מויינהמויינה Mui ne, עיירה לאורך כביש בן 10 ק"מ המקביל לים. בצד של הים יש בעיקר מלונות ואכסניות החל מ- 10 דולר לחדר ועד 80 דולר לחדר. בצד השני של הכביש יש גם אכסניות אך בעיקר מסעדות, חניות, סוכנויות ועוד.

   
רוב האוטובוסים המגיעים למויינה יעצרו לכם באחת האכסניות בתחילת הכביש של מויינה רחוק מהמרכז המעניין.

כנראה האכסניה שייכת למשפחה של הנהג או משהו כזה. צאו לכביש וקחו נהגי אופנועים שיסיעו אתכם הלאה לבדוק מספר אכסניות בדרך ולאחר מכן תחליטו איזו אכסניה אתם רוצים.

    
במויינה ניתן לקחת שעורים בקייט-סרף Kite surfing, גלשני רוח או גלשני גלים. אישית, לא ראיתי גלים גבוהים וטובים מספיק לגלישת גלים אבל הרוחות שם חזקות ונראה שהמקום ממש מצוין בשביל קייט-סרפינג וגלישת רוח. המחירים ממש גבוהים וזהים לארץ. שיעור של שעה עולה כ- 50 דולר, וכמתחיל צריך לפחות 5 שעות כך שתצפו להוצאה של 250 דולר.
ניתן לצאת לטיול אופנועים באזור של מויינה עם מדריך שיגבה כ- 7 דולר או להשכיר אופנוע ב- 5 דולר ולמלא דלק ב- 2 דולר לדרך של 70 ק"מ. מבקרים בדיונות הלבנות white sand, הדיונות האדומות red sand, כפר דייגים ומפלים שלא מרשימים כלל אבל הדרך אליהם (500 מטר) נחמדה.

   
לדעתי, מויינה אינה חובה ואין הרבה מה לעשות שם אלא אם אתם מחפשים שקט ושלווה, לשכור חדר ממש על החוף וליהנות מבריזה טובה ושקט, מתאים בעיקר לזוגות...

    
עלות אוטובוס מסייגון למויינה או מדאלאת למויינה הינו כ- 5 דולר.
 

 

כתבות וסיפורי מסע על ויאטנם