An Post Museum – במקום יש תערוכת קבע בשם מכתבים, חיים וחירות. תוכלו ללמוד על הדואר באירלנד ועל השפעת עובדי הדואר בהתפתחות החברה האירת במשך דורות. תוכלו לראות תצוגות של מכתבים, בולים, אדריכלות והיסטוריה.

   

   

Dublins writer Museum – העיר דבלין מפורסמת כעיר של סופרים וספרות, וביקור במוזיאון הסופרים הוא חיוני עבור מי שרוצה לגלות, לחקור או פשוט להנות מהמורשת הספרותית הגדולה של דבלין. במוזיאון מוצגים סופרים מדבלין מלפני שלוש מאות שנה המוצגים דרך ספרים, מכתבים דיוקנאות ופריטים אישיים. לא משנה מה ידעתם עד עכשיו על הספרות האירי בטוח תגלו פרטים חדשים בביקורכם במוזיאון הסופרים.

   
המבנה הוא אחוזה גאורגי משוחזר וממוקם בכיכר פרנל. המבנה עצמו הוא מיוחד, מומלץ להגיע למוזיאון ולהתרשם מעבודת הרצפה המפוארת בקומה הראשונה.

   
במקום מוצגות תערוכות חולפות, תיאטרון צהריים, חנות ספרים מיוחדת ובית קפה.
http://www.writersmuseum.com

   

   
Dublin City Gallery The Hugh Lane House – הגלרייה היא הגלריה לאמנות עכשווית הוותיקה ביותר בדבלין. תוכלו להתרשם מאוסף של אמנות מודרנית ועכשווית אירית ובינלאומית. האוסף המקורי שנתרם ע"י מייסד הגלריה סר יו ליין גדל וכעת כולל כמעט 2000 עבודות, ביניהם את העבודות של האמנים Manet, Monet, Renoir ו-Degas ועוד הרבה אמנים בינלאומיים ידועים.
www.hughlane.ie

   

Dublin Fire Brigade Museum -  מוזיאון DFB  ממוקם בבניין של מרכז ההדרכה של מכבאי אש. המוזיאון כולל 2 קומות אשר בו מוצגים פריטים היסטוריים של חטיבת הכיבוי של דבלין. בכדי לבקר במוזיאון יש לתאם מראש עם משרד ההדרכה.
http://www.irishfireservices.ie/pages/dfbhistory.htm

   

ספריית צ'סטר – ספריית צ'סטר ביטי הוא מוזיאון אמנות וספרייה המכיל אוסף מהודר ומרשים של כתבי יד מאוירים, ציורים מיניאטוריים,  הדפסים, רישומים, ספרים נדירים, טקסטים קדושים, ציורים מהדתות והאמונות ברחבי העולם ועוד.
מוזיאון זה קיבל את התואר של מוזיאון האירי של השנה בשנת 2000 והוענק לו התואר מוזיאון אירופאי של שנה בשנת 2002 .
ניתן למצוא אוסף נדיר של כתבי קוראן, תנ"ך, כתבי רנסאנס ועוד . האוסף מכיל פריטים ויצירות מ 2700 לפנה"ס ועד היום.
http://www.cbl.ie/

   

המוזיאון האירי לאמנות מודרנית -  זהו מוסד לאומי של אוסף אמנות מודרנית ועכשווית.
במוזיאון יש מספר תערוכות קבע וכן תערוכות משתנות שונות.
www.imma.ie

   

הגלריה הלאומית של אירלנד –  בגלריה הלאומית תוכלו לראות את האוסף הלאומי של אמנות אירי ואירופאית. הכניסה לתערוכת הקבע הוא בחינם. בגלריה נערכות תערוכות אמנות שונות.

www.nationalgallery.ie

   

המוזיאון הלאומי של אירלנד ארכיאולוגיה – במוזיאון תוכלו למצוא אוסף גדול של פריטים ארכיאולוגים שנמצאו באירלנד.
     

הגלריה למדע וטכנולוגיה –  הגלריה למדע הוא מקום חדשני, יצירתי ואמנותי. כל תערוכה תלמד אתכם דברים חדשים ומעניינים. התערוכות משתנות באופן קבוע ומתקיימים אירועים חדשים כל שבוע. שימו לב לשעות הפתיחה שמשתנות מתערוכה אחת לשנייה.

   
לאורך כל תערוכה מתקיימים אירועים, שיחות, דיונים וסדנאות בנושא התערוכה המוצגת ונותן אפשרות למבקר להיות מעורב ולקחת חלק בנושא. הכניסה לתערוכות הם ללא תשלום וכן הכניסה לאירועים מסוימים.
www.sciencegallery.com

   

National Wax Museum plus – מוזיאון השעווה הוא אחד מהאטרקציות הפופולאריות והמעניינות בדבלין. תוכלו ליהנות מסיור אינטראקטיבי שייקח אתכם למסע במורשת התרבות האירית. תוכלו לראות את כוכבי וגיבורי העל שלכם וליהנות מאזור קסום לילדים.
www.waxmuseumplus.ie

   

גלריית צילום – מאז הקמתו בשנת 1978 הגלריה לצילום הפך למקום המוביל בתחום זה באירלנד. הגלריה הציגה מגוון תערוכות של האמנים המובילים בתחום הצילום המודרני. תוכלו להגיע לגלריה ללא תשלום, אם אתם מעוניינים בסיור מודרך תצטרכו לתאם מראש.
www.galleryofphotography.ie 

   

המוזיאון היהודי האירי – המוזיאון ממוקם באזור  שהיה איזור מאוכלס ופופולארי של יהודים בעבר, איזור הפורטובלו. במוזיאון ישנו אוסף של פריטים הקשורים לקהילה היהודית האירית.
http://www.jewishireland.org/museum.html

   

 

 

רשימת ערים ומקומות באירלנד

כתבות על אירלנד