האנויהאנוי עיר הבירה של ויאטנם, העיר הגדולה ביותר בצפון ויאטנם המונה כ- 3.5 מליון תושבים.
בהאנוי שפע שווקים, פגודות והכבישים עמוסים בעיקר במאות אלפי אופנועים ששוטפים את הצמתים מכל כיוון ואיכשהו התנועה זורמת. חציית כביש הופכת לעיתים למשימה לא פשוטה.

  
האנוי משמשת בסיס נח ליציאה למקומות מעניינים בצפון כגון ספא והאלונג ביי. רוכשים טיול מאורגן להלונג ביי ליומיים. מיניבוס אוסף אתכם מהמלון בהאנוי ואחרי יומיים מחזיר אתכם חזרה. אותו דבר בנסיעה לשלושה או ארבעה ימים לסאפא, מיניבוס ייקח אתכם לתחנת הרכבת, שם תעלו לרכבת לילה לסאפא.

  

סה"כ אין יותר מדי מה לעשות בהאנוי, ומספיקים לה יומים שלושה.

       
האנוי הוא מקום טוב להתחיל בו את הטיול בויאטנם.
טיסה להאנוי עולה בסביבות 3500 באט שזה כ- 110 דולר עם חברת איר-אסיה. רצוי להזמין דרך האינטרנט וככל שתזמינו מוקדם יותר המחיר נמוך יותר. אם תזמינו חודש לפני תשלמו אפילו 70 דולרים.

  

       
אם אתם מגיעים בטיסה, ישנן מספר דרכים להגיע משדה התעופה של האנוי למרכז התיירותי לאולד-קואוטר Old Quarter:

  

  •  מונית -  מחיר נסיעה 16 דולר למונית. אם אתם שלושה או ארבעה המחיר מחולק ביניכם.
  • מיניבוס – מחיר לאדם 2 דולר, אך המיניבוס יוצא רק כשהוא מתמלא, לכן יש מצב שתמתינו הרבה זמן.
  • אוטובוס – ישנה תחנה כ- 100 מטר מימין ליציאה מנמל התעופה של האנוי, שם ממתינים אוטובוסים בצבע צהוב-אדום. כל 15 דקות יוצא אוטובוס לכיוון האנוי.המחיר לאדם הוא 5000 דונג שערכו שקל אחד. הנסיעה אורכת 40 דקות. תרדו בתחנה האחרונה בכביש סואן שמעברו השני נמצא האולד-קואטר. אפשר גם לקחת מונית ע"פ מונה למלון שאתם רוצים זה יעלה כמה דולרים בודדים.

   
האנויבאזור האולד-קואטר יש הרבה אכסניות, מלונות וסוכנויות.  שלא תתבלבלו, האולד-קואוטר זה לא סגנון רחוב הקאוסאן שבבנגקוק, אלא רובע גדול עם הרבה רחובות, ישנם הרבה בתי עסק ושווקים של המקומיים ופה ושם מלונות. אין ריכוז גדול של מלונות ומסעדות לתיירים, לפעמים צריך ממש לחפש בשביל למצוא אותם.
מחיר המלונות לחדר לזוג נע בין 10 עד 20 דולר.

   
מלון קנגרו בו אני התאכסנתי היה בסדר מבחינת החדרים בעלות של 10 דולר לזוג. מאי ולינג עובדות המלון נחמדות מאוד ועוזרות. הן היו אמינות מאוד ודרכן הזמנו את הטיולים להלונג ביי, סאפא וכרטיס לאוטובוס היורד כל הדרך מהאנוי לסייגון. פגשנו מטיילים רבים אחרים, במיוחד אירופאים, שרכשו את הדברים האלו מסוכנויות אחרות במחירים גבוהים בעשרות אחוזים ואפילו מחירים כפולים.
    

 

כתבות וסיפורי מסע על ויאטנם