פורום המזרח הרחוק

פורום המזרח הרחוק

פורום המזרח הרחוק מכסה את הארצות הבאות: הודו, נפאל, סין, בורמה, תאילנד, לאוס, קמבודיה, ויאטנם, מונגוליה, גאורגיה ושאר יעדים באסיה ובמזרח הרחוק.

מקרא: תמונות לנקים ללא תוכן חבר באתר מנהל הפורום
הודעה חדשה
חדש !!! הוספת חתימה קבועה להודעה
30.11.11 13:59
שלום חברים יקרים,
עכשיו לחברים הרשומים יש אפשרות לערוך חתימה, כולל תמונה ופרטים נוספים.
כך לא תאלצו כל פעם להזין מחדש את החתימה. אם בעתיד תרצו לשנות פרט בחתימה שלכם, זה יחול על כל ההודעות שלכם בעבר.

אז למה אתם מחכים ?
מי שלא נרשם שירשם.
מי שכבר נרשם, כנסו עם שם וסיסמא וערכו את הפרופיל שלכם בחלק של ה"פורומים"

חתימה

ערן יהב - מנהל האתר והפורום
כל המידע לטיול שלך!
לשירות ייעוץ ותכנון מסלול לחץ כאן
ברוכים הבאים לפורום המזרח הרחוק
ערן יהב
01.08.06 02:09
מקומיים בטרק האנפורנה בנפאל
אהלן חבר'ה,
ראשית, אני מודה לכם על השתתפותכם בפורום.
הפורום ייעודו העיקרי לסייע, לתמוך ולייעץ לכם בתכנון הטיול הגדול (גם קטן) במזרח הרחוק.
תרגישו חופשי לשאול כל שאלה שעולה בדעתכם, החל מבקשה להמלצות ומסלולי טיול, שאלות על מקומות מסוימים, כרטיסי טיסה, אכסניות, ציוד לטיול וכל דבר שקשור לטיול במזרח הרחוק או לתכנונו.
אין צנזורה ולא יוסרו הודעות כל עוד אינם פוגעות והן קשורות לנושא הפורום.

תהנו :)
שכחתי לשאול..
RE: שכחתי לשאול..
איתמר
08.01.07 21:24
סיוון עושה הרושם שאת לחוצה על התקציב. הנסיעות במזרח זולות משמעותית מבשאר העולם. מטייל אשר משתמש רק בתחבורה זולה, אוכל במקומות המקומיים, ישן בגסטהוסים הכי פשוטים ונמנע מאטרקציות יוקרתיות יוציא בחודש בערך:

תאילנד 400-700 דולר
לאוס 280-350 דולר
ויאטנם 250-450 דולר
קמבודיה 400-500 דולר
נפאל 250-450 דולר
הודו 250-450 דולר

כפי שאת רואה יש מנעד גדול בן אדם שנוסע לנפאל ומבקר רק בערים, ומוציא כך מעט כסף או בן אדם שנוסע ומבצע טרקים מאורגנים שיכולים לעלות הרבה יותר. בתאילנד מפתה מאוד להתפנק ורוב האנשים מוציאים סכום יותר קרוב ל700 אבל בהחלט אפשר לשרוד גם עם 400 דולר.
ואוווו...
sivan7779
08.01.07 22:40
ואווו...תודה על התשובה :)
אז איך אתה ממליץ לי להתחיל... בדרום חודש ואז לללאו... ולחזור לצפון הודו..- מבחינת מזג אוויר..
הממ
איתמר
09.01.07 19:08
תני לי תאריך יציאה וחזרה, או כמה חודשים בערך מתאריך היציאה ונראה מה אפשר לעשות.
לא הייתי מקדיש פחות מ3 שבועות למדינה, אלא אם כן את רק עוברת בה מכוונה תחילה, ובשביל הודו (שמהווה תת יבשת) הייתי מקדיש הרבה יותר מ3 שבועות.

נסי לתכנן את הטיול בצורה שלא תעשי "הלוך-חזורים" זה גם מהנה יותר חוויתית וגם זול יותר. למשל בגוש דרום מזרח נסי לנחות בתאילנד, לנסוע לצפון תאילנד, לחצות לצפון לאוס, לרדת את כל לאוס הדרום, כניסה לדרום ויאטנם, עליה עד צפון ויאטנם ומשם טיסה חזרה לבנגקוק ודרום תאילנד.

חלקי את הטיול לתקופה החמה והקרה. התקופה הקרה תיהיה עד מרץ והתקופה החמה תיהיה החל ממרץ. בחלקים הקרים תוכלי לטייל באיזורים היותר טרופיים (דרום הודו או דרום מזרח אסיה) ובתקופה החמה תוכלי לטייל באיזורים ההרריים (נפאל, צפון הודו).

אם תגידי לי בדיוק את החודשים ואת השאיפות אני אוכל להמליץ לך במדוייק מה יהיה אידאלי מבחינה עונתית-מסלולית.
לאיתמר
09.01.07 20:32
מעריכה את זה.
הסוכנת שלי מחפשת לי כרטיס לסוף חודש זה, גג תחילת פברואר.
חשבתי להתחיל בדרום הודו- שזו עונה טובה עכשיו.
חברה שלי מהארץ מגיעה לתאילנד לקראת מרץ- חשבתי להיפגש איתה (למרות שרציתי להשאיר את תאילנד "לקינוח")...להיות איתה 3 שבועות- אני אישית רוצה לטייל שם בכפרים לא רק לישרוץ בחופים...אבל אם לא יסתדר לה מבחינה כספית אולי אחזור לתאילנד בסוף הטיול..בשביל לבקר במקומות שלא טיילתי (אטייל) איתה, פעם נוספת.
משם, מה שהבנתי כדאי לעלות לנפאל... ומכאן תצטרך לעזור לי.
אין לי הגבלת זמן
החיסונים נעשו...הכרטיס- הוקצב לו כסף.
וחוצ מזה לטיול עצמו----שיכלול שהייה, אוכל, טיסות נסיעות (דרך אגב אני ממש לא מהמפונקות..להפך), טרקים ורפטינג וכל מיני אטרציות (חוצ מצניחה ובנגי שאני לא!!! מתכוונת לעשות שוב פעם. הספיק לי---היה מעולה אבל זהו), יש לי כרגע תקציב של 4000$ בדיוק.
חשבתי להיות בהודו- דרום וצפון ---לכסות כמה שיותר, נפאל, לאוס, תאילנד, ואם זה ריאלי וישאר כסף...ויאטנם, אולי בורמה, קמבודיה...אתה מבין---"ילדה בחנות ממתקים" ,,, רוצה הכל ולא יודעת ליבחור ולעשות סדר עדיפויות.
אם תוכל לעזור לי מבחינת מסלול ולהיות ריאלית מבחינה תקציבית.
ערן החמוד גם עוזר לי מאד, וגם אתה בעבר ענית לי. איזה כייף שיש עזרה כזאת.
אודה לך...ושאלה- כדאי אכן להתחיל בדרום...להיות בחופים והסביבה ומשם לאילנד??? מה דעתך
זהו בגדול
תודה והמשך ערב נעים
סיון :-)
RE: לאיתמר
איתמר
10.01.07 02:00
פברואר: אידאלי לדרום הודו או דרום מזרח

