פורום דרום אמריקה

פורום דרום אמריקה

הפורום מכסה את הארצות הבאות: ארגנטינה, צ'ילה, ברזיל, בוליביה, פרו, אקודור, קולומביה, ונצאולה, אורגואי.

מקרא: תמונות לנקים ללא תוכן חבר באתר מנהל הפורום
הודעה חדשה
חדש !!! הוספת חתימה קבועה להודעה
30.11.11 13:55
שלום חברים יקרים,
עכשיו לחברים הרשומים יש אפשרות לערוך חתימה, כולל תמונה ופרטים נוספים.
כך לא תאלצו כל פעם להזין מחדש את החתימה. אם בעתיד תרצו לשנות פרט בחתימה שלכם, זה יחול על כל ההודעות שלכם בעבר.

אז למה אתם מחכים ?
מי שלא נרשם שירשם.
מי שכבר נרשם, כנסו עם שם וסיסמא וערכו את הפרופיל שלכם בחלק של ה"פורומים"

חתימה

ערן יהב - מנהל האתר והפורום
כל המידע לטיול שלך!
לשירות ייעוץ ותכנון מסלול לחץ כאן
ברוכים הבאים לפורום דרום אמריקה
ערן יהב
20.07.06 04:08
קרחון מורינו בדרום ארגנטינה

אהלן חבר'ה,

ראשית, אני מודה לכם על השתתפותכם בפורום.

הפורום ייעודו העיקרי לסייע, לתמוך ולייעץ לכם בתכנון הטיול הגדול (גם קטן) בדרום אמריקה.

תרגישו חופשי לשאול כל שאלה שעולה בדעתכם, החל מבקשה להמלצות ומסלולי טיול, שאלות על מקומות מסוימים, כרטיסי טיסה, אכסניות, ציוד לטיול וכל דבר שקשור לטיול בדרום אמריקה או לתכנונו.

אין צנזורה ולא יוסרו הודעות כל עוד אינם פוגעות והן קשורות לנושא הפורום.

תהנו :)

נחיתה בסביבות תחילת נובמבר איפה עדיף לנחות ?
ארגנטינה, בואנוס איירס.
תמר
11.08.06 01:35
נובמבר זה זמן מצויין להתחלת טיול בצ'ילה וארגנטינה.
תנחת בבואנוס איירס, שהיא עיר כייפית, ומקום טוב לנחיתה רכה.

תטייל קודם בצפון ארגנטינה, ואז בתחילת דצמבר תרד דרומה לפתגוניה ותזגז בין המדינות,
פטגוניה וארץ האש הם גן עדן לאוהבי טרקים ... ולא רק...

תהנה
איזה ביגוד אני צריך לטיול?
08.08.06 20:12
שלום לכולם, רציתי להתייעץ על ביגוד לטיול. הבנתי שממש קר בדרום אמריקה במיוחד בתקופה הזו (אני ב18.8 בלימה ומשם מדרים לארגנטינה). איזה ביגוד אני צריך? מה חשוב שיהיה במכנסיים בחולצה בפליז? יש צורך בבגדים טרמיים בכלל? (אני הולך לעשות כמה טרקים בהוארז כמו כולם ואני מפחד שמה שאני אקח איתי לא יספיק לי לשמור על החום שלי...) אשמח עם תעזרו לי, תודה.
RE: איזה ביגוד אני צריך לטיול?
שלומית
09.08.06 03:22
קח ביגוד מחמם כמו פליזים וגטקעס, כיוון שבטרקים בהרים ממש קפוא. ציוד טרמי מועיל מאוד.

אני ממליצה להביא ציוד מהבית, ציוד איכותי ולא סתם פליז לא מחמם שקונים בפרו ...

תהנה ושיהיה לך חם ...
קצת הגזמת ...
ערן יהב
09.08.06 03:25
טרק הווי-ווש
היי שלומית,

אני חושב שקצת הגזמת לגבי הציוד שבפרו שאינו מחמם.
מטיילים רבים עושים טרקים בהרים באיזורים גבוהים וקרים עם פליז שהם קנו ב 20 ש"ח וזה עושה עבודה מעולה. מנסיון !

ציוד טרמי אכן מועיל, במיוחד חולצה טרמית, אבל זה עניין של נוחות ולא דבר חובה.
מטיילים רבים עושים טרקים שלמים ללא שום ציוד מיוחד. פשוט, פליזים מקומיים, גדקעסים וחולצות ארוכות או טרמיות וזה מספיק.

