שיווק יעדי תיירות

עסקים הפועלים בתחום התיירות מודעים לכך שמדובר באחד התחומים המאופיינים ברמת תחרות גבוהה מאוד. חברות תעופה, מלונות פאר, אתרי תיווך שונים ופורטלים גדולים בתחום, תופסים בהרבה מקרים, את המקומות הראשונים בדפי תוצאות החיפוש של מנועי החיפוש השונים (בעזרת קידום אתרים) וכובשים גם את הרשתות החברתיות.

   

מה, אם כן, יכול לעשות עסק הפועל בתחום התיירות, על מנת לשפר את הנראות שלו במנועי החיפוש והרשתות החברתיות? כיצד יכול עסק כזה להגביר את הנוכחות האינטרנטית שלו?

  
בין אם אתם עושים את הפעילות דרך חברה לקידום אתרים או בכוחות עצמכם – יש כמה דברים שחשוב לדעת.

  
משימה מספר 1: תיחום גיאוגרפי

  
אם אתם מספקים שירותים בתחום התיירות, אחד המאפיינים הבולטים שאותו תצטרכו להדגיש בתהליכי השיווק שלכם הוא התיחום הגאוגרפי: היכן אתם פועלים? אילו אזורים אתם מכירים היטב? מהם השירותים שאתם מספקים במקומות גיאוגרפיים שונים בעולם?

  

הדגשת התיחום הגיאוגרפי של השירותים שלכם צריכה להתבצע על מנת שמנוע החיפוש וגם הרשתות החברתיות יבינו היטב מהו סוג השירותים שאתם מציעים ולאיזה קהל יעד, שאילתות וחיפושים מתאים אתר האינטרנט של העסק.

  

משימה מספר 2: פירוט אטרקציות רלוונטיות

  
כדי לשווק חבילות תיירות, תצרכו לשלב באסטרטגיית התוכן שלכם גם התייחסות לאטרקציות השונות ביעדים שאותם אתם משווקים. הכוונה היא לאתרי מורשת, אתרי תרבות, אתרי טבע ומוצרים שונים אשר מאפיינים את היעד אותו משווק בית העסק שלכם.  

  

חשוב להבין, שבניגוד לנישות אחרות בהן פועלים עסקים שונים ושהתוכן הוא לא חלק מרכזי בהחלטה של הלקוחות אם להתקשר עם בית העסק, הרי שככל שהדבר נוגע לאתרי תיירות - תוכן הוא חלק בלתי נפרד מאסטרטגיית השיווק. אנשים שמחפשים היכן לקיים את החופשה המשפחתית הבאה שלהם, רוצים להכיר את אתרי האטרקציות לפרטי פרטים, כמו גם לצרוך ביקורות על מקומות לינה אפשריים, מסעדות מומלצות באזור ועוד.

  

לכן, עליכם יהיה לשלב תוכן ערכי המייצר ערך מוסף אמיתי לקהל הלקוחות שלכם, על מנת לשווק שירותים בתחום התיירות.

  

משימה מספר 3: שילוב התפיסה החווייתית

  
אנשים מבקשים לצאת לנופש מאוסף של סיבות: יש את אלו שמעוניינים לנוח ולהירגע לאחר תקופת עבודה מסיבית ומלחיצה. אחרים מעוניינים להכיר את העולם ולגמוע כל אתר תיירות חדש שרק יוכלו לבקר בו. יהיו כאלה שירצו לשנות אווירה עם הילדים במקומות שמאפשרים למשפחות לקבל שירותים מתאימים, ואילו מטיילים אחרים ירצו לקרוע את העולם עם תיק על הגב ולצאת לטרקים חובקי עולם.

  

כאשר אתם משווקים יעדי תיירות, חשוב יהיה שתתחברו להלך הרוח שבו נמצאים הלקוחות הפוטנציאליים שלכם: אם הם מעוניינים לשבת רגל על רגל ולא לעשות דבר, תצטרכו לצייד אותם בתכנים הכוללים תמונות של איים טרופיים אקזוטיים, ואם הם מעוניינים לאתגר את עצמם וללכת עד הסוף - הציגו להם מסלולי הליכה וטיפוס מעניינים במיוחד.

  
משימה מספר 4: פרטו מענה לצרכים משתנים

  
לא מעט לקוחות יציבו בפניכם דרישות ייחודיות התואמות את הצרכים שלהם: יהיו כאלו שיזדקקו לשירותי נגישות שונים, אחרים, בעיקר משפחות עם ילדים, יזדקקו לתשתיות התומכות בסידורי לינה מורכבים, חלק מן המטיילים יזדקקו למסעדות כשרות באיזור או לכל הפחות למקומות בהם יוכלו לרכוש מוצרי צריכה בסיסים ולהרכיב מהם ארוחה כשרה.

  

לכן, כאשר אתם נפנים לשווק תוכן בתחום התיירות, הקפידו לתת מענה לצרכים השונים אותם ודאי מחפשים הלקוחות הפוטנציאליים של העסק שלכם.

  

משימה מספר 5: שלבו פרטים על מימד הזמן והשהות

  
חלק לא קטן מן המבקרים באתר האינטרנט שלכם, מחפש חבילות נופש ותיירות בהתאם לאילוצי זמן ומשאבים. עליכם יהיה לשלב, כחלק בלתי נפרד מאסטרטגיית התוכן שלכם, נתונים אודות מספר הימים הכולל של השהות ביעד התיירות המשווק. מובן, שעליכים יהיה לשלב נתונים גם אודות התעריפים של השירותים השונים.

  

בצורה כזאת, תוכלו לתת מענה לשאילתות גולשים במנועי החיפוש, ולהפוך את אתר האינטרנט שלכם לרלוונטי יותר.

  
משימה מספר 6: צרו מערך תמיכה אנושי מתאים

  
שיווק יעדי תיירות באינטרנט אינו מסתיים בלחיצה על כפתור כזה או אחר באתר. דאגו לכך שגם המענה האנושי המלווה את השיווק הדיגיטלי של העסק שלכם יהיה לא פחות ממצויין. בתחום התיירות, נוטים לא מעט אנשים לקבל החלטה על רכישת חבילת נופש, רק לאחר שיחה עם נציג אנושי, וברור תנאים שונים כמו עלות דמי ביטול במקרה של אירוע חירום.
  

 

כתבות מעניינות

הצג את כל המאמרים הצג מאמרים נבחרים