פורום מרכז אמריקה

פורום מרכז אמריקה

פורום מרכז אמריקה מכסה את הארצות הבאות: מקסיקו, גואטמלה, הונדורס, בליז, נקרגואה, קוסטה ריקה, פנמה, סלבדור, קובה והאיים.

מקרא: תמונות לנקים ללא תוכן חבר באתר מנהל הפורום
הודעה חדשה
ברוכים הבאים לפורום מרכז אמריקה
ערן יהב
01.08.06 02:02
איי פנמה
אהלן חבר'ה,
ראשית, אני מודה לכם על השתתפותכם בפורום.
הפורום ייעודו העיקרי לסייע, לתמוך ולייעץ לכם בתכנון הטיול למרכז אמריקה.
תרגישו חופשי לשאול כל שאלה שעולה בדעתכם, החל מבקשה להמלצות ומסלולי טיול, שאלות על מקומות מסוימים, כרטיסי טיסה, אכסניות, ציוד לטיול וכל דבר שקשור לטיול במרכז אמריקה או לתכנונו.
אין צנזורה ולא יוסרו הודעות כל עוד אינם פוגעות והן קשורות לנושא הפורום.

תהנו :)
צריכה ייעוץ לתכנון המסלול הכללי
נעה
09.08.06 03:57
היי לכולם,
אני מתכננת טיול ארוך למרכז ודרום אמריקה (כשנה), נוסעת לקראת אמצע ספטמבר, רציתי לדעת אם יש מישהו שהיה באזור - זוא'ת אומרת התחיל ממרכז אמריקה - גואטמלה/קוסטה ריקה/פנמה והמשיך לדרום לקולומביה-אקוודור-פרו-צי'לה והלאה. אני רוצה למצוא מישהו/מישהי שאפשר לשבת איתו/ה ולקבל עזרה וייעוץ לתכנון המסלול. התכנון הוא בעיקר לטרק. כמו כן כמה כסף (ממש בכלליות) אני צריכה איתי לשנה במרכז ודרום אמריקה?
תודה מראש לכל מי שייכול לעזור :)!!!
דרום אמריקה ומרכז אמריקה
09.08.06 05:39
פתגוניה בדרום צ'ילה
מכוון שאת מעוניינת להתחיל במרכז אמריקה זה משאיר לך חודשיים וחצי במרכז כיוון שבדצמבר מתחילה העונה של פתגוניה בדרום צ'ילה וארגנטינה.

מקום שלא מומלץ להפסיד כיוון שהוא הדובדבן בקצפת של דרום אמריקה. והעונה היא בין דצמבר למרץ.

אני עשיתי הפוך ונחתתי בתחילת ספטמבר באקוודור וטיילתי במרבית מדינות דרום אמריקה ואז באמצע מרץ עליתי לקוסטה ריקה ומשם המשכתי לעוד מדינות במרכז אמריקה במשך חודשיים וחצי ואז שבתי ליוד חודש וחצי לדרום אמריקה.

את מוזמנת לשלוח לי מייל (תלחצי על השם שלי) ואני אחזיר לך את מספר הטלפון ואוכל לתת לך את הפרטים שתרצי.

כולי קנאה :)
how do igetfrom texas to mexico?
עוד מקומות לטייל ומזג אויר
עידן
08.08.06 06:21
שלום
רשמת לי רק על ברזיל שזה מקום זול וטוב לטייל בו רציתי לדעת על עוד מקומות הבנתי שגם גוטאמלה זולה
אם יש עוד מקומות במרכז או דרום אמריקה אשמח לשמוע עליהם וגם מה עלות המחייה לחודש בהם
רציתי לדעת אם חודשי אוגוסט עד אוקטובר הם חודשים טובים מבחינת מזג האויר במקומות הנל
תודה רבה
בעניין מזג האויר
תמיר
08.08.06 19:00
במרכז אמריקה, ניתן לטייל בכל חודשי השנה.
יש חודשים יותר טובים או פחות טובים אבל תמיד אפשר.

אוגוסט-אוקטובר קצת פחות טוב אבל יש יתרון שהנחלים מלאים ויהכל ירוק.
עלויות טיול
עידן
08.08.06 00:37
שלום
רציתי לדעת מהם עלויות טיול של חודש חודשיים
איזה מקומות זולים יש לטייל בעיקר חופים יפים וקצת טראקים
מה יותר זול דרום אמריקה או מרכז
תודה
RE: עלויות טיול
שני
08.08.06 16:49
דרום אמריקה זולה יותר ממרכז אמריקה.
אך גואטמלה יוצאת דופן והיא זולה.