נכון שיש לילות מאוד קרים, אבל גם אילו שהיו עם ביגוד טרמי סבלו מהקור, זה חלק מהטיול.

אני ממליץ לבוא מהבית עם ביגוד מועט ולא יקר. 3 מכל דבר (3 חולצות קצרות, 3 ארוכות, 3 זוגות מכנסיים קצרים, שניים ארוכים וכו'), ובמידה וחסר או יש בלאי קונים בדרך.

תעשה חיים.
למה ארגנטינה אחרי פרו ?
רונן
09.08.06 17:31
התינון שלך בעייתי אם אתה נוחת בפרו באמצע אוגוסט, ואחרי זה אתה יורד לארגנטינה.

העונה שם מתחילה בנובמבר לכל המוקדם. ולפטגוניה לא רצוי להגיע לפני דצמבר.

מה עם בוליביה ?
עלויות טיול
עידן
08.08.06 00:31
שלום רציתי לדעת מהם המקומות הזולים והיפים שאפשר לטייל בהם בזמן של חודש חודשים
בעיקר חופים וגם קצת טראקים
מהם העלויות של טיול לתקופה כזאת
ומה עדיף דרום אמריקה או מרכז אמריקה
תודה
ברזיל ברזיל ועוד פעם ברזיל
שלומי
08.08.06 03:37
אם אתה רוצה חופים טובים, יש אחלה חופים בברזיל.
חוף אריאל-דה-אג'ודה הידוע בכינויו ישראל-דה אג'ודה, חוף איטה-קרה ובצפון המדינה ברסיפה ועוד.

בקיצור ים חופים, והמחירים במקומות שהזכרתי נמוכים יחסית לברזיל.

תהנה
ברזיל או קולומביה.
ערן יהב
08.08.06 03:39
האי מורו-דה סאו-פאלו בברזיל
היי עידן,

בברזיל ישנם חופים טובים והאוירה שם מעולה.
אך ברזיל לא זולה במיוחד בתקופת הקרנבל, ומגיעה ל 1400$ לחודש בתקופה של חודש לפני הקרנבל עד חודש לאחריו.
בחודשים האחרים זה מעט יותר זול.
ישנם טרקים באיזור לנסויס לא רחוק מסלבדור, ובאיזור הפנתנאל ישנם טיולים בתוך הג'ונגלים.

מרכז אמריקה זו אופציה אך המחירים שם גבוהים במיוחד מקסיקו. לעומת זאת קוסטה ריקה קצת יותר זולה אך אין שם את האוירה והכיף שיש בברזיל.

לא הייתי בקולומביה אך שמעתי שגם שם יש חופים טובים, ויש גם את הטרק לעיר האבודה שאומרים שזה טרק יפיפה.

בקיצור, אני חושב שברזיל זה רעיון טוב.

תעשה חיים
סוכנות מומלצת לעשות את דרך המוות עם אופניים.
"בית יהודי " חדש בפרו !!
01.08.06 19:07
לכל מי שידע .. ולמי שלא ..
נפתח בית יהודי חדש בפרו , הראשון בדרה"מ!!!
מזמינים אתכם אלינו כל השבוע , וגם בשבת
הכתובת שלנו : PSJ CORAL VEGA 380 HUARIZ פאסחה קורל ויגה באוורז מספר 380
מחכים לכם !!!
RE: "בית יהודי " חדש בפרו !!
תמר
01.08.06 20:50
מגניב .... אחד הדברים היפים שיש בהודו מגיע גם לדרום אמריקה.

כל הכבוד !!!
איפה הייתם לפני שנה ?
יגאל
01.08.06 20:54
הייתי בהוארז ביום כיפורים ולא היה לי בית כנסת או לפחות אווירה של יום כיפור ...

טוב, לפחות המטיילים הבאים יהנו מחגים ושאר שרותים שהבית היהודי נותן.
חבדניקים או ברסלב
תומר
01.08.06 21:21
אני לא ממש מבין בעניינים הללו, אבל מי אחרי על הבית היהודי ? אנשי חב"ד או ברסלב ?
פרו ובוליביה בסוף אוקטובר
טלי
31.07.06 19:05
ואני וחברה מתכננות לנסוע באמצע-סוף אוקטובר ל-4 חודשים.

