לאמנות ולתרבות יש חלק חשוב באירלנד. תוכלו למצוא מבחר מוזיאונים, הצגות, סרטים. לרוב המחוזות באירלנד יש מוזיאון משלהם, מומלץ לבקר בהם וללמוד על ההיסטוריה של המקומות השונים. 

    

להלן חלק מהמוזיאונים ברחבי אירלנד:

         
מזואנים בדבלין

    

מוזיאון הכותבים והסופרים, מוזיאון הלאומי לאמנות ועיצוב האירלנדי, מוזיאון התעבורה, מוזיאון ההדפסה, המרכז של ג'יימס ג'ויס ועוד.

    
גלריה העירונית לאמנות מודרנית ומוזיאון האירי לאמנות מודרנית – תוכלו להנות ממבחר של אמנות מודרנית.

    
גלריה הלאומית – תוכלו להתרשם מאוסף מרשים של אמנות אירית ואמנות של אמנים אירופאים.

    
מוזיאון הלאומי לארכיאולוגיה והיסטוריה אירית -  המוזיאון מחזיק באוסף של למעלה משני מליון פריטים מ-7000 לפני הספירה ןעד לתקופת ימי הביניים.

    
ספריית צ'סטר – תוכלו לראות אוסף מהודר ומרשים של כתבי יד מאויירים, טקסטים קדושים, ציורים מהדתות והאמונות ברחבי העולם ועוד.

    
מוזיאון הלאומי למדעי טבע – תוכלו להתרשם מאוסף של מעל שני מליון פריטים מאירלנד ומרחבי העולם. המוזיאון מאוד מרשים ומעניין ומתאים לילדים.

    

מוזיאונים בבלפסט

    

מוזיאון אולסטר – תוכלו להנות ממגוון יצירות אמנות, פסלים, ציורים, כלי זכוכית, קרמיקה ועוד. תוכלו להנות מאמנות אירית היסטורית, פרטי ארכיאולוגיה ומדעי הטבע.
http://www.nmni.com/um

    
גלריית Belfast Exposed – זוהי גלריית תצלומים הייעודית  היחידה בצפון אירלנד. בגלריה תוכלו להנות מאוסף צילומים של עבודות עם מעורבות פוליטיות וחברתיות.

    
מוזיאון העם והתחבורה – המוזיאון מתאר את החיים באולסטר בעבר ובהווה.

    

מוזיאונים בדרי

    

מוזיאון הנמל Harbor Museum – תוכלו ללמוד על ההיסטוריה הימי של האיזור. מוצגות במוזיאון תערוכות מתחלפות של אמנות עכשווית. הכניסה חופשית.

    
The Tower Museum –  המוזיאון מספר את סיפורה של העיר דרי.

    

מוזיאונים בקורק

    

מוזיאון החמאה –  זהו מוזיאון מיוחד החוגג את אחד מההצלחות הגדולות של אירלנד והוא עשיית החמאה. המוזיאון ממוקם באיזור ההיסטורי שאנדון שבעיר קורק.
http://corkbutter.museum

    
קרופורד גלרייה לאמנות – תוכלו להתרשם מאוסף של פרטי אמנות עכשוויים והיסטוריים. זהו מוזיאון מאוד פופולרי ומדי שנה מבקרים בו מעל 200,000 אנשים. הכניסה למוזיאון בחינם.
www.crawfordartgallery.ie

    
גלריית לואיס גלוקסמן – זהו גלרייה לאמנות הנמצא בכניסה הראשית לאוניברסיטת קורק. הבניין הוא מרשים מאוד וזכה לפרסים.
www.glucksman.org

    

מוזיאונים בגאלוואי

    

מרכז האמנות של גאלוואי – המרכז מחולק לשתי בניינים. תוכלו להנות מתערוכות של אמנות עכשווית מקומית וכלל עולמית. במרכז גם מתקיימים חוגים וסדנאות אמנות ( ציור, כתיבה, דרמה, שירה, מוזיקה). המרכז מעודד אמנות מכל סוג בקרב כל האוכלוסיה. הכניסה חופשית.
www.galwayartscentre.ie

    
The Kenny Gallery – הגלריה מתמחה באמנות עכשווית אירית. בגלריה מוצגים עבודות מהמאה ה-19 ומהמאה ה-20 של אמנים מקומיים. הגלריה מציגה לעיתים תערוכות של אמנים אירופאים ואמריקאים.
www.thekennygallery.ie

    
מוזיאונים בווטרפורד

         


Waterford Museum of Treasures – 3 מוזיאונים מרשימים המתעדים את ההיסטוריה מעל 100 אלף שנה. Treasures of Viking Waterford: תוכלו למצוא אוסף של פריטים היסטוריים וארכיאולוגיים המספרים את סיפור מורשת הוייקינג.

    
Treasures of Medieval Waterford ו- :Treasures of Georgian Waterford תוכלו ללמוד על ההיסטוריה של ווטרפורד משנת 1700 עד 1970. תוכלו לראות אוסף פריטים ארכיטקטוריים מהמאה ה-18, סכו"ם מהודר, כלי זכוכית, הקריסטל העתיק ביותר משנת 1780 ועוד.
www.waterfordtreasures.com

    

מוזיאונים בלימריק

    

מוזיאון האנט – זהו מוזיאון של אוסף פרטי של עבודות אמנות ועתיקות של אמנים ידועים כגון פיקסו, וייטס, רנואר ועוד.
www.huntmuseum.com

    
גלריית לאמנות – תוכלו להתרשם מאוסף מרשים של אמנות אירית מהמאה ה-18 עד המאה ה-20.

    

מוזיאון בקרי

    

Kerry Bog Village Museum -  המוזיאון ממוקם בטבעת הקרי המפורסמת והמרשימה. במוזיאון תוכלו ללמוד איך התושבים חיו ועבדו באירלנד במאה ה-18. כפר זה הוא היחיד מסוגו באירופה. הכפר שוחזר בצורה מיוחדת וכמעט מושלמת.
 www.kerrybogvillage.ie

    

מוזיאון בליסבורן

    

מרכז האירי לפשתן ומוזיאון ליסבורן – המרכז נמצא בעיר ליסבורן. תוכלו ללמוד על העבר של אחד מהמקצועות החשובים ביותר באירלנד.
www.lisburncity.gov.uk/irish-linen-centre-and-lisburn-museum

    

 

רשימת ערים ומקומות באירלנד

כתבות על אירלנד