סינגפור הינה מדינה קטנה כ- 45 ק״מ .  בשונה מתאילנד, אשר בכל מקום הישראלים בולטים שם, בסינגפור, קשה מאוד לראות ישראלים, התיירות השולטת שם היא מהודו, ויאטנם וסרי לנקה

    

למשפחה עם ילדים המגיעים לתאילנד ויש את הזמן להקדיש עוד כ- 6 ימים לטיול, מומלץ בחום לבקר בסינגפור.

כשהגענו לשדה התעופה בסינגפור, ניתן היה לראות את הניקיון כבר בשדה התעופה, לקחנו מונית מהשדה תעופה לאי sentosa island שבסינגפור, המונית עלתה 30 סינגפור דולר. הגענו למלון silos beach  resort in sentosa island. המלון ממוקם ליד חוף הים, יש בו בריכה עם אבובים ומגלשות מים לילדים. סינגפור היא מדינה עם הרבה אטרקציות .

    

 

סינגפור עם ילדים

 

סינגפור לונה פארקים


         
למשפחה עם ילדים בסינגפור מומלץ מאוד לקחת מלון באי סנטוסה, אשר שם מרוכזים רוב האטרקציות לילדים, המלונות בסנטוסה יחסית יקרים בהשוואה למלונות אחרים בסינגפור.

   

ליד המלון ישנה תחנת אוטובוס אשר השירות ניתן חינם. בסינגפור באי סנטוסה שירות המוניות והרכבות הוא חינם. לאלו המגיעים ברכבת מהעיר לאי סנטוסה משלמים בכניסה לאי 3 דולר סינגפורי . לאלו הלנים במלון באי סנטוסה, המלון נותן כרטיס לרכבת. במידה ואתם יוצאים מהאי ונכנסים חזרה, אתם מראים את הכרטיס והנסיעה היא חינם. הכרטיס הינו תקף מיום השימוש בכרטיס לשלושה ימים.

    

אטרקציות בסינגפוראחת האטרקציות היפות באי הינה I fly מחיר לילד 69 דולר סינגפורי, ומחיר למבוגר 79 דולר סינגפורי.  צילום ב DVD עולה 32 דולר סינגפורי. רצוי לקחת dvd זה שווה את הכסף, ישנו שלט האומר נא לא לצלם אך כולם מצלמים, ניתן לצלם אך בגלל שישנה זכוכית עבה התמונות לא כל כך איכותיות ניתן לעוף מגיל 7. לובשים חליפה מיוחדת ואטמי אוזניים, ישנו אימון של כשעה לפני שעפים. סה״כ עפים פעמיים, בכל פעם כ 45 שניות.

   

אטרקציה נוספת המומלצת לילדים היא מרוץ מכוניות LUDG עולים ברכבל לתחילת המסלול ומתחילים את מרוץ המכוניות.
    
אטרקציה נוספת הגלגל השחור עומדים ונוסעים על 2 הגלגלים

רכבל - לוקחים אוטובוס ומגיעים איתו לתחנה הראשונה. בחנות ניתן לרכוש כרטיסים לרכבל אשר מימנו ניתן לראות את סינגפור, מחיר לילד 8 דולר סינגפורי, מחיר למבוגר 26 דולר סינגפורי ילד עד גיל 12, ישנה האפשרות לרכוש כרטיס אחד לכל האטרקציות day pass ניתן לרכוש 5 אטרקציות או 13 אטרקציות, לדעתי רצוי לרכוש 5 אטרקציות , לא בהכרח שתנצלו את כל האטרקציות. ראוי לציין שכל אטרקציה ניתן לנצלה רק פעם אחת. את הכרטיס הכללי ניתן לרכוש בתחנה המרכזית ולא בביתנים של האטרקציות. בביתנים ניתן לרכוש רק לאותה אטרקציה שבאותו דוכן.

   

יש עוד דברים כייפים ומהנים לכל המשפחה, כמו: עיר השלג בסינגפור, דולפינריום בסינגפור, גלגל ענק בסינגפור, Wild wild wet , פארק המים ועוד.

    

בסינגפור ישנו פארק מים הדומה לפארק המים שפיים או ימית 2000 שבישראל, הפארק ממוקם ליד שדה התעופה, הפארק פתוח בסופי שבוע ( שבת, ראשון) , בחופשים, ובחגים שלהם. בפארק יש  את עולם הילד, שם ישנם מספר מגלשות מים ואטרקציות לילדים. לגדולים יש אבובים, סירת מים אשר מתגלשים. בה במהירות מקצה לקצה ועוד.