מרץ: מתחיל להתחמם עדיף להצפין (גם בהודו וגם בדרום מזרח... צפון לאוס/תאילנד יכול להיות סביר מאוד במרץ אבל עדיף כבר להיות בנפאל או בצפון הודו בסיקים או אוטראנ'צל)

אפריל: אותם איזורים כמו במרץ רק שהחום מתחיל ממש להעיק ורוב הסיכויים שתמצאי את עצמך כבר בנפאל או הודו

מאי: העונה בנפאל מתחילה להיגמר, הגשמים מאיימים לבוא - עלייך לעבור לצפון הודו אם לא עשית זאת עוד

יוני-אוקטובר: החודשים הבאים מהווים את תקופת המונסונים ברוב מזרח אסיה. הכי נוח לברוח לצפון הודו שם יש איזורים שבהם המונסונים לא מכים.

כפי שאתה רואה, החודשים האידאלים לדרום מזרח (תאילנד וסובבותיה) ולדרום הודו הם קצרים מבחינת פרק הזמן הזמין לך, ותצטרכי לבחור כנראה אחד מהם.

אני מעריך שאין לך תקציב לטייל אחרי אוקטובר. אם יהיה לך תוכלי באוקטובר נובמבר, לחזור לדרום מזרח או דרום הודו.

תגידי לי מה את חושבת על זה.
מה דעתך איתמר
10.01.07 02:43
לפי מה שהבנתי אז אוכל:
בפברואר דרום הודו
במרץ תאילנד
אפריל נפאל
מאי לאוס? וויאטנם?
יוני צפון הודו
מה עם קמבודיה???
האם מכל יעד צריך טיסה או שיש אפשרות לאוטובוסים או רכבות???- יודע אולי מחירים
סיון
RE: מה דעתך איתמר
איתמר
10.01.07 03:42
הגוש של תאילנד לאוס ויאטנם קמבודיה אפשרי בתחבורה גלגלית, בשביל להגיע אל הגוש של נפאל הודו צריך טיסה. טיסה מבגנקוק לנפאל עולה סביב ה200 דולר (צד אחד) טיסה לקלקוטה (מזרח הודו) עולה 120 דולר.

כמו שאמרתי תצטרכי לוותר או על דרום הודו או על דרום מזרח, אחרת תצטרכי לטייל בקצב לא מהנה, וגם לפי התרשים שהצעת תצטרכי לטוס הלוך ושוב מהגוש המערבי של הודו לגוש של דרום מזרח (הסתכלי היטב במפה). בשביל הגיוון הייתי מציע שתוותרי על דרום הודו, תנחתי בבנגקוק ותטיילי בתאילנד וסביבתה בפברואר ומרץ. את אפריל ומאי תוכלי להעביר בנפאל ואת השאר בצפון הודו.

נכון שבצורה זאת לא תקבלי את תאילנד קקינוח אבל תתנחמי בכך שה"שוק של המזרח" יבוא לך בהדרגה...

עונות זה לא דבר מחייב אבל זה דבר מומלץ בהחלט. אפשרי לטייל בדרום מזרח גם במאי אבל חם להחריד ואפשרי גם לטייל ביולי אבל צפי מדי פעם לימים רצופים של גשם מטורף. כלומר אם את ממש רוצה לשים את תאילנד בסוף זה יהיה במחיר של לסבול את המונסונים.
sivan7779
10.01.07 04:36
אז אתה מציע ? שלהתחיל בתאילנד..לאוס ויאטנם קמבודיה ואז לקראת מאי להגיע לצפון הודו???
מתי כדאי אם ככה להגיע לנפאל? הבנתי שהתקופה היא במרץ...

בעיקרון זה נשמע טוב.. השאלה אם יש מה לעשות בתאילנד כמעט חודשיים??? וכן אני רוצה לשלב בין החופים לשבטים וגונגלים. יש שם טרקים???
מצטערת על כל השאלות..פשוט אני מאד מבולבלת ומתכננת את הכל לבד. וחייבת לסגור טיסה. בגלל זה אני בלחץ
דודי
10.01.07 09:11
חבל לפספס את נפאל.
הייתי במקומך דואד להגיע לנפאל באמצע סוף מרץ.
בתאילנד אין טרקים, יש טיולי יום אבל הם ממש לא קרובים לטרקים של נפאל וצפון הודו. גם לא ממש נעים לעשות טרקים בחום של 35 מעלות.

