שלום חברים,

כתבה זו קצת חורגת מהכתבות הרגילות שאני כותב באתר שהם תמיד בתחום הטיולים.

אני כותב עליהם מכיוון שזה קשור בעקיפין לתחום הטיולים. חשבתי שכדי לממן את הטיול הבא, אשים סכום יפה בבית השקעות, ובריבית שהוא יעשה אוכל בחלק מהכסף לממן את הטיול הבא...

לקחתי כ-100,000 ש"ח שהיו בחשבון שלי וחשבתי במקום לשים אותם בפק"מ שבימים אלו עושה בין 0.6 ל 1 אחוז בשנה, לשים אותו בבית השקעות שמבטיח בין 1.5-2.5 אחוז בחודש. ובית ההשקעות אופטימום טרייד מרוויח 20% מהרווח. ולכן לכאורה האינטרס שלו להרוויח לי מה שיותר כדי שהוא ירוויח.

       

אופטימום טרייד - אין שקיפות מלאה והרבה נתונים שגויים ומטעים

      

הכתבה הזו על חברת אופטימום טרייד מציגה דוגמה קטנה של בית השקעות שגם כשהוא כושל הוא ממשיך לפרסם באתר שלו על כך שהם מצליחים, שהם השותפים שלכם להצלחה, מציגים נתונים לא רלוונטים על 86% רווח בשנה, בעוד שאני רק עכשיו (5.5.13) מופסד ב 25% בתוך 3-4 חודשים וקבלתי טלפון מתנצל על כך שלא הצליח להם והם מצטערים.

   

לאופטימום טרייד הגעתי לאחר שיצרה איתי קשר בחורה שהציגה את עצמה כנציגה של בית השקעות קטן ואיכותי בשם אופטימום טרייד. שלחה לי מסמכים המכילים ביצועים מרשימים של השלוש השנים האחרונות בבורסה.

 

נפגשתי איתם ושאלתי שאלות רבות:

 

שאלתי, האם הנתונים האלו רלוונטים לעכשיו או שהם מתקופה ישנה יותר שאז אולי שיחק להם המזל יותר.

 

שאלתי, האם הם נטו מחוייבים לרווחים שלי ושאין להם עוד איטנרסים נוספים.

לכן בררתי כמה קניות ומכירות הם עושים בחודש ע"מ להבין אם הם בונים על עמלות קנייה ומכירה.

קבלתי תשובה מרפי אחד השותפים שהם עושים כמה עשרות בודדות של פעולות בחודש. "בסביבות 10-20" הוא אמר.

    

אחרי החודש הראשון שבדקתי את החשבון התברר שהיו 300-400 פעולות של קנייה ומכירה, דבר שסותר לגמרי את המידע שנמסר לי שהם מרוויחים רק 20% מהרווחים שלי ולא משום דבר אחר. ולכן אני כבר לא בטוח שהם מחויבים להצלחה שלי בעוד שהם מרווחים לא רע מעמלות קנייה ומכירה בלתי פוסקת במהלך החדש שמכניסה להם כסף ולי לעומת זאת שורפת כסף. שדברתי עם רפי הוא הסביר לי שהשוק של היום קצת שונה ולכן הם חייבים לעשות הרבה פעולות ושאני לא אדאג...

           

אני מקבל את הטענה של אופטימום טרייד, זה כתוב באתר שלהם, בחוזה וגם נאמר לי שהם לא יכולים להתחייב. והם מרווחים רק מהרווח אבל כבר בהתחלה שמתי לב לכמות העצומה של קנייה ומכירה שמניבה להם רווחים וכאן כבר יש ניגוד אינטרסים.

   

מה שמקומם אותי בעיקר זה שהאתר שלהם ממשיך לספר סיפורים של הצלחה.

