הרבה פעמים יכול מסע בארץ זרה להפוך לטיול מרגש ועליז רק בגלל שהוא נעשה בחברה של קבוצת אנשים.

    
עדיף טיול מאורגן ליפן

    
היתרונות של טיול מאורגן ליפן לא מוגבלים רק לכיף עם אנשי הקבוצה. טיול עצמאי, לעומת טיול מאורגן, יכול להיות פחות בטוח ולאו דווקא יותר זול. הבחירה במסגרת של טיול מאורגן ליפן מבטיחה לכם טיפול בכל מה שקשור לכרטיסי טיסה, מקומות לינה ואכילה, תחבורה בתוך המדינה ובדרך כלל גם כרטיסי כניסה לאתרים ולמוזיאונים.

    
חבילות התיור יעילות גם לקבוצות מטיילים וגם למטייל הבודד. חבילת התיור לתייר העצמאי יכולה לכלול למשל כרטיסי רכבת ומלון מוזמן, וכל השאר על אחריותו של הנוסע. טיול מאורגן ליפן לעומת זאת כולל חבילת טיול שמכסה הכול, לרבות מדריכים מקומיים דוברי שפות זרות.

    
יפן ארץ של ניגודים

    
יפן, "ארץ השמש העולה" היא מדינה שבה העבר פוגש את העתיד. התרבות היפנית היא בת אלפי שנים אבל אימצה את האופנות האחרונות והמגמות המודרניות של העולם המערבי. יפן היא מקום של ניגודים וסתירות. ערים מודרניות שבנויות בשיטות הייטקיסטיות חדשניות לצד בתים מסורתיים מטים לנפול. מקדשים עתיקים, יפהפיים ומטופחים שמוקפים בשלטי ניאון ענקיים ליד בניינים מודרניים מכוערים. ביפן, ניתן לגלות במרכזו של גורד שחקים מודרני דלת הזזה מעץ שמובילה לחדר מסורתי עם מחצלות טאטאמי, קליגרפיה וטקס תה. צירופים אלה מבטיחים הפתעות רבות למטיילים.

    
אתרים שכדאי לבקר בהם

    

  •  מקדש הזהב Kinkaku-ji הוא אתר התיירות הפופולארי ביותר בקיוטו. המבנה המקורי שנבנה בסוף המאה ה-14 נשרף ב-1950 ושוחזר באופן מדויק.
  • על הר פוג'י Fuji, ההר הגבוה ביותר ביפן, מטפסים מידי שנה כ-200,000 איש כאשר 30% מהם הם זרים.
  • ארמון הקיסר בטוקיו אינו רק מקום מגוריו של הקיסר אלא משמש גם כמרכז הממשל וכמוזיאון לאומנות שמציג את ההיסטוריה היפנית.
  • מגדל טוקיו, שנבנה בהשראת מגדל אייפל, הוא עדות להתקדמות הטכנולוגית ולחיים המודרניים ביפן. המגדל משמש כמגדל תצפית ותקשורת ויש בו חנויות ומסעדות.
  • מקדש טודאיג'י  Todaiji בנארה הוא הישג הנדסי ייחודי. זהו מבנה העץ הגדול ביותר בעולם וביתו של פסל בודהה מברונזה הגדול בעולם.

    

באיזו עונה כדאי לטייל ביפן?

    
ביפן, לכל עונה יש את היתרונות והחסרונות:

    

  • סוף מרץ תחילת אפריל היא תקופה מעולה, בעיקר בגלל פריחת הדובדבן. עונת האביב סבירה מבחינת הגשם והחום עד סוף יוני, תחילת עונת הגשמים.
  • קיץ מאופיין בחום, בלחות ובטייפונים שמכים במדינה בעיקר בספטמבר. כמובן שאפשר לבקר באזור ההררי שם הלחות נמוכה והטמפרטורות נוחות.
  • הסתיו מתחיל בסיום הטייפונים בערך באוקטובר. בתקופה זו חלה ירידה נכרת בגשמים אבל עדיין חם ולח.

    

    

 

כתבות וסיפורי מסע על יפן