שבטים כדי להשאיר ללאוס, כיוון שתאילנד מאוד ממוסחרת ואילו בלאוס רואים שבטים החיים בצורה מעניינת מאוד וללא משחק בשביל התיירים
sivan7779
10.01.07 12:26
התייאשתי
מה לעשות איפה לנחות. הסוכנת "מציקה" לי שניזדרז...ואני כבר לא יודעת.
יש מצב לעבור בדרום הודו בסוף הטיול??? בקיץ??
אני חייבת היום לסגור טיסה :-(((
איתמר
10.01.07 13:58
לא תיהי בתאילנד חודשיים. תוכלי להיות גם שבועיים בתאילנד, 3 שבועות בלאוס ו3 שבועות בויאטנם.
לאחר מכן באפריל תוכלי לטוס לנפאל ומשם להמשיך לצפון הודו. זה יותר פשוט ממה שזה נשמע.
איתמר
sivan7779
10.01.07 15:38
ישנה אפשרות להגיע לדרום הודו לקראת סוף הטיול? אחרי שאראה את הצפון?? זא להמלצתך- להשאיר את דרום הודו לסוף הטיול- חצי שנה מעכשיו בערך??
כמובן- אם יש טעם

אבא שלי מעוניין גם להיפגש איתי בטיבט---אם ארצה- איך לדעתך אוכל לשלב זאת בטיול???
:-) :-)
מיליון תודות
ויום נפלא
סיון
סיוון ואיתמר שימו לב
ערן יהב
10.01.07 16:56
השירשור בפורום יכול להגיע עד עומק של 10 רמות.
אם אתם רוצים עוד לפתח את הנושא ולדון תפתחו נושא חדש.

תודה :)
ערן
RE: סיוון ואיתמר שימו לב
איתמר
10.01.07 19:55
סיוון אני נותן לך מענה בנושא חדש.
היי ערן..
08.01.07 15:49
היי ערן
לפני כמה שבועות התלבטתי לגבי- מזרח או ד אמריקה ונראה לי שאסע בסוף למזרח- כי אני מאד בלחץ כספי
ומפחדת לעשות שם וויתורים שישבשו תוכניות ולהרגשת חוסר מיצוי
השאלה שנשאלה לפני- של ורד גרמה לי לחזור ולהתייעץ איתך כי הנושא מאד דומה
הסוכנת מצאה לי כרטיס לסוף החודש לבומביי
אני רוצה להיות בכל הודו, נפאל, לאוס, תאילנד
לפי תמונות שראיתי באתרים שונים ויאטנם ולאוס מאד דומות. כדאי גם לנסוע לוויאטנם?
מה דעתך על בורמה? למרות שהבנתי שלא הית שם
יש לי חברה שנוסעת לתאילנד באמצע פברואר או בתחילת מרץ
אני לא יכולה לחכות עד אז. השאלה אם זה הגיוני- מבחינה כספית וחוויתית- לנסוע לדרום הודוו למזרח הודו? למשך חודש...ואז להיפגש איתה בתאילנד ולעלות ללאוס......לעשות "סיבוב" ולחזור לצפון הודו...ואולי בסוף שוב פעם תאילנד?
אני מבובלת לגמרי מכל המידע. יותר מידי מידע עושה לי יותר בלאגן...מתחילה להתפזר.
התקציב שלי הוא 16000 שח.
מה דעתך? יספיק?
הכרטיס זה תקציב אחר, ומחר מסיימת חיסונים
ושוב פעם לחיזוק- האתר הזה ממש מעולה
והפורום שאתה בעצמך עונה לשאלות. ככ כיף
יש פשוט אתר ש"נותן סטירות" לשאלות שלא נראה להם לענות. ממש לא נחמד.
אין על האתר הזה...אבל פידבק בפידבקים כבר קיבלת ממני
בקיצור. תנסה לעזור לי כמה שיותר. אני ממש מפחדת...ורוצה כבר להיות בהיתרגשות שנשאר רק לארוז ולנסוע
תודה רבה רבה והמשך יום נעים
RE: היי ערן..
ערן יהב
08.01.07 19:32
היי סיוון,
צעד חכם, עדיף לבקר במקום שאפשר לשהות בו יותר זמן ולהנות.

לגבי הדרום אין לי יותר מדי ידע כיוון שלא בקרתי שם אבל אני יודע שהתקופה לטייל בדרום היא יותר התקופה של אוקטובר עד אפריל. בעיקר ינואר-מרץ.

שהייתי בתאילנד, לא נמשכתי לויאטנם, כל האיזור של תאילנד, לאוס, וויאטנם, בורמה וקמבודיה נראים אותו סגנון (נהרות ענקיים ג'ונגלים, לצד חופים לבנים ויפים) ... והיתה לי ההרגשה של ראיתי אחד ראיתי הכל... מה שכמובן לא ממש מדוייק אבל בכל זאת החלטתי, לבקר בלאוס, שאומנם נראה כמומ צפון תאילנד אבל הרבה יותר אוטנטי ולכן שווה.
בקמבודיה לא בקרתי אבל אח שלי שטייל איתי באותה תקופה היה שם וממש לא התרשם ואמר לי שעשיתי בשכל שלא באתי. אבל כל אחד והסגנון שלו ויכול להיות שהיית אוהבת מאד.

התאמת, שאחרי נפאל שזה היה היעד הראשון שטיילנו בו תאילנד ושאר האיזור של דרום מזרח אסיה התגמד מבחינת תרבות ובטח מבחינת נופים (לדעתי לפחות).

אני חושב שהמקומות חובה שכדי לכלול בטיול הם: הודה, נפאל, תאילנד, לאוס.
את וויאטנם, קמבודיה ובורמה רק אם יש לך עוד חשק אז תבקרי גם שם.

שוב תודה על הפידבקים :)
sivan7779
08.01.07 20:58
תודה על התשובה
תוכל גם לענות לי בקשר לתעריפי נסיעות- בערך... מייעד ליעד?
איתמר
08.01.07 21:14
טיילתי בכל האיזורים הנ"ל מלבד בורמה ואני רוצה לומר כמה דברים.

ערן צודק שהוא אומר שאחרי טיול בנפאל הנופים של המזרח מתגמדים, אבל מבחינת תרבות אי אפשר לומר זאת. התרבות של דרום מזרח אסיה שונה פשוט מהתרבות של נפאל ואני הרבה יותר נמשכתי לתרבות הבודהיסטית המקסימה של דרום מזרח אסיה מאשר להינדואיזם של הודו ונפאל.

