תחבורה ציבורית בלונדון

התחבורה הציבורית בלונדון מאופיינת על ידי הרכבת התחתית, האוטובוס האדום והמוניות, יש לציין כי מגוון אמצעי התחבורה הציבורית של לונדון רכשו מוניטין בינלאומי וכמה מסמליהם הפכו לסמלי תרבות מוכרים. לראיה, ניתן למצוא את אוטובוס הקומותיים הקלאסי האדום ואת סמל הרכבת התחתית על מגוון מזכרות מלונדון.

   

     

אחד מהמרכיבים המרכזיים בתחבורה הציבורית בלונדון הוא הרכבת התחתית – הנקראת בעגה המקומית "טיוב" (TUBE). הטיוב מחולקת ל-11 קווים, כאשר כל קו עובר במסלול נסיעה שונה בתוך שלושת האיזורים אליהם מחולקת מפת הטיוב. 

   

      

המוניות בלונדון מחולקות לשני סוגים, כאשר לצד המוניות השחורות הקלאסיות ניתן לאתר מוניות מודרניות ופשוטות יותר. שני סוגי המוניות שונים במחיר הנסיעה הנגבה מהנוסע ובאופי השירות המוצע לו. המוניות השחורות יקרות בהרבה מכל אמצעי תחבורה אחר ומציעות שירות מקצועי ביותר, הניתן על ידי נהג מנוסה שהוכשר בתחום ומכיר את לונדון על בוריה.

     

ולבסוף, ישנם אמצעי תחבורה נוספים היוצאים מחוץ ללונדון ומגיעים לאיזורים השונים באנגליה. אמצעי אחד מפורסם שכזה הוא רכבת המכונה בשם "הסקוטי המעופף" (Flying Scotsman), הנוסעת מסקוטלנד ללונדון על בסיס יומיומי.

 

רשימת ערים ומקומות באנגליה

כתבות וסיפורי מסע על אנגליה