    

סינגפורהמקום הכי מומלץ בסינגפור הוא ה universal studio . זהו פאר ענק , מלא אטרקציות לילדים מעולם האגדות, מדגסטר, שרק וכו׳. התורים שם הם גדולים וישנם אלפי אנשים. מחיר לילד 48 דולר סינגפורי, ולמבוגרים 72 דולר סינגפורי. ילד עד גיל 4 ללא תשלום. המחיר שווה את הכניסה, המקום הוא גדול, במידה ואינכם רוצים לחכות מעל שעה בכל אטרקציה, בכניסה ניתן לשלם עוד 30 דולר סינגפורי, ובכל אטרקציה יש תור מיוחד לאנשי VIPהתור הינו קצר בין 5 ל-10 דקות.

    

במתחם ישנם: רכבת הרים, קרוסלות, אוניה, סרט 4 Dשל שרק, כשיורד גשם, יורד גם על הקהל, התחושה היא שאתה נימצא בתוך הסרט, בתוך הים, הכיסאות זזים ביחד עם הדמויות, מים יוצאים מהכיסאות, מרגישים את העכבישים ברגליים ישנם הרבה מהסרטים שילדים אוהבים

   

ישנו אולם, אשר מדגימים בו איך מכינים סרט, כל האפקטים של אש בתוך המים, תאונה ועוד.
ישנו מתחם של מצרים העתיקה.

   

מופע מים המלווה בהצגה - מלחמה מהתקופה העתיקה בים, משפריצים מים על הקהל

   

עיר השלג  (Snow city) - המקום יחסית קטן, ניתן לקבל ג'קט בחינם, השכרת כפפות בתוספת תשלום. רצוי להגיע עם בגדים ארוכים ובפרט מכנסיים ארוכים וגרביים. אסור להכניס מצלמות, בכניסה יש צלם אשר מצלם את התיירים והתשלום נעשה בחוץ.

   
בדלפק בחוץ, ניתן לראות את התמונות על גבי המסך. התשלום עבור התמונות יחסית יקר 18 דולר סינגפורי לתמונה.
ניתן לשלם עבור שעה או שעתיים, רצוי לשלם עבור שעה, זה בהחלט מספיק.

  
ליד עיר השלג יש את מוזיאון המדע, ניתן להגיע ברגל כ -5 דקות הליכה.

     

מוזיאון המדע - מתאים למשפחה עם ילדים, יש המון מתקנים לילדים, לדוגמא מראת קסמים ועוד...

הדולפינריום ממוקם בתחנה הראשונה שבחוף siloso. מחיר לילד החל מגיל 3 - 17.90 דולר סינגפורי. מחיר למבוגר 25.90 דולר סינגפורי.
בכניסה יש מוזיאון דגים ולאחר מיכן יש מופע דולפינים הנמשך כ- 15 דקות.
המופע מתקיים בשעה 11:00 , 14:00, 16:00. רצוי להגיע שעה לפני המופע בכדי להנחת ממוזאון הדגים ולהכנס ישר למופע הדולפינים.

    

סינגפור דולפינריום

פארקים סינגפור

   
איזור קניות ומלונות (Orchard road)
זהו רחוב ראשי של אזורי הקניות בסינגפור, לאורך הרחוב ישנם קניונים למינהם.
חודש יוני הינו חודש של מחירי סוף עונה בסינגפור, ולכן מומלץ להגיע בתקופה זו לסינגפור.
 

 

מבחינת אוכל - מסעדות טובות ניתן למצוא בקניונים למינהם, באי סנטוסה אין מבחר של מסעדות, יש בית קפה, גלידריה, מק דונלדס. צריך לקחת רכבת לתחנה האחרונה ל vivo city שם ישנו קניון גדול ומבחר של מסעדות למינהם. באיזור orchard גם ישנם מסעדות.

 

תקציב - בהשוואה לתאילנד סינגפור הינה מדינה יקרה, המחירים דומים למחירים בישראל. בממוצע ליום, משפחה צריכה בין 400 ל-500 דולר סינגפורי, כולל כניסה לאתרים לא כולל מלון.

     


        

המאמר נכתב על ידי:

אורית מצ'אנג מאי

    

 

    

 

כתבות וסיפורי מסע על סינגפור