כמו כן, לאוס שונה לחלוטין מויאטנם. היופי בלאוס הוא האפשרות לטייל באיזורים כפריים לחלוטין מנותקים מחשמל ומהמרוץ המודרני אשר חיים בקצב אחר לגמרי. ויאטנם זאת מדינה תוססת ומהירה. חוויה אחרת לגמרי. קמבודיה היא מדינה יחסית קשה. מבחינת נופים היא ברובה שטוחה והעוני בה מחפיר ומסליד. בורמה לא תהווה לדעתי יעד מחדש למישהו שהיה כבר בהודו ובדרום מזרח, ומותר גם להיכנס אליה ולצאת ממנה בטיסה בלבד.

אני ממליץ בחום על לאוס וויאטנם, הרבה יותר מאשר שאני ממליץ על תאילנד, אשר נמצאת היום בשלב מאוד מסחרי בקיומה ולמרות שהאותנטיות התאילנדית חיה בהרמוניה עם הקדמה, אפשר לחוש את "המזרח" הרבה יותר במדינות הסובבות אותה, אשר לא מתקדמות בקצב שלה לכיוון המערב.
ערן יהב
08.01.07 23:01
היי איתמר,

לגבי התרבותיות בנפאל ובתאילנד ולאוס הדגשתי שזו דעתי. אתה יודע... פגשתי אנשים שהיו בנפאל ובתאילנד, וטענו שהנופים של תאילנד יפים הרבה יותר ... אני חושב שהם משוגעים אבל זה עניין של טעם.

לגבי וויאטנם לא ביקרתי ולכן אתה נותן תושבות בעניין בצורה טובה יותר.
100%
איתמר
09.01.07 18:59
ממש לא שללתי משהו מדעותייך (:
המסר שלי הוא שכל אחד מוצא בכל מדינה משהו אחר.
סיגריות-דחוף
RE: סיגריות-דחוף
מאיר
08.01.07 10:00
עזוב אותך מ TIME.
קנה DRUM ותעשה את הסגריות בעצמך .. זול יותר, נותן תעסוקה, ומתרגלים לזה בסופו של דבר.
מסלול מומלץ ??? ערן??
ורד
07.01.07 15:55
שלום
אני מעוניינת לצאת לטיול לקראת פברואר
המקומות שמעניינים אותי הם- הודו- צפון ודרום, לאוס, נפאל, קמבודיה, מונגולי, ותאילנד
איך לדעתך עלי להתחיל את הטיול- לפי מזג האוויר???פשוט כל אחד רושם משהו אחר על נושא זה
חשבתי להשאיר את תאילנד לסוף- לקינוח.... האלה אם יסתדר- שוב פעם מבחינת מזג אוויר
התיכונון הוא בערך לחצי שנה +- אולי יותר...
הסכום שבידי הוא 4000$- לא כולל כרטיס
חיסונים וציוד כבר יש
השאלה איפה לנחות- רוצה להזמין כרטיס ואיך לזרום
רוב תודות
ורד
RE: מסלול מומלץ ??? ערן??
ערן יהב
07.01.07 23:19
היי ורד,

אפשר לעשות מספר מסלולים, אפשרות אחת:
דרום הודו > ולקראת אצתע מרץ אפריל לטוס מבומבי לנפאל > באמצע מאי לחזור לדלהי ולטייל צפונית לדלהי > ולקראת יוני יולי לצפון יותר (לאדק קשמיר פרווטי וקולו) > אחרי הצפון לטיוס לתאילנד ולעשות בדרך את לאוס וקמבודיה.

אפשרות שנייה:
תהחיל בתאילנד להעיבר שם חודש עד אמצע מרץ ואז לטוס לתנפאל > ואז את המסלול של הודו אך ללא הדרום.
לערן- עוד שאלה...קטנה :)
ורד
08.01.07 03:09
תודה קודם כל על התשובה
שאלות נוספות- ברשותך :)
מתי לכל המאוחר כדאי להגיע לתאילנד- כדי להיות שם חודש?! לא במונסונים...
או שכדי להגיע ללאוס וקמבודיה רק "לעבור" דרך תאילנד ואחרי שאראה את שתיהן לסיים בתאילנד??? ולארץ. שוב פעם מתי לכל המאוחר כדאי לסיים??
לדעתך 4000 הדולר שברשותי יספיקו??? לאיזה תקופה פחות או יותר?
מצטערת אם השאלה חוזרת על עצמה פשוט אין לי "גיבוי" בחשבון הבנק מעבר אז לא רוצה "להיסחף" ולראות שלא מספיקה הכל... כדאי לוותר על משהו??
תודה רבה
אחלה אתר...יש הרבה מידע שעזר לי..אבל אתה בטח יודע ש- כל אחד "חושב" על עצמו לטיול וכל הספקות שיש לי- אני רואה אותך!!! בתור בנאדם שיכול לעזור לי לסוע בשק שאני אדע כמעט הכל לגבי מה שלפני.
תודה שוב פעם
ורד
RE: לערן- עוד שאלה...קטנה :)
ערן יהב
08.01.07 10:02
מבחינת העונות, ע"מ לשהות בתאילנד בעונה הטובה ביותר שזה בין נובמבר למרץ, כדי ראשית להגיע בפברואר לתאילנד, לטייל שם חודש - חודש וחצי, כולל בלאוס ושבוע בקמבודיה. ולקראת אפריל לטוס לנפאל.
ובסוף הטיול באוגוסט ספטמבר לחזור לנפוש באיים.

לגבי עלויות:
הודו: 300-400 דולר לחודש
נפאל: 400-500 לחודש
תאילנד: 700-800 דולר לחודש
לאוס: 500 דולר לחודש
קמבודיה: 150 דולר לשבוע בביקור במקדשים.

כמו שאת רואה המחירים נמוכים, אני מניח שאם תעשי כל מני אטרציות מיוחדות זה ייקר את זה קצת אבל עדיין ישאר לך מספיק.

תרגישי חופשי לשאול כל שאלה, זה בדיוק מטרת האתר.