אנחנו רוצות מאוד להספיק לטייל בפרו ובוליביה (בערך חודש בכל אחת) למרות שלפי מה ששמעתי העונה מסתיימת בסוף אוקטובר ואז המזג אוויר לא מאפשר הרבה טרקים ובאופן כללי לא מוצלח.
האם אפשרי להיות בארצות האלו מאמצע אוקטובר עד דצמבר?
באיזה מסלולים ומקומות מזג האוויר פחות בעייתי. איזה אטרקציות אפשריות וכו`...
אפשרי בהחלט אבל קצת גשום ...
ערן יהב
31.07.06 19:06
טרק הווי-ווש
ניתן לטייל באוקטובר ונובמבר בפרו ובוליביה אך קחו בחשבון שבטרקים יהיו לכם ימים גשומים ועננות נמוכה אז לא תמיד משתלם לצאת.

אך עדיין יש שפע דברים לעשות. אני טיילתי בפרו בין אמצע ספטמהר עד תחילת נובמבר, ובבוליביה הייתי בכל נובמבר עד תחילת דצמבר...

מה ניתן לעשות ?
גשי ללינקים למטה ותראי את סיפורי המסע שלי + תמונות מפרו ובוליביה ותביני כמה ניתן לעשות :)
RE: אפשרי בהחלט אבל קצת גשום ...
שרי
22.08.06 04:23
הי
אם יש לי 6 שבועות (ספטמבר - אוקטובר )
האם משתלם לי לטייל שבועיים ארגנטינה , שבועיים דרום ברזיל ושבועיים פרו (כולל Zמן הגעה )??????? ואני מחפשת אטרקציות אם מדריך , כי אני נוסעת לבד
* אני גמישה אם הסדר והזמנים כמובן
תודה
RE: אפשרי בהחלט אבל קצת גשום ...
שרי
22.08.06 04:37
קראתי את ההמלצה שלך שנכתבה ב 21/08/06 10:21האם היא מתאימה לטיול של 45 יום גם?! או שכבר עדיף לוותר על ברזיל?
גזייה או בנזיניה
זהר
30.07.06 07:46
מתכננת טיול ל 4 חודשים הכולל את פרו, בוליביה, צ'ילה וארגנטינה.

עם מה עדיף להסתובב ? עם גזייה או בנזיניה ?

כל אחד אומר שמהוא אחר ....
RE: גזייה או בנזיניה
ערן יהב
30.07.06 08:14
הייתי ממליץ לך לקנות גזייה בפרו או בוליביה. אני קניתי בפרו במחיר של 15 $ ואת ערכת הכלים של דויטה קניתי גם שם במחיר של 25$ (בארץ זה מאות שקלים).

אין בעייה למצא בלוני גז וכמעט בכל עיר ממנה יוצאים לטרקים יש בלוני גז ובטח שבערים הגדולות.
בנזנייה זה גם טוב, אבל ממה שראיתי מטיילים אחרים וגם התנסתי בזה באחד הטיולים שלי, יש עם בנזיניה הרבה צרות, במיוחד שמגיעים למדינות עולם שלישי ומשתמשים בדלק שלהם שלא ממש איכותי והוא מלוכלך ולכן סותם את הצינורית ואז מתחילות בעיות ....

אני ממליץ על גזייה, פשוט קומפקטי ועובד

תהני
ומה עם אוהל ?
זהר
30.07.06 20:50
בקשר לאוהל, אין לא אוהל בבית ככה שאם צריך להביא אני אצטרך לקנות, השאלה היא אם באמת לקנות בארץ או לקנות בפרו אובוליביה או לא לקנות בכלל ושיש בכל מקום להשכיר.

אני יודעת שיש בצ'ילה של חברת דיוטה שהם מאוד זולים אבל אני מתחילה מאקוודור ואז פרו ובוליביה וקצת מארגנטינה לפני שאני מגעיה לצ'ילה....
RE: ומה עם אוהל ?
ערן יהב
30.07.06 20:52
יש אפשרות לקנות גם בפרו דויטה, אומנם אין הרבה אבל אפשר ליפול על דילים טובים.

אבל בפרו ובוליביה אפשר להשכיר אוהלים והחלק מהטרקים יוצאים עם חמרים והם מביאים את האוהלים.

לעומת זאת צ'ילה וארגנטינה צריך יותר אוהלים כיוון שהיציאה לטריקם לפעמים יוצאת ממקומות שאין השכרת אוהלים באיזור.

אני קניתי את שלי בצ'ילה והשתמשתי בעיקר בארגנטינה וצ'ילה. לפני כן בפרו ובוליביה לא הסתובבתי עם אוהל אלא השכרתי מספר פעמים ובאחרים הייתי עם חמר.
הגעה לארגנטינה דרך בוליביה
RE: הגעה לארגנטינה דרך בוליביה
דודו
28.07.06 14:19
כדאי לטייל בבוליביה קודם בחלק הצפוני הומזחי שלה, כלומר אזור לה-פז, והגונגלים כוללכ רורה נבקה ורק אחרי זה לרדת דרומה לסלאר.