עלות של טיול לחודשיים תלוי היכן תהיה.

אם תהיה במקסיקו וקוסטה ריקה תגיע לעליות לא כולל כרטיסי טיסה של בערך 2500$ .
לעומת זאת אם תהיה בגואטמלה וקצת קוסטה ריקה העלות תהיה בסביבות 1700$.

אם תבקר בפרו ובוליביה העלות תהיה בסביבות 1200$ ואם בברזיל אזי 2000$

אך זה תלוי כמה נסיעות פנימיות תיקח ועל איזה רמת חיים תשמור
RE: עלויות טיול
לירז
07.09.06 11:45
את מתכוונת שמחייה בדרו"א זה יותר מ 1000$ לחודש?? את יודעת כמה עולות טיסות פנימיות? וכמה עולה לחודש במרכז אמריקה?
עבודה בקוסטה ריקה
RE: עבודה בקוסטה ריקה
שחר
07.08.06 22:23
תוכנית מעניינת,
השאלה היא האם יש לכם אישורי עבודה שם ?
האם אתם יודעים ספרדית ?
למי מיועד העסק ? לכלל התיירים או מתן דגש לישראלים ?

אני לא יודע לגבי הפרוצדורה בעניין זה אבל, לדעתי איזור החוף הפסיפי באיזור סאן-אנטוניו או באיזור ארנל יכול לתפוס טוב, אך יהיו לכם מתחרים רציניים, כיוון שבשונה מדרום אמריקה במקומות כמו פרו ובוליביה שם רוב האכסניות מעפנות, בקוסטה ריקה הם סבירות + ויש גם מקומות ממש ברמה.

שיהיה בהצלחה
RE: עבודה בקוסטה ריקה
10.08.06 17:59
שחר הי,
ראשית תודה על התגובה.
האם אתה חי שם? או מטייל שהיה שם?
המטרה שלנו הי לבדוק אופציה להקים משהו לכלל התיירים. האם אתה בטוח שדרושה ויזת עבודה? ואם כם האם יש דרך להוציא ויזה כזו
מידע על מרכז אמריקה
קצת יותר מידע ...
ליאת
07.08.06 05:05
היי סיוון,

ע"מ לעזור לך אנא תספקי נתונים כגון,
מתי את מתכננת לצאת ?
כמה חודשים את מתכוונת לטייל ?
מה סגנון הטיול שאת מצפה לעשות ?
אילו דברים מושכים אותך במיוחד ?
מה התקציב לתקופת הטיול ?

כך תוכלי לקבל המלצות טובות יותר,

ביי
גם אני רוצה עזרה בתכנון הטיול
לירון
21.01.07 18:06
שלום רב!

בחודש אפריל אני נוסעת ל-5 חודשים למרכז אמריקה וארצות הברית.
אני הולכת לטייל ב: קוסטה ריקה, גוטמאלה, מקסיקו, גמיקה, הרפובליקה הדומנקנית, לאס וגאס וניו-יורק.

מבחינת תקציב אין לי בעיה.

אני אשמח לקבל עזרה בהרכבה של מסלול טיול למרכז אמריקה.

תודה רבה לכל העוזרים,
לירון.
RE: גם אני רוצה עזרה בתכנון הטיול
רועי
21.01.07 18:35
מסלול טוב הוא לטוס לקוסטה ריקה, לטייל שם וקצת באיי פנמה.
לאחר מכן לקחת טיסה לגואטמלה, ומשם לעבר דרך היבשה למקיסקו. וממקיסקו לוקחים טיסות לגמיקה.
RE: גם אני רוצה עזרה בתכנון הטיול
לירון
21.01.07 18:54
במחינת מקומות התכנון טיול שלנו הולך ככה:
קוסטה ריקה, גוטמאלה, הרפובליקה הדומנקנית, גמיקה, מקסיקו, לאס וגאס, ניו-יורק וישראל.

אני אשמח לעזרה והמלצות.

אשמח לקווים כללים לטיול, ערים שכדאי להיות, מקומות מומלצים וכדומה.

