הויאן hoi anהויאן עיר החייטים והסנדלרים. עיר בת 80 אלף תושבים.

   
החלק המעניין בה הוא העיר העתיקה שם מרוכזות מסעדות רבות, חנויות ומסעדות. בעיר העתיקה ישנם בתים ישנים יפים, מבנים עתיקים שהוסבו למלונות, מסעדות וחנויות, נהר שחוצה את האזור וישנן מספר פגודות יפות.
הויאן התברכה בחופים יפים עליהם ניתן למצוא מלונות מפנקים.


רבים מגיעים להויאן ע"מ לקנות בגדים, או יותר נכון לתפור בגדים. אין ספור החנויות מציעות קטלוג בן מאות מוצרים. כל שנותר זה לבחור איזה דגם של בגד אתם רוצים, בעל החנות ייקח את המידות שלכם, אתם תבחרו בד וצבע ואחרי יום או אפילו כמה שעות באים לאסוף את הבגדים. מודדים את הבגדים ואם לא מרוצים מהמידה, מבקשים הרחבה או הצרה, החייטים ישלחו את הבגד ובתוך שעה עד שעתיים הבגד יחזור מתוקן.

   
חולצה מכופתרת אלגנט עולה 7 דולר, מכנסי אלגנט כ- 15 דולר, חליפה איכותית, שמלות ערב בין 35 ל- 50 דולר, והתוצאות באמת טובות והאיכות מצוינת. אני כבר כיבסתי את הבגדים שתפרתי בחנויות של הויאן והם יצאו בסדר גמור. הבד איכותי.

  

הויאן hoi anבהויאן יש חוף ים כ- 4 ק"מ ממרכז העיר וחוף נוסף ובו יש מלון עם בריכה, חוף פרטי ובאר פרטי כ- 10 ק"מ ממרכז העיר. בערבים מתקיימות שם מסיבות בריכה ויש שולחן פול Pool וכניסה לבריכה בחינם.

כשתגיעו להויאן באוטובוס הוא יעצור במשרדים שלו, שהם בעצם מלון מקומי. אל תתפתו להישאר בו כיוון שהוא רחוק מהעיר העתיקה ומהמקומות המעניינים. לכו 15 דקות או קחו מונית או אופנוע טקסי לגשר בעיר העתיקה ומשם תחפשו אכסניה טובה באזור המעניין.

  
חדר לזוג עם מיזוג אוויר, מקרר, טלוויזיה ומקלחת עם מים חמים עולה בסביבות 10-15 דולר. ניתן למצוא חדרים ברמה גבוהה יותר בעלות של 30-50 דולר ללילה.

       
מומלץ להגיעל שתי חנויות בגדים שאני וחבריי תפרנו בהם בגדים והם היו מצוינים גם בשירות וגם באיכות, וגם כשרצינו שינויים אחרי התפירה הם עשו את זה מהר ובשמחה. שתיהן בעיר העתיקה.
הראשונה, ברחוב Le Loi 19 ושם החנות Cloth Shop
השנייה, מיד  אחרי שחוצים את הגשר ממש ממול.  רחוב Nguyen phuc chu 37 ושם החנות Hung Thinh.

   
מסעדה טובה גם ברמת האוכל, מחירים ולא פחות חשוב שירות היא מסעדה בעיר העתיקה אחרי הגשר פונים שמאלה כ- 50 מטר.

   

 

כתבות וסיפורי מסע על ויאטנם