ובעצם מי שמגיע לאתר שלהם מקבל רושם על חברה מצליחה שעושה רווחים למי שמשקיע דרכם, בעוד אני דוגמא למשקיע שקיבל טלפון מרפי, אחד השותפים כאמור, שמסביר לי שהאסטרטגיה שלהם לא עובדת בחודשים האחרונים והם הפסידו הרבה כסף. ואם אני הפסדתי אז כל המשקיעים שלהם הפסידו, כי האסטרטגיה שלהם עובדת רוחבית על כולם ולא על בודדים.

    

את הטלפון הראשון קבלתי אחרי חודשיים שהם הפסידו לי בסביבות 11 אחוז בחצי תיק ו-4.5 אחוז בחצי השני.

אופטימום טרייד ביקשו ממני אישור לתת למומחה חדש שלהם בעל נסיון רב של 20 שנה שיעשה את "קסמיו" ושהתיק מקווים יהפוך לרווחי.

המומחה שלהם בתוך חודש-חודשיים נוספים הפסיד 15 אחוז נוספים.

וכן, עדיין הם מפרסמים באתר שלהם שהם מומחים ומרווחים כסף ללקוחות שלהם וזה נותן לגולש המזדמן לאתר את הרושם שמדובר במקצוענים ושהכסף שלו יעשה עוד כסף בזמן שהוא ישן, בעוד שלפחות ב-5 חודשים האחרונים הם רק מפסידים כסף, ואני לא יודע כמה חודשים לפני הם היו מופסדים, כיוון שכמובן לי הם הראו את השנים שהצליח להם.

חובתי היתה כמשקיע הכסף לבדוק לעומק את הנתונים אבל עדיין אני מוגבל ביכולת שלי ואני חייב לבטוח בהם.

יכול להיות שמדובר במקצוענים ואנשים טובים במתחומם. אבל לפחות מהנסיון שלי הם מופסדים ב-5 החודשים האחרונים, אבל אין לזה שום איזכור באתר אלא ההפך.

  

דרך אגב, אם תכנסו לאתר שלהם לדף של "ביצועים" תראו מידע מטעה ולא רלוונטי והוא:

לדוגמא: הקרן האגרסיבית של אופטימום טרייד יצרה בשנת 2011 תשואה של 86.29%.

ברור לכם שזה לפני שנה וחצי ולכן לא רלוונטי. אבל זה עדיין נתון שמטעה אנשים. ולא ברור למה הוא מפורסם. (יש סיכוי טוב שאחרי הכתבה הזו הם יסירו את זה... אבל זה הופיע באתר וזה מצולם).

   

אני מודע לזה, שכך זה עובד בתחום הזה.

ואין לי תלונה על זה שהפסדתי כסף. זהו סיכון שלקחתי. אבל אני בתחושה ששיקרו לי, לא נתנו לי תשובות אמיתיות ולא באמת ירדתי לעומק עד כמה המידע שהם הביאו לי היה רלוונטי.

   

לסיכום:

תיזהרו מאוד מבתי השקעות (לאו דווקא אופטימום טרייד, אלא בכללי), כאלו שמבטיחים לכם רווחים גבוהים. גם אם הם יציגו לכם גרפים, תבדקו טוב מאיזה שנה זה, והאם זה כל הגרפים שהם עשו או שהם משחקים עם המספרים ומציגים רק את ההצלחות בעוד את ההפסדים הכבדים הם מסתירים. תבדקו טוב את כמות הפעולות שהם עושים ותחתכו ישר שאתם רואים חוסר אמינות בעניין. גם אם היו תקופות של הצלחה יהיו תקופות של הפסדים כבדים ולכן קחו את זה בחשבון.

   

אני לא חתכתי, האמנתי וחטפתי.

כסף הולך, כסף בא... אבל עדיף שלא ילך כך.... :-(

       

אם אתם חושבים שאני סתם מתחרה שמנסה ללכלך על מישהו, אז לפני שאתם מחליטים להשקיע את הכסף, אתם יכולים להרים אלי טלפון ולדבר איתי.

    

שיהיה בהצלחה, תרוויחו הרבה אבל ביושר.

   

ערן - 0507569966

     

 

כתבות מעניינות