טיול יום מה לקחת

חיפשתם המלצות, החלטתם על היעד והכנתם מסלול, ועכשיו הגיע הזמן לארוז תיק ולצאת לטיול ליום אחד. כשמתארגנים לטיול יום חשוב להקפיד להביא את כל הציוד הדרוש, שישמש אתכם בשטח ויסייע לכם לשמור על הבטיחות שלכם ושל השותפים והשותפות לדרך. מעבר למובן מאליו, כמו מים ונעליים נוחות, כדאי לחשוב גם על צרכים ספציפיים. נשים שסובלות מבריחת שתן במאמץ, למשל, ירצו להצטייד במוצרי ספיגה מתאימים לטיול.

  

ציוד הכרחי לכל טיול

  
לפני שיוצאים לטיול חשוב לוודא שיש ברשותכם את הציוד הבא:
נעליים נוחות ומתאימות להליכה - חשוב במיוחד כאשר הטיול מערב מסלולים אתגריים או כולל הליכה מרובה.

  
כובע  - באקלים הישראלי החם, לטייל עם כובע זה לא עניין של בחירה. בלי הגנה הולמת מהשמש על הראש, אתם חושפים את עצמכם לסכנה של מכת חום.

  
מים - חשוב להביא כמות מתאימה של מים, ולזכור שכאשר מטיילים אנחנו שותים הרבה יותר מהרגיל, בגלל המאמץ שבהליכה והחום.

  
תיק גב נוח, רצוי עם מערכת שתייה (כמו שלוקר) - תיק נוח יכול לעשות את ההבדל בין טיול שהוא סיוט לטיול כיף. טיול עם תיק שלא מתאים לכם, עלול להביא לשפשופים בכתפיים, וכאבים בגב ובחגורת הכתפיים. כדי להימנע מכך, חשוב להצטייד בתיק איכותי שיכול להכיל את כל הציוד הדרוש לכם לטיול יום.

לפני שיוצאים לדרך כדאי לוודא שהרצועות מתאימות ושהתיק יושב טוב על הגב.
אוכל ליום שלם - כשיוצאים לטיול שלא כולל לינה, אפשר להתפנק עם האוכל שמביאים מהבית, ולהכין סנדוויצ'ים מושקעים וחטיפים טעימים לדרך.

  

היגיינה בשטח


כמו תמיד ובמיוחד בתקופת הקורונה, חשוב להקפיד על היגיינה גם בשטח. כאשר יוצאים לטיול, כדאי מאוד להצטייד בגליל או שניים של נייר טואלט, ובקבוקון קטן של אלכוג'ל לחיטוי הידיים.


כדאי לזכור להביא גם מוצרי היגיינה נשית למי שצריכה, ולא לשכוח לארוז טמפונים או פדים אם הטיול נופל על זמן המחזור. כשמדובר בטיול מים, טמפונים הם פתרון מוצלח שיאפשר לכן להיכנס למים בלי בעיה.


גם עבור נשים שסובלות מבעיית בריחת שתן, במיוחד אם מדובר על בריחת שתן בזמן מאמץ, כדאי להצטייד במוצרי ההיגיינה המתאימים שיסייעו לעבור את המסלול בכיף.

ציוד תלוי טיול


מסלולים הכוללים מערות: חשוב להצטייד בפנס ובסוללות להחלפה.


מסלולי מים: כדאי מאוד להביא זוג נעליים המתאים להליכה במים, או סנדלים נוחים עם סוליות שלא מחליקות. בנוסף, כדאי ללבוש בגדים שלא לוקח להם הרבה זמן להתייבש. ג'ינס לדוגמה זה לא רעיון טוב במיוחד. שווה גם להביא סט שלם של בגדים להחלפה שיחכה לכם ברכב עד סוף הטיול. את החפצים שלא רוצים שיירטבו - כדאי לאחסן בתוך שקית ניילון אטומה.

  

לסיכום, בין אם מדובר בסנדלים להליכה במים או פדים עבור בריחת שתן - כשיוצאים לטיול חשוב להקפיד על ציוד מתאים.
  

 

כתבות מעניינות

הצג את כל המאמרים הצג מאמרים נבחרים