לאחר 3 או 4 ימים בסלאר חוזרים לאיוני ומשם יש אוטובוס למעבר הגבול עם ארגנטינה. פשוט וקל :)
מקסיקו וגואטמלה או צ'ילה וארגנטינה
אביב
25.07.06 23:43
קשה לי לבחור בין: מרכז אמריקה-מקסיקו גוואטמלה לבין הדרום: ארגנטינה-צ'ילה/ברזיל
אני יודע שאני לא יכול לעשות המון אבל אני רוצה לנסות להגשים כמה פנטזיות: מקסיקו עם הסתלבט שלה נשמע לי מצויין, אך אני רוצה גם לעשות טרק או שניים במהלך הטיול הזה.

מה כדאי .... אשמח לתשובה ממי שבקר בשני המקומות
התשובה ברורה ... לא ?
תמר
25.07.06 23:44
לגבי שאלתך מה עדיף ? התשובה שלי היא חד משמעית !!!! צ'ילה ארגנטינה !!!!!
בתור אחת שהיתה בשני המקומות אני אומרת לך שאין מה להשוות בין הנופים , פטגוניה בדרום צ'ילה וארגנטינה עולה ביפייה נופיה עשרות מונים ממקסיקו וגואטמלה.

אם בא לך חופים וסטלבט אז אתה יכול לעשות חודש (וקצת) את צ'ילה ארגנטינה, ואז לעלות לברזיל ולהסתלבט בחופים. אני לא מצאתי הבדלים גדולים עם כל הכבוד לחופים קרביים ופסיפים בין החופים בברזיל לחופים במרכז אמריקה. אבל הנופים ... הבדלי שמים וארץ.

פתגוניה ידועה בגלל הקרחונים, הטרקים, הדרכים היפיות, האגמים ועוד אבל יש שם עיירות ציוריות עם מסעדות מעולות ושפע אטרקציות מסביב ואתה יכול גם לנוח ולהסתלבט שם. ואם לא בא לך יותר מדי טרקים אתה יכול לנסוע ממקום למקום עם רכב שכור (ובפועל זה מה ש 50% מהישראלים עושים... )... חופים אין שם, אולי רק סמוך לבואנוס איירס אבל כבר הייתי ממליצה לך לקחת טיסה לברזיל במיוחד הצפון שידוע בחופיו היפיפים, עם שפע של ספורט ימי, קפואירה וברזילאים שהם אנשים חמים ועוד...

לסיכום עזוב מקסיקו וגואטמלה ... הם לא ברמה של צ'ילה וארגנטינה.

מקווה שעזרתי ולא רק בלבלתי :-)
איזה נעליים לקנות לטיול ?
אורטל
24.07.06 15:59
היי, מה קורה? רציתי לישאול בבקשה על איזה נעליים אתם ממליצים לקחת (נגד מים) לטיול בדרום אמריקה לשמונה חודשים, ולאיזה מקומות אתם ממליצים ללכת, תודה
RE: איזה נעליים לקנות לטיול ?
ערן יהב
24.07.06 17:21
היי אורטל,

עשיתי מספר טיולים שנמשכו יחד למעלה משנה וחצי, והייתי עם נעליים של רכלין שלא היו נגד מים. קצת נרטבים אם נכנסים לנהר אבל היו מאד נוחות.

לגבי מקומות לבקר בהם, את מוזמנת לראות באתר תתחילי בתפריט הימני ב"דרום אמריקה" שם יש תכנים, סיפורי מסע ותמונות המתארים את הדברים העיקריים שרוב המטיילים עושים...
תכנון טיול לחודשיים
ניר
25.07.06 00:28
רציתי להעזר במשתמשי הפורום בכמה שאלות.

אני מתכנן לנסוע לפרו-ארגנטינה-ברזיל בחודשים ספטמבר - אוקטובר (הטיול 60 ימימם)
עכשיו רציתי לעשות 2 טרקים בפרו (מאצו' וטרק של סוסים) .

עכשיו איך עדיף לי לעשות את זה להתחיל בפרו או להתחיל בארגנטינה ?
ואיזה עוד אפשרויות מעניינות יש לי במדינות האלה בתקופה הקצרה שלי..
תתמקד בפרו ובוליביה
ערן יהב
25.07.06 00:31
לא ממש משנה איך תתחיל אבל הייתי ממליץ להתחיל בפרו, ובסוף להגיע לארגנטינה ....