תודה...
עזרה לגבי מקסיקו וגוואטמלה
אבי
05.08.06 17:54
שלום ערן קודם כל רציתי לומר שזה אחלה אתר והמון תודות על העזרה ועל הטיפים
אני וחברתי מתכננים לנסוע בסוף ספטמבר תחילת אוקטובר לשלושה שבועות בלבד רצינו לשלב את מקסיקו סן קריסטובל ואולי עוד חוף קנקון או איסלה מוחרס ביחד אם גוואטמלה השאלה שלי אם זה אפשרי בשלושה שבועות לטעום משתי המדינות או כדאי לי לוותר על אחת מהם למרות שאם אני כבר באזור רציתי לשלב גם טרקים ונופים בגוואטמלה פלוס בטן גב בחופי מקסיקו
וגם אם אפשר טיפ לגבי מזג אוויר בתקופה זו במדינות אלה
כל עזרה תתקבל בברכה
הזמן קצר, לכן מומלץ להתרכז בגואטמלה
ערן יהב
06.08.06 01:33
הר הגעש הנשקף מרחובה של אנטיגואה, גואטמלה
היי אבי,

תודה על הפידבק :)

שלוש שבועות זה זמן קצר למקסיקו וגואטמלה אבל אם ממש רוצים זה אפשרי.

לדעתי, גואטמלה יפה יותר, מעניינת יותר וזולה יותר ועל כן הייתי מנצל את רוב הזמן לטיול בגואטמלה. ומשאיר את 4-5 ימים האחרונים לפינוק בחופי מקסיקו באיסלה מוחרס וקנקון.

היעד הראשון שלכם אם כן הוא סאן קריסטובל ומשם תכנסו במעבר הגבול המערבי בין מקסיקו לגוטאמלה.
תבקרו בשלה לאחר מכן באיזור אגם האטיטלן, אנטיגואה והאיזור, סמוק שמפיי, הטיקל ועוד.
אם יקצר זמנכם אולי שווה לבדוק טיסה בסוף הטיול בגואטמלה לקנקון כדי לחסוך כמה ימי נסיעה.

תהנו ושבוע טוב
RE: הזמן קצר, לכן מומלץ להתרכז בגואטמלה
אבי
06.08.06 02:34
תודה על העזרה ערן אם אפשר עוד שתי שאלות האם יש בגוואטמלה מקומות בילוי בלילה או שדי יבש שם במקומות שהזכרתה ושאלה שניה האם הנחיתה במקסיקו היא רק במקסיקו סיטי או שיש אפשרות לנחות במקום אחר כמו סן קריסטובל מצטער על הבורות ואם במקסיקו סיטי כמה זמן נסיעה לסן קריסטובל באוטובוס וכמה בטיסה אם ידוע לך
המון תודה שוב
חיפוש אנשים
RE: חיפוש אנשים
ערן יהב
03.08.06 21:01
היי ניסים,

אם זה מקרה חרום יש לפנות לשגרירות בגואטמלה ושם ידאגו לאתר אותו על סמך פרטים שתספק .

אם זה לא מקרה חרום, אני ממליץ לך לפרסם בעוד כמה פורומים ולקוות שמהוא שמכיר או טייל עם אחיך רואה את הודעתך ויצור איתך קשר במייל.
בשביל זה כדאי שתפרסם את שמו ואולי להעלות תמונה שלו.

אבל, מנסיון, כשאתה מטייל אתה לא ממש מקדיש זמן לאינטרנט ולכן הסיכוי מראש נמוך ...

אתרי אינטרנט של האיזור אין כמה שידוע לי.

בכל מקרה, בהצלחה
מה השם של האחיין שלך?
אלכס
03.08.06 21:09
- אין תוכן -
עד כמה התוכניות שלנו מציאותיות...
עינב
01.08.06 03:45
שלום לכולם,
יש לנו 5 שבועות במרכז אמריקה.
תכננו שבועיים בקוסטה ריקה, שבועיים בגוואטמלה, ושבוע בדרום מקסיקו.
הגיוני? סביר?
בנוסף ראינו כאן באתר חוויות של ערן מקניון סימידרו, מונטביו, וטולום.
כמה רחוקים שלושת המקומות הספציפיים האלה מהגבול עם גוואטמלה? האם הגיוני לצרף אותם באותו השבוע של דרום מקסיקו?

תודה רבה לכל מי שיענה וערב טוב!
RE: עד כמה התוכניות שלנו מציאותיות...
שי
01.08.06 05:21
צפוף מאוד אבל אפשרי.

אני מקוה שאתן מתכננות טיסות מקוסטה ריקה לגואטמלה, ומדרום מקסיקו למקסיקו סיטי לטיסה (או קנקון) אחרת חצי מהטיול תבלו באוטובוסים.

לילה טוב
יש לכן מעט זמן !
ערן יהב
01.08.06 05:23
ולכן הייתי ממליץ לוותר על קוסטה ריקה, או לוותר על דרום מקסיקו. בכל מקרה לא לוותר על גואטמלה.

