להלן סקירה של אתרי הטבע המדהימים שיש לאירלנד להציע:

    

Cliffs of Moher

    

בחלק המזרחי של אירלנד תוכלו למצוא את אחד מאתרי הטבע הבולטים והמרהיבים ביותר. זהו מקום תיירותי מאוד פופולרי. הצוקים מתנשאים לגובה של 213 מטרים לאורך של כ-8 ק"מ. באיזור הצוקים תוכלו לראות זני ציפורים יפיפים כגון: Atlantic Puffin, Razorbill, Choughו- Common Gull.

    
לגלושים שביניכם- המקום הפך למקום גלישה פופולרי.

    
במקום אין מקומות לינה, מומלץ ללון בעיר דולין שנמצא כ-5 ק"מ מהמקום. תוכלו להגיע ברכב בנסיעה של כשעתיים מהערים גאלוואי, לימריק או קרי.

    
www.cliffs-moher.com

    

The Aran Islands

    

שלושת האיים Inishmore, Inishmean ו- Inisheer מבצבצים ממפרץ גאלוואי. שלושת האיים מרהיבים ביופים. האי הגדול ביותר Inishmore ממוקם בקרבת נמל רוזביל בגאלוואי. האי הקטן ביותר Inisheer נמצא הכי קרוב לאיזור הצוקים של מוהר ובמרחק של 3 ק"מ מנמל דולין.

    
תוכלו לשוט לאורך האיים במעבורת נוסעים.

    
אי איניסמור הגדול ביותר הוא האי הכי תיירותי מבין השלושה. המקום מזכיר מוזיאון ותוכלו לראות מעל 50 מצבות זכרון של מורשת הנצרות ושבט הקלטי. בכל מקום שבו תסתובבו תראו פריטים היסטוריים. הנוף של האי הוא מרהיב ומזכיר שמיכת סלעים. באי תוכלו למצוא חופי חול לבנים, מים בצבע טורקיז ופעילויות מים שונות.

    
הפעילויות המקומיות הם: דייג, שחיה, אופניים, טיולים רגליים ורוגע.

    
אי איניסמיאן זהו האי האמצעי בגודלו. האי הוא מקום אוטנטי יותר ופחות תיירותי. זהו האי הכי פחות פופולרי מבין השלושה. באי יש נוף הררי, תוכלו לראות מהאי את הנוף של צוקי מוהר. תוכלו לראות באי אמנים רבים. בתקופה האחרונה האי הפך למקום צלילה. תוכלו לקחת סדנאות תרבותיות כגון קדרות וריקוד.

    
הפעילויות העיקריות באי הם: קניות, צלילה, דייג וטיפוס הרים.

    
אי איניסיר הוא האי הקטן ביותר מבין השלושה. באי תוכלו להרגיש את הקסם האירי. במקום יש מסעדות ופאבים.
www.aranislands.ie 

    

טבעת קרי The Ring Of Kerry

    

זהו מקום מאוד פופולרי ותיירותי. זהו חצי אי הנמצא בדרום מערב אירלנד. המקום מרהיב ומדהים ביפיו הוא כולל צוקים ומפרצים טבעיים. המקום מתאים לגולף, ספורט מים, אופניים, טיולים רגליים והמקום המושלם לדייג במים מתוקים של דגי סולומן ופורל ולדייג במי ים לדגי לברק, Ray, זהבון, טונה, מקרל, בורי ועוד.

    
במקום תוכלו למצוא את החופים הטובים ביותר באירופה אשר מספקים שירותים של כפרי נופש. תוכלו לללמוד על מורשת האירית.

    
ישנו כביש טבעת באורך של 190 ק"מ המקיף את האיזור. לאורך הכביש ישנם מספר נקודות תצפית.
.www.ringofkerrytourism.com

    

    

The Giant Causeway

    

המקום המדהים הזה נמצא בחלק הצפוני של אירלנד. זהו איזור של בערך 40,000 עמודות בזלת משולבים הנגרמו כתוצאה מהתפרצות הר געש בעבר. המקום מאוד חשוב במורשת האירית. גילו את המקום לראשונה בשנת 1693 אך פורסם לעולם רק בשנת 1740. המקום נחשב בעבר לאחת משמונת פלאי העולם. ברגע שתגיעו למקום תוכלו להבין למה המקום כזה מיוחד לאירים.
www.giantscausewayireland.com

    

Glendalough

    

זהו אחד מהאתרים החשובים באירלנד. זהו אתר עתיקות של מנזר עתיק הנמצא ליד שתי אגמים מרהיבים שניתן להקיף אותם בטיול הליכה קל.
המקום ידוע גם בשם עיר שבעת הכנסיות. המקום נקרא על שם שתי האגמים אשר התגלו לפני אלפי שנים.
www.glendalough.connect.ie

    

Connemara

    

זהו שטח טבעי ומדהים ביופיו המציע למבקרים מראות קסומים, חוויה מהנה והרפתקאה מיוחדת. תוכלו להנות מביצות, עמקים, הרים ואגמים. האנשים מאוד חמים וחברותיים.  תקופת האביב מאוד מיוחד באיזור תוכלו להנות מפריחה, ניצנים על העצים, לידת כבשים וצלילי ציפור הקוקיה. מומלץ לצאת לטייל בפסגות Twelve Bens שמהם אפשר להנות מתצפית על הים.
www.connemara.ie/en

    

בארן

    

זהו איזור ייחודי ומרתק. תוכלו להתרשם מ260 קילומטר של אבן גיר המשתרעים לכל עבר. ניתן לראות מערות, מאובנים, שרידי ציווליזיה עתיקה וצוקים גבוהים.  ישנם מספר מועט של יישובים לאורך החוף. בין היישובים תוכלו למצוא את כפר דולין שהוא נחשב למקום עלייה לרגל של חובבי המוזיקה האירית.

    

Killarney Lakes: זהו אחד מהמקומות הפופלרים באירלנד. המקום נמצא ליד העיר קילרני. מדובר בשלושה אגמים Lough Leane, Muckross Lake (or Middle Lake) ו- Upper Lake. הם ממוקמים בנוף הררי ומרשים ביותר בתוך פארק הלאומי של העיר קילרני.

    

 

רשימת ערים ומקומות באירלנד

כתבות על אירלנד