אבל למה ארגנטינה ? זה לא העונה עכשיו, אז למה ? כשיש יעדים הרבה יותר לעונה הזו.
אומנם דרום ארגנטינה זה המקום היפה ביותר בדרום אמריקה (יחד עם דרום צ'ילה) אך אין מצב לטייל שם עכשיו.

לגבי פרו הייתי ממליץ לך לבקר בעיר בשני מוקדים חשובים, הוארז וקוסוקו, בשני מקומות אילו יש שפע טרקים, אטרקציות, נופים ומראות מדהימים. בכל אחד מהמקומות אתה יכול בשקט לשרוף 3 שבועות, אך תלוי מה אתה אוהב לעשות. (באתר תוכל לראות אילו דברים עשיתי...)

לגבי ברזיל זה יותר עניין של חופים, מפאת זמנך הקצר הייתי ממליץ לך להתמקד בשניים שלוש חופים ולא יותר כיוון שהנסיעות ממקום למקום אורכים לפעמים 30-40 שעות ... הרבה כסף וגוזל זמן ...

במידה ואתה לא מקובע הייתי ממליץ לך מסלול אחר ממה שאתה מתכנן ... בו תספיק יותר ותהנה מטיול באיזורים בעונה...

אתה מוזמן לכתוב מה סגנון הטיול שאתה צופה (מה אתה אוהב לעשות: טרקים, מסיבות, חופים ...), איפה חשוב לך להיות ואוכל להמליץ לך על מסלול סביר יותר מאשר שלושת המדינות הללו בזמן כל כך קצר ...
RE: תתמקד בפרו ובוליביה
ניר
25.07.06 00:33
דבר ראשון תודה רבה על התשובה שלך .
תראה אני רוצה להתחיל בפרו כמו שאמרת בקוסקו והוארז ולרדת לאיזור ברזיל (חופים ומסיבות) ולקנח בבואנוס איירס..
סגנון הטיול שאני מתכנן הוא לא בעיקר טרקים ולהיות זרוק כמו תרמאלי אלא לעשות שניים שלושה טרקים ולא יותר ובברזיל אני מתכנן לנפוש בחופים יפים ול"התבטל", בארגנטינה אני מתכנן יותר לטייל בכיף (מסעדות, אתרים מרכזיים (איגוואסו))..
אשמח אם תמליץ לי על עוד מקומות או אתרים שיוכלו לעזור לי לתכנן את הטיול כמה שיותר טוב מפני שאני נוסע לתקופה קצרה יחסית (חודשיים) וההני רוצה לנצל את הזמן בצורה הכי טובה שאפשר..

בנוסף אשמח אם תמליץ לי על מסלול אחר או על מדינות אחרות..

אשמח לשמוע ממך שנית .
ניר
RE: תתמקד בפרו ובוליביה
ערן יהב
25.07.06 00:34
הבנתי את הראש.. אז ככה:
הייתי נוחת בלימה, ומשם עולה להוארז (10 שעות ניסעה), שם יש מספר אטרקציות שווות ועושה איזה טרק של 3-4 ימים.

אחרי זה אתה חייב לחזור ללימה ותעלה לקוסקו (14 שעות, אל תוכל לפני כן למה יש בחילות שחבל על הזמן ...) שם הייתי ממליץ לך לעשות את טרק הסלקנטאי שמגיע סמוך למצ'ו- פיצ'ו ונמשך 3 ימים, טרק יפה ולא קשה.
בקוסוקו יש גם את האלפמיו שזה טרק סוסים, שווה וזול שנמשך בין 3 עד 7 ימים לפי בחירתך, כמו כן יש ים דברים מענייים לעשות.

אחרי זה הייתי ממליץ לך לטוס לריו, לשהות שם מספר ימים בקופה-קבנה, ולרדת לאורך החוף תוך כדי התעקבות במפסר חופים, כמו אריאל-דה-אג'ודה, סנטה קטרינה, ולאחר שתמצה את עניין החופים והתבטלות, תרד לארגנטינה דרך מפלי האיגואסו, ומשם 20 שעות נסיעה ואתה בבואנוס איירס .... תהנה !!!!