ערן
RE: לערן- עוד שאלה...קטנה :)
ורד
08.01.07 14:51
תודה
תאילנד
שרון
07.01.07 12:56
שלום

אני הקדשתי בערך כשבועיים לאיים בתאילנד
האם זה מספיק?
ובאילו איים כדי לבקר ( אני אצא מבנקוק) ומה הסדר הכי כדאי?
RE: תאילנד
ניר
07.01.07 15:10
אין זמן שמספיק לנופש ... גם חודשיים זה לא מספיק. אבל סה"כ שבועים באיים זה לא רע.

אם את אוהבת מסיבות אז קונפנגאן חובה.
אם את אוהבת פינוקים, מלונות ומסעדות טובות אז פוקט וקוסמאי אבל יותר יקר.
אם את אוהבת שקט יותר או צלילות, קופיפי וקוטאו הם המקום.
שרון
07.01.07 15:36
קודם כל תודה...
בכמה איישים הייתי ממליץ לבקר בשבועיים?
ולאיזה מהאיים לא כדאי לוותר?
ערן יהב
07.01.07 16:17
היי שרון,
שבועיים זה זמן מספיק לאיים ולכן יש לך את הזמן לבקר במספר גדול של איים.
בצד המזרחי יש לך את קאו-טאו, קאו-פנגן וקאו-סמוי אפשר להעביר שבוע באיים הללו, גם ככה נסיעה בניהם זה עניין של שעתיים.
בצד המערבי יש לך את עיירת החוף קרבי, ואז הפלגה של שעתיים לקאו-פיפי, ואפשר לבקר גם בפוקט אבל לדעתי אי של מבוגרים...
מקאו-פיפי יוצאים לסיורים באיים קטנים מסביב כולל האי מהסרט "האי"
שרון
07.01.07 19:21
תודה זה קלע בול לשאלתי
בכייף :)
ערן יהב
07.01.07 23:23
- אין תוכן -
טרקים בנפאל
RE: טרקים בנפאל
ניר
07.01.07 12:42
בעיקרון זה עדיין מוקדם ורוב הסיכויים שקר מדי וגשום לתקופה הזו.
אבל יכול להיות שבכל זאת יהיו ימים טובים יותר והעונה תקדים, אבל לא יודע אם כדי לבנות על זה
עמיעד
06.06.07 00:07
לא מומלץ. רוב הפסים חסומים ואז סתם עולים. מקום אפשרי לטרק-לנטאנג. פשוט הולכים קצת בשלג..
איפה אפשר לטייל ביולי?
שלומית
07.01.07 11:57
אנחנו מתכננים חודש טיול ביולי. הבנתי שברוב היעדים במזרח זוהי עונת המונסונים. האם יש אזור שניתן לטייל בו בעונה זו? אילו ארצות? וכמה זמן מומלץ להקדיש לכל אחת? תודה.
RE: איפה אפשר לטייל ביולי?
ערן יהב
07.01.07 12:39
יולי זה זמן מצויין לצפון הודו.
איזור עמק קולו (מנאלי), עמק פרווטי (קסול), דרמסלה, חבל לאדק ועמק נוברה.
מזג האויר מצוין וניתן לטייל מדלהי וצפונה.
RE: איפה אפשר לטייל ביולי?
איתמר
08.01.07 21:38
יש גם איזורים בסין שיתאימו לטיול ביולי, ואם את מרגישה הרפאתקנית אני ממליץ על קירגיזסטן.
דתית בת 50 רוצה לטייל בהודו, אבל...
רבקה יפה
07.01.07 01:43
לצערי, אף אחד בסביבתי הקרובה לא משתף פעולה.
לא בעלי ולא חברותי.

מה עושים? יש מצב לנסיעה לבד או חייבים למצוא פרטנרית?

שמירת כשרות זו בעיה?

כבר התחלתי לחשוב על טיול מאורגן אבל נראה לי שהודו זה לא בשביל לטייל באוטובוס תיירים ממוזג.

מה דעתכם? אנא עצתכם.
RE: דתית בת 50 רוצה לטייל בהודו, אבל...
חני
07.01.07 10:17
ממש לא כדאי לצאת בטיול מאורגן.
רצים ממקום למקום לפי תוכנית של המדריך ואת לא יכולה להתעקב במקומות שאת רוצה.
השאלה החשושבה היא לכמה זמן את מתכננת את הטיול ?

האם לטייל לבד ? זה תלוי בך.
תמיד אפשר לפגוש מטיילים אחרים ולטייל איתם תקופה.
ערן יהב
07.01.07 10:46
הי רבקה,

אני ממליץ לטייל בהודו לבד או עם שותפה אבל לא בקבוצה מאורגנת עם מדריך אשר ירוץ ממקום למקום ולא באמת תראי את הודו האמיתית.

אני ממליץ לך לפרסם באתר בלוח מחפשים שותפים את פרטייך ואיזה שותפה את מחפשת ואולי תתארגני על שותפה עוד מפה. ראי לינק למטה.

אבל גם אם מגיעים לשם בלי שותפים, תמיד פוגשים ישראלים ומטיילים אחרים ואפשר לחבור אליהם למספר ימים ולהמשיך הלאה. אומנם רוב המטיילים הם צעירים אבל יש גם מבוגרים.

מבחינת כשרות קל להסתדר בהודו. כיוון שרוב המסעדות הם צימחוניות, ארוז ודל. השאלה עד כמה את מקפידה, האם גם על בישול נוכרי ועוד ...
גם אין בעיה לקנות מצרכים ולבשל. תביאי איתך ערכת סירים מתקפלת לטיולים.
03.02.07 12:44
היי רבקה,
אני דווקא נסעתי בטיול מאורגן של "מסע נשי" והיתה חוויה מיוחדת מאדץ גם חברת נשים גם פעילויות ומפגשים שלא הייתי חווה בשום דרך אחרת.
ממליצה בחום!
אלינור שני
04.03.07 10:02
יש לי חברה המעוניינת לטייל בהודו עם אישה דתיה. הטלפון שלי: 052-6879368
ליבי
04.05.07 23:26
שלום רבקה
אני בת 53 נשואה + 3 גם לי אין תומכים בנושא
לכמה זמן את רוצה לנסוע, באילו תאריכים?
סיגל
17.06.07 15:03
מעוניינת לדבר איתך בטלפון או פלא אחזור אלייך סיגל
רבקה יפה
27.08.07 17:25
בין שבועיים לחודש
0546399789
סיגל
17.06.07 15:19
גם אני בסביבות גיל ה-50 מעוניינת לנסוע להודו האם ישנם עוד נשים נוכל לנסוע יחדיו לצפון הודו ,רשמו טלפונים ונהיה בקשר
רותי
26.08.07 14:59
נכנסתי לאתר שמחפשים שותפות לטיול בהודו ונראה לי שנוכל להתאים את הנסיעה ביחד
אפשר לצרף עוד שותפות. אנא תיצרי אתי קשר לטלפון 0526201681
טיסה מגואה לאנדמן
דני
06.01.07 17:12
שלום

