דלתת המקונגדלתת המקונג הוא אזור בדרום ויאטנם. במרכזו עובר נהר המקונג העצום, נהר בגוון חום המגיע לרוחב של מאות מטרים. נהר זה מגיע מקמבודיה.

  
מסביב לנהר ישנם כפרים רבים. על הנהר שטות סירות עץ רבות ביניהן יש את השוק הצף בו מקומיים באים עם סירותיהם ובתוכן מרכולתם וסוחרים אחד עם השני. ישנו אזור של אלפי בתים צפים שנמצאים על הנהר עצמו. באזור נהר המקונג יש שדות אורז עצומים.

   

ישנם טיולים מאורגנים שיוצאים מסייגון, אפשר לקחת יום אחד ועד שלושה ימים. רבים לוקחים טיול של יומיים, כאשר ביום השני עוברים את הגבול לקמבודיה ומגיעים לקראת ערב לבירתה, פנומפן.

   

    

טיול מאורגן כולל נסיעה של שעתיים עד לנהר המקונג ואז עולים על סירה ושטים במשך כמה שעות בנהר, מבקרים בבתים הצפים ובשוק הצף, רואים בבתי המקומיים את התעשיות המקומיות והמשפחתיות שיש להם, כגון: ממתקים, דגים ושאר מאכלים שמיוצרים בדרך מעניינת.

   
דלתת המקונגחלק מהארוחות כלולות במחיר הטיול וישנה ארוחת צהריים שבסופה יש מופע פולקלור מקומי.

אפשר לשלב בטיול זה אופניים ויום הליכה.

  
אפשר להגיע לאזור דלתת המקונג באופן עצמאי, לקחת אוטובוס ולהשכיר אופנוע מאחד הכפרים שבאזור המקונג ולשוטט בין הכפרים. יש לא מעט אכסניות בדרך וגם אפשרות של Homestays בהם ישנים אצל המקומיים בתשלום.

   

אל תצפו ליותר מדי מאזור דלתת המקונג. אם אתם בלחץ זמן אל תבזבזו עליו זמן, אבל אם אתם מתכננים להגיע לקמבודיה, אתם יכולים במקום לנסוע ישירות לבירה פנומפן, לקחת טיול מאורגן בן יומיים ובסופו להגיע לפנומפן.

 

כתבות וסיפורי מסע על ויאטנם