מתכננים טיול משפחתי בארץ? בין אם בצפון, במרכז ובין אם בדרום הארץ, ישנם מספר פרמטרים שכדאי לכם לקחת בחשבון רגע לפני היציאה לדרך ובמסגרת ההערכות וההכנות לקראת הטיול.

פרמטרים אלה יעזרו לכם לתכנן תקציב ראוי לטיול ולבחון את האפשרויות העומדות לרשותכם, האם ועד כמה הן תואמות לתקציב שברשותכם. אז, הנה סקירה של העלויות שצריך לקחת בחשבון בטיול משפחתי בארץ:

  
השכרת רכב/נסיעה ברכב פרטי + דלק

  
גם אם זוהי נסיעה קצרה אל היעד, סביר שתרצו להשתמש ברכב שלכם לא מעט במהלך הטיול וחשוב שתיקחו בחשבון את הוצאות הנסיעה. הדבר רלוונטי הן לגבי השכרת רכב והן לגבי נסיעה ברכב הפרטי. כמובן שכדאי גם לזכור כי ככל שהיעד רחוק יותר ומשולבות בטיול שלכם אטרקציות רבות, ההוצאות על הדלק תהיינה גבוהות.

  
מקום הלינה – וילה מפנקת, קמפיינג, מלון

  
מחפשים וילות יוקרתיות לחופשה? רוצים להתפנק הפעם וללון בוילה יפה? קחו את העלויות האלו בחשבון. מקום הלינה הוא פרמטר חשוב, אותו יש לכלול במסגרת כלל ההוצאות, בין אם אלו וילות יוקרתיות ומפנקות ובין אם זו לינה בשטח בקמפיינג שהשימוש בו בתשלום. כדאי גם לזכור שבחירת מקום הלינה משפיעה על ההוצאות האחרות, הנלוות לטיול. למשל, אם אתם בוחרים בלינה באחת מתוך לא מעט וילות יוקרתיות לחופשה, תוכלו להכין את האוכל בוילה עצמה במקום לצאת למסעדות באזור. זהו חיסכון משמעותי בכסף וצמצום גדול מאד בהוצאות.

  
אוכל – מסעדות, על האש בוילה, פיקניק

  
האוכל הוא חלק חשוב ומרכזי מאד בכל טיול, בכל חופשה. רוצים לנצל את הטיול כדי להכיר את המסעדות המשובחות שבאזור שאליו אתם מגיעים? מעוניינים להיות מחוברים יותר אל הטבע וליהנות מפיקניק משפחתי? הזמנתם וילה ללון בה כמה ימים ויש בחצר שלה מתקן ברביקיו שאותו אתם רוצים לנצל? כל דבר שכזה כרוך בהוצאה כספית שיש לקחת בחשבון במסגרת כלל ההוצאות לטיול. היערכו לכך מראש ובדקו כמה עולה כל אפשרות. זכרו, מכיוון שזוהי משפחה ההוצאה על האוכל ייתכן ותהיה גבוהה. וודאו שהתקציב שלכם מאפשר לכם את המסעדה שבה אתם מעוניינים או כל אפשרות אחרת. אתם לא מוכרחים כמובן לאכול בכל יום במסעדה. תוכלו לשלב בין האפשרויות השונות ומבלי לפספס דבר.

  
אטרקציות – סוג האטרקציות שמשלבים בטיול

  
גם האטרקציות הן פרמטר שיש לקחת בחשבון ואולי גם בין הבולטים שבהם. אם יש לכם ילדים, תרצו וודאי לשלב במהלך הטיול או החופשה של הכמה ימים מספר אטרקציות שמתאימות לגיל שלהם. ייתכן שחלק מהן בתשלום ולחלק הכניסה היא ללא עלות. בדקו מראש באתרי האטרקציות מהי עלות הכניסה ושלבו זאת ברשימת ההוצאות שלכם.

  
הנחות מיוחדות – למשפחות/לחבר/הסתדרות המורים

  
משפחות רבות מוצאות את עצמן מוציאות לא מעט כסף על טיול משפחתי או על חופשה של כמה ימים על הילדים. בין אם הן בוחרות ללון במלון, באפשרות של וילות יוקרתיות לחופשה או באוהל על חוף הים, סך ההוצאות עשוי להגיע לסכומים גבוהים. ולכן, במסגרת התכנון, כדאי גם לבדוק האם ישנן הנחות מיוחדות. אם אתם חברים בהסתדרות המורים, תוכלו ליהנות מהנחות אטרקטיביות בכניסה לאתרים השונים. הדבר נכון גם לחברי "חבר" ואפילו למשפחות עם ילדים. לעיתים, ילדים מתחת לגיל מסוים יכולים להיכנס לאתר עצמו ללא תוספת תשלום ולעיתים משפחות עם מספר ילדים זוכות להנחות של לא מעט אחוזים.

  
לסיכום (וגם טיפ קטן לפני שיוצאים לדרך)

  
אתם לא מוכרחים לוותר על דבר במהלך הטיול שלכם, אבל כדאי שתדעו מראש מה צפויות להיות, פחות או יותר, ההוצאות שלכם בזמן החופשה. כך תוכלו להתכונן בצורה הטובה ביותר לקראת הטיול וגם לתכנן אותו כהלכה. ייתכן וגם לעונה בשנה תהיה השפעה על העלויות וגם על המועד עצמו. למשל, לינה בסוף שבוע בוילה או בבית מלון עשויה להיות יקרה יותר וכך גם הכניסה לאתרים מסוימים. כך או כך, תמיד תוכלו למצוא דרכים לצמצם את ההוצאות וליהנות מנופש מבלי לשבור תכנית חיסכון. כל מה שאתם צריכים הוא להשתדל שלא להשאיר את תכנון הנופש או הטיול לרגע האחרון, לדקה התשעים.

  

 

כתבות על ישראל