למישהו יש מידע על טיסות בין גואה לאנדמן.
מחירים וכו . האם זול יותר לרכוש כרטיס במקום או שכדאי להזמין מהארץ מראש?

תודה

דני
RE: טיסה מגואה לאנדמן
איתמר
08.01.07 14:36
אני לא בטוח שיש טיסות בין גואה לאנדמן. אתה יכול ועדיף לך (מבחינה כלכלית כמובן) לקחת רכבת לקלקוטה ומשם טיסה של http://www.airdeccan.net לאנדמניים. תעלה לך בהזמנה מראש בסביבות ה120 דולר.
RE: טיסה מגואה לאנדמן - איתמר?
דני
09.01.07 21:21
אני יודעת שיש טיסות מגואה לצ'נאי ומשם לאנדמן. האם אתה יודע כמה צריכה לעלות טיסה כזו הלוך חזור? או אינפורמציה אחרת כלשהי על דרך הגעה שלא באמצעות רכבת?
איתמר
10.01.07 01:57
תבדוק באתר שנתתי. אני מאמין שאין סיבה שלא תחבר שתי טיסות, גואה-צ'נאי וצ'נאי-אנדמן, אם לא בא לך על הרכבת (: לגביי טיסה ישירה מגואה, אני לא מכיר. אתה יכול להתייעץ בWWW.INDIAMIKE.COM פורום הודי לתרמילאות בהודו (פורום מעולה)
דני
10.01.07 09:31
תודה
מרחקים בין החופים בגואה?
דני
06.01.07 17:09
שלום אני מחפש מידע או אתר על המרחקים בין החופים בגואה וגם זמן נסיעה באוטובוס או אופנוע.
האם בכלל אפשרי לנסוע לאורך כל החוף על אופנוע?

תודה

דני
טרקים בנפאל
שני
06.01.07 23:27
בחלום !!!
קר גשום ובהרים מושלג והמעברים סגורים.
תתמקד בצד ההודי שם באיזור לאדק העונה מצויינת.
שי
07.01.07 10:26
לא מומלץ לטייל בנפאל באוגוסט.
לעשות טרקים זה בכלל מחוץ לתחום, קר, מושלג בהרים והמעברים לעיתים קרובות סגורים עקב השלג.
רוני
07.01.07 21:03
תודה רבה!
מחירי גאדג'טים שונים
זוהר
05.01.07 14:55
אני טס לתאילנד ורציתי לדעת מחירים ואיפה של גאדג'טים לדוג' מחשבי כף-יד לפטופים וכו' אם מישהו יודע גם היכן ניתן להשיג במחירים זולים... אז בבקשה תרשמו

תודה מראש
RE: מחירי גאדג'טים שונים
חן
05.01.07 15:26
בבנקוק יש קניון של 7 קומות בשם פנטיפ-פלזה Pantip Plaza ... זהו קניון של מחשבים, גדג'טים ועוד.
גם בטקויו סנטר בקומה הרביעית יש דוכנים שמוכרים ציוד ובזול.
RE: מחירי גאדג'טים שונים
זוהר
05.01.07 22:04
תודה רבה חן, אבל אם תוכל לתת דוגמאות על מחירים של מוצרים שאתה יודע רק כדי להבין את הקנה מידה...

תודה מראש
תפון תאילנד
שלום
04.01.07 14:56
אני אהיה בתאילנד בזמן הקרוב
אשמח לקבל את עצתכם כמה זמן כדאי להקדיש לצפון? ( כולל לאוס) ודברים מעניינים שכדי לעשות שם
בנוסף האם יש ש טולים יחיסת רצינים לעשות או רק טיולי יום?
כמו כן איזה אטרקיציות מומלץ לעשות?

אודה לחברי הפורום על העזרה.
RE: תפון תאילנד
איתמר
04.01.07 22:39
ספר לנו מה אתה מחפש,
ספר לנו כמה זמן ברשותך,
ונוכל להציע לך רעיונות ומסלולים.
הכל אפשרי.
שלום
04.01.07 22:45
תכננתי בערך כשבועיים שבוע בלאוס שבוע בצפון
האם זה מספיק?
רציתי לדעת אם יש טיולים מאתגריים לעשות שם או אטרקציות כייפיות?
איתמר
05.01.07 00:43
בצפון תאילנד אפשר לתכנן טיולי ג'יפים, רכיבת פילים וטרקים לשבטים צבעוניים, אבל עלייך לצפות לאווירה מסחרית שחוקה - אל תצפה להרבה אותנטיות בתאילנד, אלא אם כן אתה מרחיק לאיזורים נידחים ויהיה לך קשה לארגן את זה בזמנך המוגבל.

בלאוס תוכל להגיע לאיזורים כפריים הרבה יותר בתוליים ולצאת לטרקים בטבע פראי שעוד לא נפגע כמו בתאילנד המתקדמת.

