ערים מרכזיות באירלנד

הרפובליקה האירית מורכבת מ 26 מחוזות, ובהם מספר ערים גדולות מעניינות.
להלן כמה מהמחוזות והערים באירלנד:

   
דבלין Dublin

   

זוהי עיר הבירה של אירלנד. העיר עשירה בכנסיות עם עיצוב ארכיטקטורי מרשים. העיר עשירה בהיסטוריה ובשמחת חיים. תוכלו למצוא מספר רב של פאבים שמרוכזים באיזור הטמפל בר. מומלץ לבקר בבית המכס, הספרים של Kells, כנסיית Christchurch, קתרדלת סן פטריק, מרכז המבקרים של בירה הגינס, כיכרות מריון ופיצויליאם, איזור טמפל בר וארמון דבלין.

   
בלפסט Belfast

   

זוהי עיר תעשייתית  שבה תוכלו למצוא מרכזי בילוי גדולים. זוהי עיר היסטורית שבו תוכלו להרגשי את היסטוריית הדמים באירלנד. נהר הגלאן חוצה את העיר, תוכלו לטייל לאורך גדותיו. תוכלו לבקר בבניין העירייה, ב-High Street, בספריית לינון הול, בבית האופרה ועוד.

   
דרי Derry

   

העיר נמצאת כשעתיים נסיעה מבלפסט. העיר מוקפת חומה והיא נחשבת לאחת מהערים הנמרצות ביותר באירלנד. בעבר היו הרבה סכסוכים בעיר.בעיר עדיין ניתן לראות כרזות לוחמניות. לב העיר הוא כיכר דאימונד. תוכלו לבקר בקתרדלה, במוזיאון הנמל, מוזיאון הטאוור, אנדרטה Free Derry Monument, Portstewart ויערות Garvagh.

   
קורק Cork

   

העיר נחשבת לונציה האירית. העיר כולה בנויה על המים. נהר הלי זורם בין רחובות העיר. תוכלו לראות הרבה גשרים ותעלות אשר נותנים לעיר אווירה אירופאית. הדרך הטובה ביותר להתרשם מהעיר הוא ע"י טיול רגלי מסביב לקורק. העיר נמצא באיזור דרום-מזרח של אירלנד. תוכלו למצוא פאבים, מבשלת בירה, מוזיאונים (מוזיאון החמאה) , גלריות (גלריית קרופורד, לואיס גלוקסמן), ארמון blarney, פארק Fota Wildlife ועוד.

   
גאלוואי Galway

   

זוהי עיר ימי ביניים, עיר היסטורית. העיר עשירה בתרבות ואמנות. זוהי עיר אשר רחובותיה שוקקים חיים. גאלאוואי נמצאת בחלק המזרחי של אירלנדוהיא אחד מהמחוזות הכי גדולות באירלנד. בעיר תוכלו למצוא את מספר הגדול ביותר של אזרחים דוברי אירית. תוכלו להנות מטיולים בהרים. תוכלולבקר בארמון Athenry, Coole Park, איי אראן, ארמון Dunguaire ועוד. לא רחוק מהעיר תוכלו למצוא את כפר הנופש Salthil.

   
ווטרפורד Waterford

   

זוהי עיר נמל הנמצאת על גדת נהר Suir. בעיר יש אווירה עתיקה ומופלאה. המבנים בנויים בסגנון ארכיטקטורי ג'ורג'אני. העיר ממוקם בחלק הדרומי של אירלנד. זהו מקום מושלם לביקור בחודשי הקיץ. תוכלו להנות החופים, צוקים, סלעים ומפרצים. תוכלו לבקר בארמון ליסמור, קתרדלת ליסמור ותחנת הרכבת.

   

לימריק Limerick

   

העיר לימריק ממוקם בחלק הדרום מזרחי של אירלנד. העיר לימריק ממוקם על גדול הנהר השנון. תוכלו לבקר בארמון קינג ג'ון, The Hunt Museum, Foynes Flying Boat Museum ועוד.

   

קרי Kerry

   

קרי ממוקם בחלק הדרום מזרחי של אירלנד. קרי ידועה בשל הנוף המרהיב והיפיפה. בקרי תמצאו את אחוז האירים הגדול ביותר שעדיין משמרים את השפה האירית (Gaeltachts). ישנם כמה אטרקציות בעיר והם: Muckross House and Gardens, מרכז Blasket, מוזיאון Kerry Bog Village, פארק הלאומי Killarney, The Skelling Island וקתרדלת Ardfert.

     

 

רשימת ערים ומקומות באירלנד

כתבות על אירלנד