ישנם לא מעט מוקדי עניין בארץ ובמיוחד בערים הגדולות, המהוות אתר מתאים לטיולי קבוצות. אם אתם קבוצה של עובדים, חברים או בני משפחה ומחפשים מקום מיוחד לטייל בו, תמצאו מבחר רחב של אפשרויות, מהצפון ועד הדרום.

  

אפשרויות אלו כוללות היסטוריה עשירה לרוב, סיפורים מעניינים השזורים באותו אזור או בעיר כולה וגם אווירה מיוחדת. תוהים באילו ערים מדובר ומה כוללים הטיולים או הסיורים? הנה, התשובה:

  
צפת

  
מחפשים וילות לקבוצות בצפון ורוצים גם לשלב טיול של כמה שעות ביעד מיוחד? צפת יכולה להתאים לכם במקרה הזה. צפת, שפעמים רבות נדמה שהזמן עצר בה מלכת, מוקפת בהרים ובנופים קסומים ומציעה חוויה מסוג אחר. את הטיול הקבוצתי אפשר למקד בחלק העתיק של העיר, היכן שנמצאות הסמטאות היפות שבה, הגלריות וגם לא מעט מוקדי עניין חשובים, המספרים את סיפורה של העיר, סיפור של לא מעט שנים. הסיור בצפת נמשך לרוב כחצי יום ואורכו הכולל הוא 2 ק"מ. אפשר לערוך אותו בכל עונה בשנה אך יש לקחת בחשבון, אם מגיעים בחורף, שעשוי להיות קר מאד ולכן כדאי להתלבש בהתאם. הסיור הקבוצתי בצפת, לאלה המזמינים וילות לקבוצות, יכול לכלול ביקור בבית הכנסת האר"י, שנהרס ברעידת האדמה החזקה בתחילת המאה ה-19 ונבנה מחדש ב-1985. הוא יכול לכלול ביקור במוזיאון לאמנות הדפוס בגבעת המצודה, במוזיאון התנ"ך וכמובן שגם בקריית האמנים.

  
חיפה

  
גם חיפה היא יעד נהדר לבלות בו במסגרת קבוצתית. יש לחיפה לא מעט מה להציע ומי שמחפש וילות לקבוצות בסביבה כדי ללון באחת מהן יגלה שהאפשרויות הן רבות. לפני שמגיעים לוילה עצמה, שבה מסיימים את הטיול, כדאי לעצור בגנים הבאהים, אחד הנקודות היפות ביותר בעיר. הגנים היפהפיים האלה, שנמצאים למרגלותיו של הר הכרמל, פתוחים לביקור לאורך כל השנה והשהות בהם נעשית במסגרת של סיור מאורגן. הם מספרים את סיפורם של הבאהים ובמהלך השיטוט בגן אפשר לראות מקרוב שפע של צמחים ממינים שונים, המוסיפים נופך מיוחד למקום כולו. הגנים צופים אל מפרץ חיפה ואם מתמצים קצת אפשר אפילו לראות מרחוק את עכו.

  
תל אביב

  
סיור קבוצתי בנווה צדק מציע חוויה בלתי רגילה. יש לא מעט אתרים מעניינים ומסלולים שיכולים להתאים למסגרת קבוצתית, כשאחת מהן כוללת ביקור בנווה צדק. נווה צדק ידועה כאחת השכונות היפות של תל אביב, זו המושכת אליה מקומיים והמוני תיירים בכל יום. הסיור הקבוצתי בנווה צדק הוא סיור שכולל הליכה קלה, במשך קרוב לשעתיים לרוב ובהדרכתם של מדריכים מקצועיים ומיומנים. אפשר להתחיל את הסיור במתחם התחנה המפורסם. אפשר לעצור בבית שלוש ולעצור בגשר שלוש, תחתיו עברה מסירת הרכבת שעשתה את דרכה מיפו לירושלים ובחזרה. משם אפשר להמשיך לכיוון בית רבקה ושלמה אבולעפיה וללמוד על סיפור האהבה המיוחד שבין השניים ולעצור לעצירה קלה במוזיאון נחום גוטמן. מעבר לכך יש לא מעט אתרים נוספים, שכדאי לשלב אם הזמן ארוך מספיק ולא לשכוח לקנח בארוחה טובה באחת המסעדות שבאזור.

     
ירושלים

  
שכונת ימין משה היא יעד נהדר לטיול קבוצתי. אם אתם מחפשים וילות לקבוצות באזור ירושלים והסביבה ורוצים גם לשלב סיור מודרך בעיר במקום מיוחד, שכונת ימין משה היא מקום שאסור לכם לפספס. השכונה , אחת מהשכונות היהודיות הראשונות שנבנו מחוץ לחומותיה של העיר, מספרת את סיפורה של ירושלים, סיפור שבו שזורות דמויות היסטוריות חשובות. הסיור בימין משה, שנמשך לרוב בין שעתיים ל-4 שעות, נעשה כולו ברגל וכולל הליכה בין סמטאותיה המקסימות של השכונה ועצירה בכמה מהאתרים המעניינים שבסביבה, כמו מגדל דוד, המשמש כמוזיאון לתולדות ירושלים. כדאי לשלב עצירה בטחנת הרוח, שנבנתה עוד בשנת 1857 ולראות את התערוכה שבה. בית הכנסת האשכנזי שבשכונה הוא מוקד עניין נוסף, שגם אותו כדאי לראות ובוסתן אברהם גוזלן. האפשרויות הן רבות ויש לא מעט מה לראות, בין אם בוחרים בסיור המתמקד בשכונה זו או במקום אחר. כדאי, בכל מקרה, להגיע מוכנים ולנעול נעליים נוחות בשל ההליכה הרבה. אם מגיעים בחורף, מומלץ להצטייד במטריה ובביגוד מחמם.
  

 

כתבות על ישראל