להקדיש שבוע לכל איזור יהיה לחוץ מאוד. אם אתה לא אוהב לטייל עם יד על הדופק, לדעתי כדי לך להחליט מה יותר מעניין אותך, הנוחות של צפון תאילנד או ההרפתקאה של צפון לאוס ולהשקיע שבועיים באחד מהם.
טרקים בנפאל
גל
03.01.07 22:34
אני טס לנפאל באמצע פברואר לחודש יש למשהו המלצה איך לחלק את הטיול שם? איזה טרקים ברמה בינונית לא קשה מדי כדאי לעשות? והיכן הכי כדאי לעשות ראפטינג?
איתי
04.01.07 00:56
יש מצב שיהיה מזג אויר לא מתאים כי אתה עוד בתקופה לא טובה קר וגשום.
אבל אם יהיה לך מזל והעונה תתחיל מוקדם, תתחיל מפוקרה ותעשה את הג'ומסון או את הפונהיל שהם טרקים קלים יחסית וקצרים ... נעים בין 3 ל 5 ימים.
ומשם יוצאים לרפטינג בקלי-קנטקי
גל
04.01.07 14:55
תודה...

עוד שאלה? אתה יודע היכן ניתן לברר את מזג אוויר בנפאל ואם ניתן יהיה לבצע טרקים
איתמר
05.01.07 15:29
באתר CNN תוכל למצוא מצב מזג אוויר בכל עיר בעולם, אבל לא תוכל לדעת אם מסלולי הטרקים פתוחים למטיילים שכן נמצאים בדרך כלל הרחק מהערים, גבוה בהרים המושלגים. לשם כך הכי טוב ליצור קשר עם סוכנות טרקים נפאלית.
עמיעד
06.06.07 00:11
שלום גל.
אין טעם לברר על מזג האוויר כי אף אחד לא יודע מה קורה בהרים. יום של שלג חוסם הכל ויומיים של שמש פותחים מחדש.
אופציה לטרק יפה באזור-לאנטנג, רק צריך להתכונן להליכה בשלג.
בקלי גנדקי לא כדאי לעשות ראפטינג בפבואר כי המים לא זזים. מקום ששוה בהחלט הוא האתר שליד הבנגי'. שכחתי את השם אבל כל הסוכנויות בקטמנדו מכירים.
בילויים ומסיבות במזרח
שושי
03.01.07 18:22
רציתי לדעת..בתור אחת שרוצה לשלב בין לחוות תרבות המזרח, טרקים, ובילויים. לגבי השניים הראשונים אני יודעת שיש במזרח בכמויות
מה לגבי בילויים- מלבד מסיבות ``שטח``, פול מון
לגבי הודו נפאל וויאטנם
לא מגיעה לתאילנד אז...
RE: בילויים ומסיבות במזרח
איתמר
03.01.07 19:09
בילויים אפשר למצוא בכל מדינה ברמות שונות
לישראלים יש מאחזים מפורסמים בגואה, מנאלי (צפון הודו, ובאיים של דרום תאילנד.

אם את לא מחפשת אתרי בילוי ישראלים, גם בויאטנם לא חסרים מועדונים ופאבים בערים הגדולות אבל רובם ככולם ריקים מישראלים, וגם מדובר בדרך כלל באווירה יותר רגועה מאשר במסיבות של גואה למשל.

בנפאל תוכלי למצוא בעיקר פאבים בקטמנדו - זאת אחת המדינות שסצנת הבילויים שלה הכי פחות מפותחת.

שאלה: איך את מגיעה לויאטנם ולא דרך בנגקוק?
האם ביררת מחירי טיסות מהודונפאל לויאטנם והאם זה משתלם יותר מאשר דרך בנגקוק שידוע בתור הצומת האולטימטיבית במזרח מבחינת מחירי טיסות.
שושי
03.01.07 20:56
"לעבור" דרך בנקוק... אני "מפחדת" להתעקב שם כמה ימים כדי לא לבזבז הרבה כסף- כידוע בתאילנד.
אז לפי מה שאתה אומר... דיסקוטקים פאבים במזרח זה הרוב עם המקומיים????
אז איך מבלים המטיילים- מי שלא אוהב מסיבות טבע?
תומר
04.01.07 10:13
בנקוק לא כזו יקרה, ואין מה לפחד להוציא הרבה כסף שם ....
בערים הגדולות שי פאבים ומועדונים שהרבה תיירים מגיעים לשם ויש שם אוירה טובה. כמובן שיש שם הרבה מקומיים אבל גם הרבה תיירים.
מחזק
איתמר
04.01.07 22:36
תאילנד באמת לא כל כך יקרה כמו שעושים ממנה. היא יקרה למי שמנצל את שהותו בשביל קניות והתפנקויות. אם רק תעברי בה השהות עצמה לא תעלה לך יותר מקמבודיה או ויאטנם (אבל התנאים ישתנו בכל מקום באותו מחיר) וכשאמרתי שלמשל בויאטנם בפאבים לא תמצאי ישראלים, לא התכוונתי שתיהי לבד עם מקומיים אלא עם תיירים מכל העולם באופן שלא תורגש "ישראלידה" כמו בגואה ומנאלי. יש פאבים שהם באופן מובהק לתיירים, פשוט מציצים פנימה (:
אכסניה בבנקוק
י
03.01.07 14:08
אני טסה לבנקוק שבוע הבא יש למישהו שם של אכסניה טובה שאפשר להגיע אליה יש אחרי הטיסה מכיוון שאני נוחתת מאוד מאוחר בבנקוק?
RE: אכסניה בבנקוק
שאול
03.01.07 14:28
הגרין הואס. הוא ממש קרוב לקאוסן, וסמוך לבית חבד. יש שם ישראלידה אבל טוב להתחלה.
הוא פתוח 24 שעות.
י
03.01.07 15:11
האם כדאי להזמין מקום מראש או שניתן להיגע ולהזמין במקום אני נוחתת רק בבנקוק לפנות בוקר
את מקום שממנו ניתן להזמין מראש אכסניה?
רותם
03.01.07 15:21
יש כאן עניין של מזל. יכול להיותר תגיעי והכל יהי מלא. אבל כל הקואסאן נפוצץ באכסניות, אז נכנסים לאחד האכסניות להעביר את הלילה ולמחרת מחפשים מקום טוב יותר.
טיול לנפאל
שיר
03.01.07 13:59
אני טסה בעוד כשבוע וחצי לנפאל
אני יודעת שזה לא העונה הטובה ביותר אולם עקב אילוצים זה התאריך שהצלחתי לטוס בו...
מישהו יודע עד כמה קר שם? ואם ניתן עדין בעונה זו לעשות ראפטינג וטרקים באזור.? ואם כן למישהו יש המלצות לאטרקציות שלא כדי לפספס?
RE: טיול לנפאל
שאול
03.01.07 14:10
זו ממש לא העונה הטובה.
תקופה קרה וגשומה. אומנם לטייל בעמק קטמנדו שהוא מקום מעניין בפני עצמו אפשרי וגם למקומות כמו נגרקוט וכדומה, אבל טרקים רפטינג זה ממש מחוץ לתחום בעונה הזו.
שיר
03.01.07 14:32
קודם כל תודה על התשובה

