הצפון מציע לא מעט אתרים שקטים ושלווים לבלות בהם, כשמחפשים מקום להירגע בו וליהנות מפסק זמן בלתי רגיל. בין אם אלה אתרים שקשורים במים ונופים יפים, או כל מקום אחר, זוהי, ללא ספק, הזדמנות מצוינת ליהנות מזמן איכות עם הילדים, עם בן או עם בת הזוג או עם החברים הכי טובים. אלה יכולים להיות מקומות שמתאים לשהות בהם כמה שעות וגם מקומות שמתאימים לנופש של כמה ימים. אז, אם הזמנתם וילה לנופש בצפון ומחפשים להירגע? הנה סקירה על כמה אתרים נפלאים שאסור לכם לפספס:

  
פארק המעיינות

  
מצאתם וילה לנופש בצפון? מצוין. עכשיו, כל שנותר לכם הוא למצוא גם מקום שלו ורוגע לבלות בו. פארק המעיינות הוא אחד מהם. המקום היפהפה הזה נמצא למרגלות הר הגלבוע והוא כולל נקודות קסומות של מעיינות וגל פלגים, המגיעים מאזורים חקלאיים קרובים. למרות שלעיתים המקום עשוי להיות עמוס במקרים, אפשר למצוא בו פינות שלוות ורגועות שמתאימות לשהות קצרה או ארוכה יותר ולשלב גם עצירה בכמה ממוקדי העניין העיקריים שבו. כמו עין שוקק, מעיין גדול עם מים צלולים, המוקף בעצים המצלים על השוהים בו. עין מודע הוא מעיין נוסף, שגם בו כדאי לעצור. מימיו של המעיין יצרו כמעין בריכה טבעית, באורך של 40 מטרים ועם עומק של חצי מטר.

  
פארק יער בית קשת

  
המקום הנעים הזה נמצא על מורדותיהם המזרחיים של הרי נצרת. הוא צופה אל נופי הגליל המשגעים ועל עמק יזרעאל וכולל שטח של 25 אלף דונם! היער עצמו, שהוכשר על ידי קק"ל כפארק מסודר, כולל שבילי טיול רבים, שבילים המתאימים לרוכבי אופניים וגם נקודות עצירה, המשמשות כתצפיות על הנוף שסביב. ביער אפשר למצוא מיני שונים של עצי אורן, ברוש וגם עצי ארז. ביער עובר דרך באורך של 18 ק"מ, המקשרת בין צנרת עלית והר דבורה לצומת גולני. דרך נוספת, שאורכה כ-5 ק"מ, העוברת גם היא ביער מתחברת לקיבוץ בית קשת עצמו. יש במקום חניונים, המתאימים לפיקניק בחיק הטבע ואווירה נעימה. למי שמזמין וילה לנופש בצפון, כדאי לשקול לעצור בו.

  
שמורת החולה

  
השמורה המקסימה הזו נחשבת לאחד היעדים היפים בצפון וגם נקודה יפהפה לעצור בה לכמה שעות ולספוג אוויר של טבע. שמורת החולה, שקיימת עוד מאז שנות ה-50 של המאה הקודמת מציעה למבקרים בה אגם, המושך אליו לא רק מבקרים ההולכים על שתיים, כי אם עופות מים רבים. מגדל התצפית שבשמורה הוא מגדל בגובה של 3 קומות, והוא צופה על כל האגם ועל הביצה שנמצאת בשוליו. זהו מקום מושלם לעצור בו כדי לצפות בעונות המעבר בעופות הנודדים, העושים את דרכם מארצות הקור אל ארצות החום או הפוך. מי שרוצה ללמוד על השמורה לעומק, יכול לעצור במרכז המבקרים שבה, מרכז עופוריה, שהוקם בשנת 2006.

  
כפר בלום וטיילת הירדן

  
בין קיבוץ כפר בלום לשדה נחמיה נמצאת טיילת באורך של 1.5 ק"מ, ששמה הוא טיילת הירדן. בסמוך לטייל זורם נהר הירדן, ומכאן גם שמה ותחילתה בגשר הירוק, העובר מעל הנהר עצמו. בחודשי החורף, אז מי הירדן עולים, הטיילת עשויה להיות מוצפת במים ובקיץ אפשר ליהנות לאורכה מקרירות מופלאה. זהו ללא ספק מקום פסטורלי לצעוד לאורכו ולבלות בו כמה שעות, בשילוב עם עצירות במקומות הסמוכים לה. הביקור במקום מומלץ לאורך כל השנה וגם במהלך חודשי החורף הגשומים. למי שמגיע בתקופה הזו כדאי להגיע עם לבוש חורפי חם ולא גם לשכוח מטריה. אפשר להחנות את הרכב בתחילת הטיילת ולצאת לדרך בהליכה רגלית.

  
זכרו

  
הצפון מציע מגוון רחב של מקומות קסומים, שקטים ורגועים. כדאי מאד, אם מחפשים מקום כזה וגם מזמינים וילה לנופש בצפון, להיערך נכון ולקחת בחשבון גם את התקופה בשנה שבה מגיעים. אם מגיעים בחורף, חשוב להגיע לבושים בהתאם. אם מגיעים בקיץ, יש להצטייד בשתייה וגם בכובע, המגן מפני השמש החזקה. אפשר לנצל את הביקור לפיקניק ולהמשיך אחר כך לטיול רגלי באחד ממסלולי הטיול המוצעים בסביבה הקרובה.

 

 

כתבות על ישראל