מקוה שנתתי לך כיוון :)
תכנון טיול מוצלח
בהאוורז Huaraz , שבפרו
שרי
22.08.06 04:49
הי , קראתי את הטרקים שבבהאוורז Huaraz ,
כל הסנפלינג בשלג ובמפלים , מצריכים כישורים מיוחדים או שמיוחדים גם לתיירים חסרי ניסיון??
חצי שנה בדרא"מ .. איך לחלק את הזמן
אמיר
25.07.06 00:18
אני מעוניין לטוס לחצי שנה לדרא"מ
איך אתה מציע לי לחלק את הזמן בכל מדינה
אני מתכוון כמה זמן צריך לפי דעתך להקדיש לכל מדינה?
ואיפה יש את החוף הכי יפה בדרא"מ
תלוי מה סגנון הטיול שאתה מחפש ...
ערן יהב
25.07.06 00:19
אין תשובה חד משמעית לשאלה זו, הרבה תלוי בסגנון הטיול שאתה מתכנן. ומה אתה אוהב.
במקום שמטייל שאוהב טרקים וטבע ויכול לטייל חודשיים, מטייל שאוהב יותר סטלבט, חופים ומסיבות יספיק שבועיים.

שאלה חשובה אחרת היא באיזה חודש אתה מתכנן לצאת ?

שלח לי חודש יציאה משוער + איזה סגנון טיול אתה מחפש ואשמח לתת לך הערכה ...
יציאה משוערת - בדצמבר
אמיר
25.07.06 00:20
מתכנן לצאת בחודש דצמבר לטיול של קצת מכל דבר כדי למצות הכל

תודה
קבל מסלול .....
ערן יהב
25.07.06 00:21
אם אתה יוצא בדצמבר תתחיל בארגנטינה וצ'ילה (בערך חודשיים), לאחר מכן תעלה לקרנבל בברזיל, שם יש הרבה חופים יפים,
לאחר מכן בסביבות אפריל תעבור לבוליביה (חודש), פרו (חודש) ולאחר מכן ..... מה שתחליט: הביתהקולמביה להמשיך לאקוודוראו אולי מרכז אמריקה ....

תהנה
ערן
טיול בדרום אמריקה לשבועיים מארצות הברית
יערית
24.07.06 17:35
טיול לשבועיים
אני רוצה לתכנן טיול לשבועיים
אני גרה בניו ג'רזי.הרבה המליצו לי על דרום אמריקה בגלל הקרבה והזמן הקצר.

הייתי רוצה לעשות טרק אחד או שניים, קצת חופים ונוף , קצת עיר....

על איזה מקום היית ממליץ ?
מתי היית ממליץ לנסוע , מבחינת מזג אוויר ? (חשבתי על חודש דצמבר)

BTW אהבתי את האתר.
תודה
שילוב בעייתי מעט ...
שחר
24.07.06 18:35
שבועיים זה זמן קצר, וגם השילוב של טרק או שניים וחוף ים הוא בעייתי, כיוון שהטרקים הטובים הם בצ'ילה ארגנטינה, או בפרו ובוליביה, אבל שם אין חופי ים טובים. מצד שני בברזיל וקולומביה יש אחלה חופים אך הם ארצות חמות ואין טרקים טובים.

אם את מדברת על דצמבר הייתי ממליץ לך להגיע לאזור ברילוצ'ה שבדרום ארגנטינה שם יש את הנוף היפה ביותר בדרום אמריקה, ויש ביזור טרקים נהדרים, פשוט תזגזגי בין צ'ילה וארגנטינה באזור הזה. גם העיירה נעימה, ואם אין לך בעיה עם מים קצת קרים כמו האירופיים את מוזמנת לטבול באגמים היפים.

אם בא לך מאוד חוף ים, אז ברזיל זו אפשרות טובה ולא רחוק מסלבדור באזור שנקרא לנסויס יש מספר טרקים נחמדים, אבל בהחלט לא ברמה של הארצות האחרות שהזכרתי...
טיסות פנים בדרום אמריקה
מורן
23.07.06 06:37
האם יש למשהו מושג על חברות מקומיות לטיסות פנים? .
אני צריכה להגיע מאקוודור לקוסטה-ריקה.
אשמח אם תוכלו לתרום מידע
תודה
מורן
חברה ...דוקא מהארץ :)
ערן יהב
24.07.06 15:58
יש חברה בשם via-brazil
הם יושבים בארץ ויש להם סוכנות גם בברזיל.

יש להם את המחירים הטובים ביותר ושרות מעולה מאדון בשם יעקב.
המייל שלו הוא: viabrazil@013.net.il
והוא מגיב ממש מהר ...