עדיף לטייל בשני מקומות בצורה סבירה מאשר לטעום קמצוץ משלושה. בגואטמלה רוב המטיילים שוהים בין חודש לחודשיים ?!

לגבי חלק השני של שאלתך, אם את עוברת את הגבול מגואטמלה למקסיקו מהכניסה המערבית אז את נמצאת מרחק של 3 שעות ממונטביו. ועוד 4 שעות לסן-קריטובל משם יוצאים לקניון סומידרו.

טולום זה כבר בצד הקריבי מרחק 15 שעות נסיעה.

אבל כמו ששי כתב לפני, במידה ותלכו בכל זאת על שלוש המקומות כדאי מאד לקחת טיסות..

לילה טוב
תודה
עינב
02.08.06 03:02
- אין תוכן -
נחיתה בסאן חוזה, קוסטה ריקה
דרך קלה וזולה להגיע למרכז העיר.
ערן יהב
01.08.06 00:29
כשאתה תצא מהטרמינל יעוטו עליך נהגי מוניות שיציעו לך במחיר של 20$ להביא אותך למרכז העיר מרחק 20 דקות נסיעה.

אאך אם אתה לא לחוץ ביום הראשון במדינה אחרת אני ממליץ לך לצאת ישר מהטרמינל להגיע לכביש הראשי, מרחק 5 דקות הליכה מהטרמינל.

יש שם תחנת אוטובוס שם עלות האוטובוס היא בקושי דולר.
אם בכל זאת בא לך מונית אז מהכביש הראשי מונית תעלה לך 10 דולר ...

אכסניה מומלצת: costa rica backpacker
עם ברכה, טלוויזיות פלזמה, אינטרנט חינם ומטבח לשימוש המטיילים.
עולה 8 דולר ללילה בדורמיטוריום עם עוד 8 אנשים או 10 דולר עם עוד אחד בחדר זוגי. (נכון למאי 2005)

תהנה
לימוד ספרדית בגואטמלה
דפנה
01.08.06 00:18
מתכננת טיול לשלושה חודשים במרכז אמריקה.
היעד הראשון הוא גואטמלה ואני רוצה דבר ראשון ללמוד ספרדית שבועיים.

היכן יש בתי ספר טובים ?
אשמח להמלצות ממטיילים שלמדו ?

תודה
דפנה
אנטיגואה וסאן פדרו
דני
01.08.06 00:21
שני מקומות בהם מתקיימים קורסים רציניים בספרדית הם בעיירה אנטיגואההנמצאת שעה מהבירה גואטמלה סיטי.
ויש כפר על גדות אגם האטיטלן בשם סאן-פדרו שם גם יש מספר בתי ספר.

אני הייתי ממליץ על הנטיגואה כיוון שזו עיירה גדולה יותר והאוירה בה כייפית, יש מסעדות טובות, מספר מועדוני סלסה ע"מ להשלים את חווית מרכז אמריקה.

ויי ... איזה כייף לך :)
RE: אנטיגואה וסאן פדרו
שירה
01.08.06 00:25
אני ממליצה בחום על אנטיגואה.

סאן-פדרו סתם כפר קטן ואין מה לעשות שם, חוץ מזה יש שם קבוצות של ישראלים חשישניקים וזה לא ממש כייף
המלצות לחופים במרכז אמריקה, לא מקסיקו
ראי תמונות משני המקומות
ערן יהב
31.07.06 18:29
האיים בצפון פנמה בשם בוקה דל טורו נחמדים מאוד.

קוסטה ריקה לא רע גם ...

נתתי לינקים לשני גלריית תמונות משני המקומות, תסתכלי ותתתרשמי מה מתאים לך יותר
מקסיקו וגואטמלה
איבגני
25.07.06 23:40
אני נוסע בסוף דצמבר/תחילת ינואר לתקופה של כחודשיים(עד תחילת מרץ).

קשה לי לבחור בין: מרכז אמריקה-מקסיקו גוואטמלה לבין הדרום: ארגנטינה-צ'ילה/ברזיל
אני יודע שאני לא יכול לעשות המון אבל אני רוצה לנסות להגשים כמה פנטזיות: מקסיקו עם הסתלבט שלה נשמע לי מצויין, אך אני רוצה גם לעשות טרק או שניים במהלך הטיול הזה.

חברים הציעו לי לעשות:
נחיתה בגוואטמלה סיטי, שהייה+לימוד ספרדית באנטיגוואה לשבוע, ואז לסן פדרו, ומשם חזרה והמשך לכיוון טיקל והמשך למקסיקו. במקסיקו, כחודש ואז טיסה לבוגוטה: שם להיות בפארק טיירונה שבוע, ושבוע בסן אגוסטין. ומבוגוטה חזרה לארץ
אתה חייב להגדיר מה יותר חשוב לך
רונן
30.07.06 16:53
אם טרקים יותר חשוב אז לך על מרכז אמריקה.