את יודע מה בנוגע לפבראור אם זה עדיף ואם ניתן לצאת לטקים וראפטינג וכל אלו באמצע פברואר?
איתמר
03.01.07 14:53
המצב בפברואר משתפר, וימשיך להשתפר עד פתיחת העונה במרץ. תמיד יש הפתעות של המזג אוויר וכל שנה מקבלים משהו אחר בעונות הקצרות של נפאל.

מאחר ואת בכל מקרה תטוסי, תוכלי בימים הראשונים להיכנס לסוכנויות תיירים השונות בקטמנדו (אני ממליץ על האדיבות האין סופית של סוכנות סויסה) ולשאול מה בר-ביצוע לאותו הרגע.
שאול
03.01.07 15:20
גמו שאיתמר ציין יש הפתעות ... אבל בדרך כלל דצמבר עד בפרואר כולל קר ובמקומות הגבוהים מושלג ולעיתים המעברים חסומים.
שיר
03.01.07 17:18
תודה לכולם מקווה שאני אפול על מזד אוויר טוב
טרבל צק - תאילנד
RE: טרבל צק - תאילנד
איתמר
03.01.07 14:48
אין צורך ברשימה כזאת מאחר ואפשרי לפרוט המחאות נוסעים בכל מקום בתאילנד. חלק נכבד מהכלכלה של תאילנד נשענת על תיירות - סמוך עליהם שתמיד יהיה לך איפה לפרוט את כספך.

אבל אם אתה מתכוון להתרחק לאיזורים כפריים נידחים בצפון מזרח המדינה למשל, עדיף שתצטייד מראש.
נסיעה לנאפל ב7 לינואר
תמר
02.01.07 16:34
שלום לכולם.. אני צריכה את עזרת המנוסים..
היום יום ג' 2 לינואר 2007 במוצ"ש הקרוב אני אמורה להצטרף לבעלי לנסיעה לנאפל ל 8 ימים מטעם העבודה.. שלחו אותו נשהה במלון בטקמנדו..
יש לי מס' שאלות:א. מה מזג האויר שם?? האם ללבוש בגדים חמים כמו פה.. ב. איזה אתרים גדי לא לפספס.. מקומות יפים.. ג. אנחנו 2 זוגות דתיים. שומרי כשרות.. מה אוכלים שם? והיכן?? או האם לקחת מפה שימורים וכדו'?
ד. אנחנו טסים קודם ישירות לבנקוק נשארים שם לילה ומשם לנאפל.. מה זול שם שאפשר לקנות?? לבית? לילדים??
וכמובן מה אפשר לקנות בנאפל שזה זול .. ביגוד?? אני מאוד אשמח אם תענו לי ותדריכו אותי.. זו פעם ראשונה שלי בכלל שאני יוצאת מהארץ ואני בת 33. ורוצה מאוד להנות ולהפיק את מירב התועלת מטיול זה .. תודה מתמר המתרגשת
RE: נסיעה לנאפל ב7 לינואר
איתמר
02.01.07 19:02
העיר קטמנדו נמצאת בעמק מוקף הרים. בגלל היותו נמוך גם עכשיו הטמפ' ביום נוחות. באתר CNN תוכלי למצוא תחזית מזג אוויר לכל מקום בעולם לכמה ימים. כרגע הטמפ' בקטמנדו בימים היא 21-26 ובלילות 6-10 לכן הצטיידו בביגוד חם ללילות ואולי לימים סגריריים.

קטמנדו במבט ראשון לא העיר הכי יפה ותזכיר לרבים שירות בעזה, אבל כוללת בתוכה ובסביבתה הרבה מקדשים יפים, מסעדות, מאפיות ופאבים נחמדים. בשביל רשימת אתרים מעניינים כדאי לקנות מפת תיירים בה יובלטו האתרים החשובים ויעזרו לכם להגיע אליהם. אני ממליץ מאוד לבקר בסוכנות סוויסה (לשאול ברח' התאמל) שישמחו לעזור לכם.

נראה לי שאפשרי לאכול בבית חב"ד אוכל כשר, אני לא זוכר בוודאות, עד אחת כמה וכמה בינואר. אבל אוכל צמחוני פופולרי למדי.

בבנגקוק בכל מקום תמצאו דברים זולים לקנות, מזכרות, בגדים, חפצי אמנות אבל חשוב להתמקח היטב.

בנפאל תמצאי מזכרות המאפיינות את המדינה, ביגוד משלל סוגים וציוד טיולים ברמה סבירה עד מצויינת.

מבחינת קניות לא חסר מה לראות בשתי הערים!
לאיתמר
ערן יהב
03.01.07 00:55
אני עוקב אחרי התשובות שלך לאנשים, ואני מתרשם שאתה ממש ממוחה למזרח.
תודה רבה שאתה מקדיש זמן מדי פעם ועונה לשאלות שהטרידו את כולנו לפני הטיול.

תודה :)
RE: לאיתמר
איתמר
03.01.07 19:07
אני מודה לך על החיזוק החיובי (:
אני פה בשביל לעזור ותו לא.
מועדים לנפאל
RE: מועדים לנפאל
ערן יהב
02.01.07 13:28
היי גל,
אני טיילתי בנפאל במתחילת אפריל ועד סוף מאי.
ועשיתי גם טרקים בתחילת מאי.
אומנם קצת יותר חם, ויש אובך שמקלקל קצת את הראות. אבל עדיין אפשר להינות ולראות נופים מדהימים.

כתבות וסיפורי מסע על הודו