בהצלחה,
ערן
RE: חברה ...דוקא מהארץ :)
ערן יהב
24.07.06 15:59
eran,
thanx alot for the quick response, i would use your recomendation, hope it´ll work...
moran
דרום אמריקה בינואר ...
תמר
22.07.06 00:18
כרגע התכנון הוא להתחיל בארגנטינה להמשיך לברזיל ואז המסלול הרגיל.... אני משערת בוליביה, פרו צ'ילה או משהו בסגנון.

האם זה מסתדר מבחינת החודש בו מתחילים את הטיול. אנחנו מתחילות בינואר. מה שבא לנו כרגע זה להיות בכמה שיותר מדינות/מקומות, אבל שוב זה יכול להשתנות.

ושוב לגבי הציוד- מה כדאי להביא מהבית. אנחנו כנראה גם נהיה לפני כן בארה"ב, אולי עדיף לקנות שם תיק מוצ'ילה או כל דבר אחר?? ונעליים, עדיף לבוא מהבית עם נעליים טובות? (מה אתם חושבים על היי טק?)

תודה תודה תודה!
RE: דרום אמריקה בינואר ...
אסף
22.07.06 00:21
הסדר הוא להתחיל בארגנטינה או צ'ילה.. ז"א לנחות בבאונוס או בסאנטיאגו.
לעשות את צ'ילה וארגנטינה עד בפרואר לקרנבל... ואז הם בא לך קרנבל אז לעלות לברזיל אחרת הייתי ממליץ לטיול עוד בארגנטינה וצ'ילה.

אחרי ברזיל לקראת אפריל מתחילה העונה בבוליביה פרו.

בנושא ציוד, כדאי לבוא מוכן עם תרמיל ונעליים טובות, את היתר לקנות שם או בארצות הברית תלוי מה המחירים.
RE: דרום אמריקה בינואר ...
מיכל
19.08.06 16:55
שלום,
אני גם מגיעה באמצע ינואר באמת עדיף להתחיל מארגנטינה או להישאר בברזיל עד אחרי הקרנבל ואז לארגנטינה?
במידה וכן איפה להתחיל בארגנטינה כי אני ממש גבולית בעונה.
איך אני יודעת שאני אוהבת טרקים בטיול ?
שרון
22.07.06 00:08
ממש נהניתי לקרוא את סיפורי המסע ולראות את התמונות המדהימות, בהחלט מרשים.

אני וחברה גם מתכוננות בקרוב לטייל בדרום אמריקה. העניין הוא ש... איך אתה יכול לדעת מראש אם אתה בנאדם של טרקים או לא? כאילו... אתה יכול להגיע ולהתאהב בזה ואתה יכול גם לשנוא את זה. מה שגם משפיע על מה לקחת ומה לא... (למשל שק"ש, נעליים וכ'ו...)

תשובה ממשהו ?
את לא יודעת עד שאת לא מתנסת בזה
ערן יהב
22.07.06 00:11
זו שאלה טובה, שאני חושב שרוב החבר'ה שיוצאים לראשונה לא באמת יודעים את התשובה האם הם בקטע של טרקים או לא.

פגשתי בטיוליי הרבה מטיילים (גם בנים שרירנים ובכושר) שהשקיעו הרבה כסף בציוד לטרקים ותכננו הרבה טרקים ובסופו של דבר אחרי הטרק הראשון הם הבינו שזה לא בשבילם.

מצד שני פגשתי מטיילים שאמרו שהם ממש לא בקטע ושהם לא בכושר טוב אבל בסופו של דבר הם עשו הרבה טרקים ונהנו מהם ...

אני יכול לדבר שעות על מה כיף בטרק, ולמרות שפיסית קשה, וגם לאנשים שהם בכושר טוב ומטרקים הרבה עדיין קשה, אבל זה חלק מהסיפוק כאשר מצד אחד מתאמצים ומצד שני חווים חוויות ועוברים מצבים והרפתקאות שרק טרק יכול לספק ומצד שלישי הנופים המדהימים והאוירה המיוחדת שלכם (המטיילים) והטבע לבד זה משהוא מדהים.

אני ממליץ לא לקנות הכל, לדוגמא אני באתי רק עם שק"ש וכל ייתר הציוד קניתי שם במהלך הטיול (אוהל, ערכת כלים, גזיה ועוד ....)...