אם סטלבט, האוירה של מקסיקו והרי געש לך אל מרכז אמריקה.
דרום אמריקה... ברור !!!
ציבי
30.07.06 16:54
אומנם זה פורום של מרכז אמריקה... אבל לשאלתך... אין ספק, דרום אמריקה עדיפה, גם מבחינת נופים, וגם מבחינת מחירים...

וזה בדוק !
RE: דרום אמריקה... ברור !!!
רווית
30.07.06 16:55
זה עניין של טעם אישי

אני אהבתי יותר את מרכז אמריקה

וזאת עובדה !
נסיעה מרה"ב לדרום אמריקה ... ברכב ...
אביבית
25.07.06 23:23
אני מתכננת לקנות רכב בארה"ב ולרדת למרכז אמריקה (לצאת למקסיקו דרך סאן דיאגו) ומשם להמשיך לדרום אבל פה הבעיה ...

איך אני מעבירה רכב מפנמה לקולומביה?
אני יודעת שבנסיעה זה לא מומלץ עד בלתי אפשרי
ענו לי שיש רכבת (!?!?!?)שחוצה ,אבל- רכב על רכבת?
קראתי שיש אפשרות להעביר על ספינות/מעבורות
אז שאלתי היא כזאת - שמעתם פעם על מישהו שהעביר ואיך ומה העלויות...

ואם לא שמעתם על מישהו שהעביר ואתה רק יודע שאפשר- זה גם טוב..

בכל מקרה, אני אשמח לשמוע על פתרון
תוכנית מטורפת !!!
ערן יהב
25.07.06 23:36
פי ........... חתיכת תוכנית ... נשמע שאם זה יצא לפועל זה הולכת להיות חוויה אדירה ...

אין לי ממש תשובות לשאלתך. נכון שיש בעיה לעבור עם רכב בגבולות של פנמהקולומביהוונצואלה בגלל פעילות גרילה וחטיפות.

פגשתי בקוסטה ריקה זוג שוויצרים על אופנועים שהתחילו בארגנטינה והגיעו עד מרכז אמריקה. את המעבר בין קלומביה לפנמה הם עשו ע"י מעבורת... למעשה את האופנועים הם הביאו מהבית ע"י ספינה והם אספו אותם מנמל בבואנוס איירס...

נ.ב
אם באמת זה יסתדר ואת הולכת לעשות את זה אשמח לשמוע ממך ....
RE: נסיעה מרה"ב לדרום אמריקה ... ברכב ...
14.02.07 10:35
היי, אני מתכנן לעשות אותו דבר!

אנחנו צריכים לדבר... הבנתי שאסור למכור את הרכב בקוסטה ריקה.

דברי איתי
המסנג'ר שלי gil_m80@hotmail.com
מסלול במרכז אמריקה
מטיילת טרייה
25.07.06 23:13
אני נוסעת עם שתי חברות למרכז אמריקה בתחילת ספטמבר...

התוכנית היא מקסיקו קוסטה ריקה וגוואטמלה, אין תאריך חזרה, ההערכה היא בסביבות ה3 חודשים
תוכניתנו מעט השתבשה מכיוון שאני וחברה אחת מבין ה2 תיכננו לנסוע יחד למקסיקו וקוסטה לחודש וחצי מפאת חוסר הזמן שיש לחברתי (תחילת לימודים) ולכן תיכננו מסלול ולפני כשבוע חברה נוספת הצטרפה ולכן החלטתי כי אמשיך את הטיול יחד איתה... מה שנוצר הוא שאנו מתחילות במקסיקו ממשיכות לקוסטה ריקה כשלישייה ומשם אני ועוד חברה עולות שוב לגוואטמלה... עד כמה טיפשי זה?
מכיוון שאנו מתחילות במקסיקו ויורדות לקוסטה ריקה רציתי לשאול אם תוכל לתת לי מסלול יעדים במקסיקו בעל כיוון הגיוני שיאפשר לי להגיע לקוסטה ריקה בתום המסלול בדרך הטובה ביותר... (אנו טסות טיסות פנים)... אשמח אם תוכל לעזור...
לא כל כך הגיוני
דורון
25.07.06 23:16
המסלול שלכם קצת לא הגיוני, כיוון שמקסיקו וגואטמלה קרובות וניתן לעשות מסלול בו מטיילים במקסיקו ועוברים לגואטמלה ומטיילים שם ללא טיסות ואז לקחת טיה לקוסטה ריקה.
ואם את שואלת אותי, הייתי ממליץ לחברה שלך לטייל בגואטמלה אחרי מקסיקו ולא בקוסטה-ריקה כיוון שהרבה יותר יפה ומעניין שם. מה גם שקוסטה ריקה זה בעיקר חופים, ואת זה יש במקסיקו, לעומת זאת גואטמלה, מיוחדת ויש דברים נוספים ומעניינים לעשות שם.

