סאפאסאפא נמצאת מרחק נסיעת לילה ברכבת מהאנוי. נסיעה של 8 שעות בהן בעיקר ישנים.

סאפא, עיר השוכנת בגובה של 1500 מטר, מזג האוויר קריר ונעים, מסביבה הרים המתנשאים עד לגובה של 3000 מטר.

סביב סאפא ישנם הרבה כפרים של שבטים שונים שלכל שבט יש את הלבוש המסורתי שלו. המקומיים דוברים אנגלית טובה בגלל גל התיירים השוטף את המקום.  כל הזמן כשתטיילו שם תלווה אתכם קבוצת נשים מקומיות בלבוש מסורתי שינסו למכור לכם תיקים, צמידים ועוד. הן מאוד נחמדות ולדעתי מנסות למכור בצורה נעימה ולא מטרידה.

  

האזור שמסביב סאפא הוא הררי, כפרים פזורים על ההרים והעמקים, טרסות אורז על מורדות ההרים והעמקים ומקומיים בלבוש מסורתי, כל אחד לפי השבט שלו.

   

בסאפא עצמה יש מלונות רבים, מסעדות, מספר קטן של בארים עם שולחן פול חינם. קיימת אפשרות להשכיר אופנוע ולטפס להרים שמסביב סאפא ולהר הגבוה שבאזור המתנשא לגובה של למעלה מ- 3000 מטר ובחורף הוא מושלג.

   

טיול בין 3 ימים, 4 לילות בסאפה, שדי בהם להכיר ולראות את סאפא וסביבותיה, עולה החל מ- 60 דולר ועד 150 דולר במקומות היקרים. אני לקחתי תור ב- 79 דולר הכולל את הדברים הבאים:

4 לילות , 3 ימים: לילה ראשון הוקדש לנסיעה הלוך, לילה שני ישנו במלון סומיט Summit Hotal שהינו מלון מצוין ונקי, כולל שלוש ארוחות ביום, לילה שלישי ישנו בכפר אצל מקומיים במה שנקרא Home stay ובמהלך הלילה האחרון חזרנו.

     

סאפאהמחיר כלל איסוף מהמלון בהאנוי לתחנת רכבת, נסיעה הלוך וחזור ברכבת בתא של 6 מיטות עם מזגן ואיסוף מתחנת היעד, כשעתיים נסיעה עד לספא. מדריכים סופקו לנו לכל שלושת הימים, מקומיות מקסימות שיודעות אנגלית ברמה טובה.

אם תיסעו במושבים במקום מיטות תחסכו 10 דולר בלבד, אם תרצו חדר של 4 מיטות במקום 6 תוסיפו עוד 4 דולר. הטיול המאורגן משתלם כלכלית כיוון שרק הרכבת עולה 20 דולר לכל כיוון, המלון עולה כ- 25  דולר אבל אפשר למצוא בקלות חדרים ב- 10 דולר. הארוחות, המדריכים והכניסה לכפרים יעלה לכו יותר מהטיול המאורגן.

 

 

כתבות וסיפורי מסע על ויאטנם