איך לחסוך בחופשה

כתבה פרסומית בשיתוף מימון ישיר

  
חופשה בחו"ל היא בדיוק מה שאתם צריכים כדי לרענן את השגרה. אבל איך עושים את זה בתקציב נמוך? הנה כמה טיפים שיחסכו לכם זמן והוצאות

  
כולם אוהבים לטייל בעולם ואין כמו חופשה מפנקת כדי לרענן את השגרה השוחקת. עם זאת, לא תמיד יש תקציב לחופשת החלומות שלנו ביעד הכי אקזוטי ובמלון הכי מפנק. למזלנו, קיימות כיום דרכים רבות לחסוך בהוצאות החופשה ולהצליח להנות גם בתקציב יחסית מוגבל.

  
ידע הוא כוח – ששווה לכם כסף

  
קודם כל, מומלץ לעקוב אחר חברות הלואו-קוסט והמבצעים של שאר חברות התעופה. כך לכל הפחות חוסכים משמעותית בכרטיסי הטיסה, שלרוב מהווים את ההוצאה הגדולה ביותר בחופשות קצרות וספונטניות.
בפועל, הדרך לעשות את זה היא להיות ערניים לפרסומים באמצעי התקשורת כמה חודשים לפני מועד החופשה המתוכנן, להצטרף לקבוצות ועמודים בפייסבוק שמפרסמים מבצעים או מחירים נמוכים של טיסות ולהגיב במהירות כשמוצאים יעד שווה.

  
אם כבר רשתות חברתיות ואינטרנט, רצוי גם לקחת בחשבון שכמעט מאחורי כל יעד בעולם עומדת קבוצה של ישראלים שהיו בו ומחלקים טיפים בחינם. בעזרת עצות כאלה תדעו איפה לישון, איפה לאכול, על מה לוותר ואיך לקנות את הכרטיסים הכי זולים לאטרקציות המקומיות.

  
בקיצור, ידע הוא כוח ובהקשר של חופשות בחו"ל הוא גם שווה הרבה מאוד כסף.

  
מתי הכי נכון להזמין את הטיסה?

  
שאלת מיליון הדולר בנוגע לחיסכון בהוצאות החופשה היא מתי הכי משתלם להזמין את הטיסה. הדעה הרווחת היא שכדי לחסוך בעלות הכרטיסים, צריך להזמין אותם או מאוד מאוד מוקדם, או ממש ברגע האחרון. מצד אחד, המתנה לרגע האחרון מאפשרת ליהנות ממחירים של הדקה ה-90 ומהלחץ לכאורה של חברות התעופה. כאן היתרון הוא שאכן אפשר לחסוך בהוצאות מסוימות, אך החיסרון הוא שאתם לא יודעים מראש בדיוק לאן או מתי תטוסו – מה שמהווה מגבלה בעיקר עבור משפחות והורים לילדים.

  
האסכולה ההפוכה גורסת שעדיף להזמין את הטיסה כמה שיותר זמן מראש. גם כאן המציאות לא תמיד פוגשת את האידיאל, כי לפעמים פער גדול מדי בין מועד ההזמנה לבין הטיסה המתוכננת מעלה את המחיר המקסימאלי שאותו חברת התעופה מרשה לעצמה לדרוש.

  
מה שכן, במידה וקיימת אפשרות כזו, עדיף לטוס בתקופות פחות מבוקשות. יהיה לכם קשה מאוד לחסוך אם תרצו לטוס כמו כולם בשבוע האחרון של אוגוסט כי אין קייטנות – או בחול המועד פסח ובחגי תשרי.

  
כך תתאימו את החופשה לתקציב

  
הסוד של חופשה מוצלחת הוא להישאר בתוך מסגרת התקציב שהוגדרה מראש. אם התקציב נמוך, אין שום בעיה לבחור יעד זול וקרוב ולצאת לחופשה קצרה יותר ביוון, קפריסין או מזרח אירופה.

  
אם מדובר מבחינתכם על אירוע של פעם בחיים כמו חופשה משפחתית ארוכה או ירח דבש ואתם חולמים להגיע ליעדים רחוקים יותר כמו ארצות הברית, המזרח הרחוק ואוסטרליה - גם אם אין תקציב זמין, ניתן לקחת הלוואות המאפשרות מימון של טיולים גדולים וארוכים יותר. כמובן, יש לזכור שהלוואה זו גם התחייבות שצריך להחזיר ויש לוודא שגובה ההחזר אכן תואם את היכולת שלכם – עכשיו, אחרי החופשה ובחודשים שנותרו עד תום ההלוואה.

  
לסיכום, הדרך לחסוך בהוצאות החופשה מתחילה באיסוף כל המידע הקונקרטי על הטיסות הכי זולות ועל חברות התעופה המשתלמות ביותר. בהמשך, תוכלו להיכנס לעובי הקורה על מנת להשוות מחירים בתאריכים שונים וכדי לתכנן טיול במסגרת התקציב שנקבעה מראש. נסיעה טובה!

     
* אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, ואין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

  
* אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

  
* מס' רישיון 54414.

  

 

כתבות מעניינות

הצג את כל המאמרים הצג מאמרים נבחרים