המסלול לא כל כך משנה מכיוון שבכל מקרה תצטרכו לקחת טיסה בין כל ארץ וארץ אז לא כל כך משנה המסלול.
אכסנייה במקסיקו סיטי ללילה בראשון
מטיילת טרייה
25.07.06 23:18
דבר נוסף שרציתי לשאול- עד כמה שונים המחירים בין חדר לזוג לחדר ל3, והאם נוכל להכנס שלושתנו בחדר זוגי או שחל איסור על דברים כאלו כמו בישראל...

ושאלה אחרונה, האם יש לך שם של הוסטל מוטל טוב במחיר זול יחסית במקסיקו סיטי... אנחנו נוחתות שם ב23:30 בלילה ורוצות לקבוע כבר מישראל את הלילה הראשון שתהיה לנו נחיתה רכה....
RE: אכסנייה במקסיקו סיטי ללילה בראשון
ערן יהב
25.07.06 23:20
במקסיקו סיטי ישנתי בכיכר המרכזית אך שם יש רק מלונות והמחירים היו יחסית גבוהים, אבל זה היה שבוע אחרון שלי במרכז אמריקה וחיכתי לטיסה אז לא כל כך הפריע לי.

לגבי חדר לשניים או שלוש. במרכז אמריקה וגם בדרום משלמים פר בין אדם ולא פר חדש. וזה אומר שאם עולה לבין אדם בחדר זוגי 10$ לאדם אז לשלוש בחדר זוגי הם עדיין יקחו לכן 10$ מקסימום יתנו לכן הנחה של דולר או שתיים אבל אל תיבני על זה יותר מדי
ושאלה אחרונה...
מטיילת טרייה
25.07.06 23:21
איזה סוג של ביגוד להביא? בגדים קצרים? ארוכים? אווריריים? לא הצלחתי לשאוב תשובות כי הבנתי שהמזג אוויר טרופי יורד גשם ומאידך חם, ובערב קריר...
לא בא לי להסחב...

אה כן עוד משהו קטן, האם אתה ממליץ חיסון למלריה או שאפשר לוותר?
RE: ושאלה אחרונה...
עידו
25.07.06 23:22
לגבי ביגוד, אכן חם שם אבל עדיין יש מקומות גבוהים שקר שם ולכן קחי בעיקר חולצות קצרות, מכנסיים ארוכים + איזה סוודר. אם יהיה לך עדיין קר יש שם מספיק בגדים לקנות במחירים זולים, אז אל דאגה

לגבי מלרייה אני לא רוצה להמליץ לך אן לקחת או לא, אבל הבנתי שכל כדור שיש וגם חיסונים, הם טובים ל4 או 5 סוגי מלריה בעוד יש למעלה מ 45 סוגים שונים, אז אם תחטפי, וזה סיכוי נמוך מאוד... וגם זה יהיה הסוג שאת מחוסנת ... בקיצור אני לא לקחתי אף פעם... התפעות לוואי שזה גורם יותר מטריד

תחליטי מה בא לך ...
RE: אכסנייה במקסיקו סיטי ללילה בראשון
miky123
31.03.07 09:29
- אין תוכן -
לאן לנסוע בירח דבש... התלבטות
אושרת
25.07.06 23:01
אני ובן זוגי עומדים להתחתן ומתכננים את ירח הדבש שלנו.
מאוד מתלבטים בין ברזיל או קוסטה ריקה וגואטמלה.
לא מכירים משהו שהיה שם ולכן ממש נשמח אם תוכלו להמליץ לנו.

תודה מראש
עדיף גואטמלה וקוסטה ריקה
ערן יהב
25.07.06 23:02
מזל טוב :)

אני הייתי אישית ממליץ על קוסטה- ריקה וגואטמלה. כיוון שהמרחקים שם לא גדולים, ויש גיוון והרבה דברים לראות.

השאלה היא כמה זמן יש לכם ? ואיזה סגנון טיול בא לכם ? (לראות תרבויות, אטרקציות, בטן גב על חופים ...)
תצייני את הפרטים הנ"ל ואשמח לייעץ לך על מסלול שווה...

