דלאתדאלאת עיר המונה קרוב ל- 190 אלף תושבים. עיר השוכנת בגובה של קרוב ל- 1500 מטר מעל פני הים. דאלאת עיר נופש במיוחד למקומיים ורבים מהם באים לכאן לירח דבש. מזג האוויר מצוין ונקי בשונה ממרבית ויאטנם שחם ולח בה. סביב לדאלאת ישנם הרים מיוערים, יערות, קניונים ונחלים.

   

אז מה יש לעשות בדאלאת?

  

ישנם טיולי אופנועים מצוינים בסביבות העיר, בהם נוסעים עם מדריך מקומי שמרכיב אתכם, יוצאים מדאלאת ונוסעים על ההרים מסביב, עוברים בכפרים בדרך, עוצרים במפלים גדולים ומרשימים, מבקרים בפגודות ומקדשי בודהה וכן במפעל ליצור משי, החל מגולם של הפרפר ועד צביעת  בדי המשי. כל העבודה נעשית בידי אדם ומכונות מכאניות ישנות אבל מדהימות בתחכומן.

   

עלות יום סיור כזה הינו כ- 20 דולר מ- 8:30 בבוקר ועד 15:30 אחר הצהריים. חברת  Easy ridding  עושה עבודה יפה  ולמדריכים יש אופנועים מצוינים והם שומרים על כללי בטיחות. אם בא לכם לרכב בעצמכם אפשר שאחד ייקח מדריך והיתר ישכירו קטנועים ב- 5 דולר ליום. ודלק מספיק 3 ליטר לכל הטיול שאורכו בערך כ- 70 ק"מ.

  

       
יש אפשרות לעשות מספר ימים של טיול בסופם להגיע למוינה Muine או לנה-טראנג Nha Trang, אך טיול כזה יקר יותר  מגיע ל- 65 דולר ליום כולל כל ההוצאות למעט ארוחות.

   
דאלתבדאלת הרים גבוהים, נהרות, מפלים ויערות בהם אפשר לעשות טרקים של יום עד 4 ימים.

   
ישנן מספר חברות שמפעילות סנפלינג בקניונים עמוקים. עלות יום קניונינג בקבוצה של 2-5 אנשים עם שני מדריכים היא כ-  25 דולר. הויאטנמים שומרים על כללי בטיחות בצורה נאותה.

  
במהלך היום יורדים 3 קירות בגבהים של 15 עד 27 מטר, אחד מהם ממש בתוך מפל. גולשים במגלשות מים טבעיות וקופצים מצוק בגובה של 13 מטר לתוך בריכת מים.

  
למי שאוהב רכיבת שטח עם אופניים. בעלות של 18 דולר ליום אפשר לארגן טיול אופניים בהרים שמסביב, כולל אופניים , הסעות למקום ומדריך.

  
בדאלאת באזור של המלונות סמוך להיכן שהאוטובוס יוריד אתכם יש הרבה מסעדות, אכסניות בעלות של החל מ- 7 דולר לזוג בחדר, מסעדות, מאפיות וסוכנויות בהם אפשר לברר על אטרקציות שיש ברחבי דאלת ומסביב.

   
נסיעה מדאלת למויינה או לסייגון אורכת 5-6 שעות ועולה כ- 5 דולר.
   

 

כתבות וסיפורי מסע על ויאטנם