תהני ותטרקי הרבה :)
ההגדרה של "טרק" ?
שרי
22.08.06 04:42
הי, שאתם מדברים על טרקים באתר
אתם מתכוונים לטיולים עצמאיים או אם מדריך ונהג מסודר ?
כי אני נוסעת לבד ואני מחפשת את הטיולים המאורגנים האלה

תודה
מחיר לטיול של 4 חודשים
מאור
21.07.06 17:58
מה המצב חברה... אני רוצה לנסוע לטיול בדרום אמריקה בסביבות סוף נובמבר לטיול של כ4 חודשים הטיול אמור לכלול את ארגנטינה ברזיל בוליביה ופרו.
רציתי לדעת כמה יעלה לי הטיול הזה בכללי כמה כסף אני יצטרך כדי להנות כמו שצריך.
אם תענו לי כמה שיותר מהר אני אודה לכם מאוד.
תודה.
עניין מחירים זה מאוד משתנה ....
ערן
21.07.06 17:59
היי מאור,

ראשית, אין לארגנטינה ללא צ'ילה. בדרך כלל מזגזגים בניהם ובערך שוהים כשבועיים -שלוש בצד הצילאני והשאר בארגנטינה.

לגבי מחירים, זה מאוד תלוי, באיזה רמה אתה מתכנן לטייל, האם לאכול במסעדות או לבשל בעצמך. האם לישון במוקומות הזולים יותר או להתפנק, כמה אטרקציות אתה מתכנן לעשות ומהם ... ועוד...

נניח ותחיה בצורה סבירה, תוכל רוב הזמן במסעדות (זולות) ומדי פעם תשבל ותעשה את רוב האטרקציות שהישראלים עושים תגיע למחירים הבאים,
המחירים הם לחודש:

ארגנטינה - 850 $
צ'ילה - 1000 $
ברזיל - 1400 $ (בתקופת הקרנבל)
פרו - 650 $
בוליביה - 550 $

תעשה חיים :)
דרום אמריקה החל מספטמבר
אורטל
21.07.06 17:51
אני מתכננת לטוס בספטמבר לדרום אמריקה (ארגנטינה, איזור הפטגוניה, בואנוס איירס, צ'ילה, ברזיל, מפלי האיגיאסו (אולי גם פרו) אך אני נורא מבולבלת ולא יודעת מאיפה להתחיל. ומה מזג האויר שם? איפה אפשר לברר?

אני אשמח אם תתנו כמה טיפים :)

תודה ויום הכי טוב בעולםםם..
RE: דרום אמריקה החל מספטמבר
יואל
21.07.06 17:54
ספטמבר זה זמן טוב לאיזור אך מוקדם בשביל ארגנטינה וצ'ילה.

לכן אני ממליץ לך להתחיל בספטמבר בפרו לטייל שם חודשיים אולי לשלב גם את בוליביה אם בא לך, ובאיזור אמצע נובמבר להגיע לצפון ארגנטינה ולהתחיל לטייל שם.
ומה עם הקרנבל ?
אורטל
21.07.06 17:55
ואיך לשלב את הקרנבל? להדרים לארגנטינה ואח"כ שוב להצפין?
אל תדאגי לא תפספסי
ערן
21.07.06 17:56
היי,

לאחר ארגנטינה עולים דרך באונוס איירס לאיגואסו ו ...הופ לברזיל ....
המרחק מבואנוס איירס לאיגאסו זה 20 שעות נסיעה באוטובוס

ביי
כדורים למיניהם
RE: כדורים למיניהם
ערן
21.07.06 17:49
היי אבי,

זה תלוי כמה אתה רגיש אך לפעמים אי אפשר לדעת עד שזה קורה.
אני לא הסתובבתי, לא עם כדורים למחלות גבהים ולא למלריה.

בעניין הגבהים, חשוב להתרגיל בהדרגה לגובה ולא ביום יומיים הראשונים לעשות טרקים.
במידה ובטרק מקבלים ספטומים קשים של מחלת גבהים מעבר לכאב ראש קל עד בנוני, אז כדאי לחזור על עקבותיך ולרדת בגובה ומיד תרגיש הקלה ...

לגבי מלרייה זה עניין אישי אם לקחת או לא. אני עשיתי את החישוב שהכדורים שלוקחים ולא משנה איזה סוג הם טובים ל4 סוגי מלרייה בממומצע בעוד קיימים למעלה מ 45 סוגים, אז במקרה שתחטוף מלרייה (ולא פשוט לחטוף...) הסיכוי שזו המלרייה לה אתה מחוסן נמוך ... ואני לא מדבר על תופעות לוואי שהכדורים גורמים, וזה קורה בסיכוי גבוהה...

אני ממליץ לקחת בכל מקרה ובמידה ואתה מגיע למקום בו שמעת שיש מקרים של מלריה אז תיקח...

כתבות וסיפורי מסע על צ'ילה