ביי
RE: עדיף גואטמלה וקוסטה ריקה
אושרת
25.07.06 23:04
היי
תודה רבה על תגובתך ועוד המהירה!
אנחנו נוסעים לחודש וחצי שמתוכם רצינו איזה שבועיים לנסוע לקריביים. לא ששם אני יודעת לאן...

בכל אופן יש לנו לפחות חודש לאיזור הזה.
מה לגבי איי פנמה. האם נוסעים לשם בטיסה? או שזה קרוב? האם איי פנמה הם חלק מהשבועיים שעשיתם בקוסטה ריקה או שלזה צריך זמן נוסף? אנחנו רוצים גם בטן גב וגם לראות אטרקציות. אם כי נראה לי שאת העתיקות של המאיה כמה כבר אפשר לראות? היינו באיזו סוכנות שהמליצה לי לשלב גם חלק ממקסיקו (איזור צ'פאטי- מקווה שכתבתי נכון ואני לא מסלפת. זה בחצי האי איכן שקןקון רק בצד השני) ששם יש רק עתיקות של המאיה. נראה לי מוגזם, לא? אני ממש מבולבלת ונורא אשמח אם תוכלו לעזור לי קצת לעשות סדר.
המון המון תודה
אושרת
RE: עדיף גואטמלה וקוסטה ריקה
ערן יהב
25.07.06 23:06
אם יש לך חודש אזי אני ממליץ לך להתרכז במדינה אחת מקסימום לבקר בעוד מוקד או שניים במדינה נוספת אבל לא כדי לרוץ ממקום למקום ובעצם תמצאו את עצמכם רוב הזמן בנסיעות ארוכות ולא בטיול.

אני ממליץ להתרכז בעיקר בגואטמלה. זוהי מדינה יפה עם אנשים מקסימים ותרבות מעניינת.
יש שם שפע אטרציות לצד מקומות מפנקים ונינוחים גם חופים פסיפים וקריביים (בצד הקריבי היהסתמי לחלוטין אך שמעתי שהצד הפסיפי יפה).
הנופים ממש מרשימים... במיוחד הרי הגעש ואגם האטיטלן.

יש שם את ריקוד הסלסלה והמרנגה ומועדונים מקומיים קטנים ממש נחמדים.
הטיקל מרשים לא רק בגלל המקדשים אלה בגלל כל מה שמסביב יער הגשם החיות ועוד, ומספיק יומיים וממשיכים הלאה.

לגבי שאלתך על איי פנמה, מגיעים לשם בנסיעה של 4 שעות לגבול עם פנמה מעיירה שאני לא זוכר את שמה בקוסטה ריקה (עיירה זו נמצאת מרחק של 9 שעות מסאן חוזה הבירה). לאחר מעבר הגבול מגיעים לנהר גדול ומשם יש שעה בסירה מהירה שנוסעת בנהר מדהים ונכנס לים עד מגיעים לאיים. כל העניין דורש לפחות חמישה ימים.

תהנו :)
שבועיים במ.אמריקה
חן
25.07.06 22:50
אהלן.
יש ניסיון רב בטיולים שרובם התרחשו בצד אחר לגמרי של הכדור ולקראת הנסיעה מערבה אני מרגישה טירונית וקצת חוששת.

אני מתכננת לנסוע בקיץ לעבוד בארה"ב ובשבוע הראשון של נובמבר עליי להיות בחזרה בארץ. את השבועיים האחרונים - כלומר אמצע-סוף אוקטובר אני רוצה לבלות ביעד כלשהו, לא רחוק מדי מארה"ב. יעד המאפשר הנאה - גם אם לא מיצוי - בשבועיים בלבד.

ברור לי שזה מעט זמן, לכן מתייעצת איתך - בהתאם לנסיבות, אם היו לכם שבועיים (שלמים..)לאן הייתם נוסעים? אם אתם תוהים מה תחומי העניין שלי אוכל לומר שהם נרחבים, כלומר, זה השבועיים יכולים לכלול יערות, הרים,שווקים, בטן-גב על החוף, בעצם כל דבר שנמצא בטבע ושפותח את הלב ואת הראש, כזה שימלא לי את המצברים לעוד שנה באוניברסיטה. אז אם אתה משקלל את העונה (אוקטובר)+משך הזמן(שבועיים)+תחומי העניין+תקציב סביר, מה יוצא?
ממליץ על גואטמלה
שאול
25.07.06 22:55
היי

אמצע סוף אוקטובר זה בדיוק רגע לפני תחילת העונה באזור גואטמלה, הכל ירוק האוויר נקי ואין יותר מדי גשמים.

