עם הנחיתה בשדה התעופה בסרי לנקה לשם מתבצעות טיסות לסרי לנקה, עברנו ישירות לעיר נגומבו – עיירת חוף ליד שדה התעופה, אשר סיפקה לנו נחיתה רכה וטבילה ראשונה בגן העדן המקומי..


המשכנו את הטיול עם סגירה מראש של כל המלונות שנשהה בהם-דבר שחשוב לעשות בסרי לנקה, שכרנו גם נהג צמוד שהוא מדריך במקצועו מזה 14 שנה, חשוב מאוד לקחת מדריך מנוסה שכן חלק לא קטן מהנאת הטיול נופל על כתפיו, הוא כמובן עוזר לא מעט עם המקומיים והתמקחות מחירים לכל מקום שהגענו.

    
לאחר נגומבו הגענו לעיר האבראנה, משם  לקח אותנו הנהג לצוק סיגיריה, טיפסנו ב-1202 המדרגות המפורסמות של המלך ושני בניו-סיפור נורא נחמד ששווה התעניינות, לאחר מכן ביצענו רכיבה על פילים ואפילו האכלנו אותם בננות ונכנסנו איתם להתרחץ, עשינו טיול ג'יפים בספארי המקומי כדי לראות את הפילים הפראיים, קופי הפנים השחורות ועשרות סוגי ציפורים נדירות. בסוף יום עמוס זה חזרנו מותשים למלון, המלון נקרא סאווראנה, מלון 4* צנוע וטוב עם בריכה מפנקת וחדרים עם מרפסת גדולה עם נוף מהמם לאגם. 

    

הר סיגיריה, סרי לנקה

הר סיגיריה

הנוף מסיגיריה, סרי לנקה

הנוף הנשקף מהר סיגיריה

פילים סרי לנקה

רכיבה ורחצה עם פילים

    
למחרת עזבנו את המלון כאשר פנינו מועדות לכיוון קאנדי, שם נעביר  את שתי הלילות הקרובים, בדרך לקח אותנו המדריך למקדש בודהה בתוך המערה, 5 מערות קטנות אשר העלייה אליהם רגלית וקצרה יחסית, משם המשכנו לגן עם צמחי מרפא וכח סגולה, קילבנו תדריך מפורט על צמחי האלו-וורה הקינמון ועוד ידע נרחב בנושא שלעולם לא מזיק. עם הגעתנו לקאנדי, הופננו ע"י המדריך לכיוון מוזיאון היהלומים המקומי, סרי לנקה עשירה במחצבי טבע מאבני זפיר כחולות ולבנות, שם ראינו סרטון קצר וממצה וגילינו שמחירי הזפיר זולים בהרבה מאלו הנמכרים בארץ, מסתבר שלנסיכה דיאנה שאהבה מאוד אבני זפיר כחולות הייתה לקוחה קבועה כאן, מומלץ מאוד לכל המעוניין!

    
עייפים אך מרוצים הגענו למלון 4* נוסף הנקרא ראנדהולי, מלון יפייפה השוכן על צלע ההר ומשקיף על כל העיר קנדי.
למחרת בבוקר יצאנו לגן הבוטני הגדול בסרי לנקה, ראינו מאות ואולי אלפי זנים של עצים, עברנו בשדרות ארוכות של דקלים, אנחנו לא חובבים כאלו גדולים של עצים אך כמה עצים בהחלט הדהימו אותנו כמו למשל עץ ענק עם גזע בעובי של 3 מטר, המתנשא לגובה עצום.

    
משם המשכנו למפעל הבד המקומי – שם ראינו כיצד הם מבצעים את ציורי הבד באופן ידני שלב אחרי שלב, נורא נחמד אך לא יותר מזה. לא רחוק משם ביקרנו בעבודת העץ של הנגרים המקומיים, ראינו איך הם מבצעים את עבודותיהם מעץ- שולחנות, ארונות, פסלי בודהה וכל דבר שרק אפשר לחשוב עליו. נדהמנו לראות יצירות עץ תלת מימדיות גדולות אשר גולפו מעץ אחד בלבד.

