חופשה בלונדון

חופשה בלונדון היא אחת החופשות היקרות (אם נוסעים בעונה) והמהנות ביותר. חופשה בלונדון היא חופשה רוויה בתרבות (תיאטרון, מוזיקה, מוזיאונים, וכו), בקניות (הרבה מרכזי קניות ושדרות יש בלונדון) ובכיף.

   

כשמדברים על חופשה בלונדון אי אפשר להתעלם מהכיכרות שבה. כיכר פיקדילי נבנתה בשנה 1819. לצד הכיכר ישנם בתי קולנוע, תאטראות, מסעדות, חנויות ובמרכזה מזרקה עם פסל. כיכר פיקדילי זה מקום שמתאים לכל גיל.

   

עוד כיכר שלא תפספסו אם תגיעו לפיקדילי בחופשה בלונדון, היא כיכר לסטר שמחוברת לכיכר פיקדילי, והיא בעצם מכילה גם מועדוני לילה וחנויות (פיקדילי ולסטר נמצאות באותו מקום, אפילו שהן שתי תחנות שונות ברכבת).

    

כיכר טרפלגר היא כיכר שמטרתה היא להנתיח את נצחונה של אנגליה על צרפת (בשנת 1850).  זאת גם כיכר שקרובה לכיכר פיקדילי. היא מלאה ביונים שמואכלות על ידי העוברים והשבים ומאוד קל לזהותה לפי העמוד הגדול במרכזה עם הפסל למעלה. סביר להניח שאם תגיעו במהלך החופשה בלונדון לכיכר פיקדילי ולסטר, תגיעו גם לשם.

    

      

יש בלונדון המון חנויות מוזיקה: יש בפיקדילי טאוור רקורדס ממש גדול, יש על רחוב אוקספורד שתי חנויות ממש גדולות- ווירג'ין ו H&V- אלו אחלה מקומות למי שאוהב מוזיקה ורוצה לקנות דברים נלווים.

    

חוץ מזה יש הרבה מחזות זמר ממש טובים, זה יכול להיות יקר אבל מי שיחפש ימצא בזול. אגב, מניסיון, אם אומרים לכם שמקומות הישיבה נמצאים  ליד עמוד, אז לא לקנות את הכרטיסים! יש מצב שתשבו ממש מול העמוד! אם המחיר ממש זול, עדיף לברר למה... בכל אופן מחזות הזמר שווים את הכסף, וזה ממש כיף.

          

בחופשה בלונדון אין צורך לשכור רכב, סביר מאוד להניח שתשתמשו ברכת התחתית. מומלץ לקנות כרטיס שבועי, זה מוזיל את העלויות משמעותית.

    

השכרת רכב מלווה גם בקנסות לא צפויים, כי במרכז לונדון ישנם איזורי אגרה. יש צורך לשלם כ-8 פאונד ליום אם נכנסים עם הרכב. גם החניה בלונדון מאוד בעייתית. תוסיפו לזה את הפתלתלות של כבישיה ורחובותיה ותבינו שאין שום יתרון בהשכרת רכב אם לא מתכוונים לצאת מלונדון. הרכבת התחתית והאוטובוסים יקחו אתכם במהירות וביעילות לכל מקום אליו תחפצו להגיע.

     

הייד פארד הוא הפארק הגדול ביותר בלונדון. בכל יום ראשון באחת הפינות שלו (הפינה שקרובה לתחנת "מארבל ארצ'"), מגיעים אנשים ונואמים ומתולוננים על המון דברים. זה דבר שמאוד מעניין לראות וזה חלק מהתרבות בלונדון- מומלץ.

 

רשימת ערים ומקומות באנגליה

כתבות וסיפורי מסע על אנגליה