אני הכי ממליץ על גואטמלה, המרחקים לא גדולים ויש במרחק של שעות נסיעה הרבה דברים יפים ומיוחדים לראות והאווירה ממש כייפית ... והזכרתי שממש זול שם ? ... :)

תצטרכי טיסה לגואטמלה סיטי ומשם אני ממליץ על אנטיגואה והאיזור וכן איזור של אגם האטיטלן...

Suerte
RE: ממליץ על גואטמלה
חן
25.07.06 23:09
תודה על התגובה המהירה
עזרת לי מאוד.

אשמח אם תענה לי גם על השאלה הבאה -
במזרח טיילתי אינספור לבדי
ולא מצאתי שיש בכך בעיה כבחורה לבד לטייל
אם בראשה יש קצת הגיון ואם היא
מוותרת פה ושם על יעדים מסוימים או פעילויות מסוימות.

איך זה במ.אמריקה בכלל ובגואטמלה בפרט?
אתה לא הראשון שממליץ לי על בגואטמלה לשבועיים שיש לי ולכן אני אט אט מגבשת תוכניותיי לשם.
האם נראה לך הגיוני שאני מתכננת טיול לבד?
האם עדיף לי למצוא פרטנר או לבחור ביעד אחר?
תודה מראש,
גואטמלה לא מסוכנת
שאול
25.07.06 23:12
בגואטמלה התושבים סימפטים מאוד וברוב המקומות ממש נעים ואין סכנה.
אך כמו בכל מקום בעולם ובמיוחד במדינות עולם שלישי, יש איזורים שם יש שודדים, ותיירים שמגיעים לבד למקומות אילו ללא מדריך או קבוצה גדולה, נופלים קורבנות של שוד ...

אבל המקומות הללו בד"כ ידועים, פשוט מתרחקים מהם או עושים אותם עם מדריכים מקומיים ואז אין בעיה.

לגבי שותף, תמיד כדאי להיות עם עוד מטיילת. גם מבחינת נוחות וגם מבחינת בטחון, לכן אם את מוצאת פרטנרית לטיול, זה הכי טוב. מקסימום מוצאים משהוא שם ... ויש מספיק ....
באילו ארצות עדיף לבקר ?
נועה
25.07.06 00:56
אני וחבר שלי מעוניינים לטוס למרכז אמריקה בתחילת חודש אוקטובר לשלושה שבועות-חודש (כי זה מה שנותנים מהעבודה).
לאן עדיף לטוס לתקופה כזו?
אני יודעת שקוסטה ריקה יותר יקרה מגואטמלה אבל נניח שזו לא הבעיה. אנחנו מחפשים בעיקר נופים יפים (הייתי בדרום אמריקה, ואני מצפה למשהו בסגנון).
לא קשה מדי להסתדר בגואטמלה בשלושה שבועות? לא מאכזב בקוסטה ריקה?

אני ממש אשמח לשמוע את עצתכם. אנחנו מתלבטים קשות ...
תודה,

נועה
RE: באילו ארצות עדיף לבקר ?
ערן יהב
25.07.06 00:59
היי נועה,

אם ההתלבטות היא בין גואטמלה לקוסטה ריקה אז אני אסגור את הפינה הזו .... גואטמלה !!!

לא רק העניין הכספי שגואטמלה זה חצי מחיר מקוסטה ריקה אלא גם בגלל סיבות רבות אחרות.
לדעתי הנופים והמקומות המעניינים בגואטמלה עולים ביופיים ובמספרם מקוסטה ריקה וכן הגיוון גדול יותר.

התרבות האנשים ובכלל האווירה הרבה יותר מיוחדת ונעימה בגואטמלה.
בקוסטה ריקה האנשים קצת אנטיפטים לעומת גואטמלה שם הם ממש מקסימים ומסברי פנים.

יש מספר אטרקציות ומקומות ממש מיוחדים וכיפים בגואטמלה. כגון: הר הגעש הפעיל פקאיה, מקדשי המאיה בטיקל, סמוק שמפיי, אגם האטיטלן, והעיירה אנטיגואה הנעימה...

שלושה שבועות זה אומנם קצת אבל אם תוותרו על מקומות שמראש אני יכול לומר לכם שהם לא מרשימים ותבקרו במוקומות היותר שווים אזי תספיקו ותהנו ....

מה גם שבהרבה מקומות בגואטמלה בשונה למשל מפרו ובוליביה המקבילות ישנם אכסניות מפנקות אם בא לכם להתפנק...

תהנו