    

הגן הבוטני, סרי לנקה

גן בוטני

מפלים בסרי לנקה

מפלים

מקדש הזהב בסרי לנקה

מקדש הזהב

    
משם נסענו למקדש הגדול בעיר קנדי, למדנו להכיר את התרבות הבודהיסטית והנוצרית גם כן. סופר לנו שהשן של בודהה שוכנת במקדש הזה ופעם בשנה הם יוצאים לטיול בן 10 ימים בעיר לטיול של השן על גב הפיל. במרחק הליכה משם עם רדת הערב, נגשנו לראות מופע ובו הדגימו לנו סוגי ריקודים קנדיים(שמאופיינים רק לעיר הזו) שנולדנו לטובת ליווי השן בריקודים ובשירה בתהלוכה השנתית. לאחר המופע ראינו את המציגים גם הולכים על גחלים – מטורף לדעתנו!

   

למחרת בבוקר פנינו למטעי התה וביקרנו במפעל התה המפורסם, שם התה הטוב ביותר בעולם מיוצר. כאן תוכלו ללמוד על כל תהליך ייצור התה. ניתן לראות איך תה מדורג, תה שחור, תה ירוק והמובחר שבהם-תה לבן. לסיום תוכלו לטעום כוס תה ציילון טהור במפעל.

   
משם הגענו לנוארה אלייה הגבוהה. בגלל האקלים והנוף הממריץ שלה על גובה ההר, נחשבת נוארה אלייה לפופולרית ביותר בסרי לנקה כאתר נופש על הגבעות. במקום הררי זה נמצא גם ההר הכי גבוה בסרי לנקה המתנשא למעלה מ-2500 מטר. מגרשי גולף מהטובים במזרח אסיה נמצאים כאן – לכל חובבי הגולף.

   
השכם בבוקר כבר ביקרנו במישורי הורטון, הנמצא על אוכף רוח גבוה הנסחף בערך 2134 מטר מעל פני הים. המישורים הם מרחב ערפילי עם שטחי מרעה ורכס עצים ופלגים ואף ניתן לראות אגמי קרחונים בחורף. עלינו למתלול "סוף העולם", הנחשבת לנקודת התצפית הטובה ביותר בכל סרי לנקה. בהמשך המסלול עברנו במפל המים המעורר השראה מיוחדת וקינחנו בהאכלת חיות בר מיוחדות, בפארק קיימים המון סוגי חיות כגון קופי בר אנדמיים, לטאות מרהיבות שלל ציפורים ואף נמרי לאופרד.

    

גלישת גלים בסרי לנקה

גלישת גלים

נופש בסרי לנקה

נופשים בסרי לנקה

חופים בסרי לנקה

חופים מדהימים ברחבי סרי לנקה

   
המשכנו למחרת בנסיעה לכיוון הפארק הלאומי יאללה, הפרוס על שטח עצום של כ 1,259 ק"מ רבועים ונחשב לגן הלאומי הגדול ביותר בסרי לנקה. הפארק ממוקם בפינה הדרום מזרחית של האי ויש לו בונוס נוסף של חזית נופי האוקיינוס. הפארק הוא למעשה ביתם הטבעי של הפילים, חזירי הבר, הבפאלו, נמרי הלאופרד המיוחדים, דובים, צבאים ותנינים. להקות גדולות של ציפורים נודדות הילידים נמצאים גם כאן. נסענו בג'יפ ממש כמו שרואים בנשיונל גאוגרפיק, מומלץ..

   
בסוף הטיול מומלץ להתפנק בחופשת בטן גב מדהימה באחד מאייה הנדירים של סרי לנקה, מומלץ ללכת דרומה לאי מריסה, אך מי שזמנו קצר יכול ללכת לחוף בנטוטה המפנק.

 

אודות כותב המאמר:   

המאמר בחסות נהורה טורס, טיסות ומחירים אטרקטיביים ניתן להשיג בטלפון 1-700-705-505.

      

 

כתבות וסיפורי מסע על סרי לנקה