שלום לכולם Namaste

 

מה העניינים ? אז לאחר הפסקה של 9 חודשים חוזר עבדכם הנאמן לכתוב מהשטח ... שוב אני בהודו מטייל בצפון הפעם עם אחותי נאוית (בת 26)

אמא אישרה לי לקחת אותה לחודש אך בתנאי שאני מחזיר אותה שלמה ונושמת .. לגבי חזרתי זה לא משנה ... העיקר שהיא תוחזר במצב טוב !

נחתנו בדלהי לפני שבועיים ובררנו על מקומות להמשך, בהתחלה חשבנו על וראנסי אך לאחר שהוברר שיש רכבת עוד יומיים וזה לוקח יום וחצי נסיעה אז ויתרנו על זה כיוון שזמננו קצר.

במקום זה קנינו כרטיסי טיסה ללה שבחבל לאדק שבצפון מקום שכבר בקרתי בו בעבר. האוירה בלה סבבה, הרבה אטרקציות וישראלים בראש טוב, כמו כן הבית היהודי שמעביר את הזמן, במיוחד שבתות בצורה מיוחדת .

 

נסענו 3 ימים לאגם פנגונג ... 8 שעות נסיעה בדרך לא קלה עם אופנוע אנפילד הישן והנאמן, עם אחותי היקרה  מאחור, וישראלי נוסף בשם אלי שהצטרף.

 

אגם פנגונג

 

 

 

 

פיקניק ...

 

 

 

 

 הדרך הייתה מדהימה, הרים מושלגים, כפרים עם שדות מסביב ואגמים בדרך עוברים פס בגובה 5300 מטר. כמובן שלא התלבשתי טוב ובחזרה קפאתי למוות, ואיך כמובן אפשר בלי איזה פנצ'ר לא מתוכנן... אך הפעם לקחתי איתי משאבה דבר שהקל על מלכת התיקון  !
בדרך פגשנו חיילים הודים נחמדים שעזרו לנו במלכת התיקון וכיבדו אותנו בצ'אי ותה צמחים.

 

אחוות ג'ובניקים ...

 

החיילים עוזרים לנו בתיקון הפנצ'ר

 

תידרוך החיילים לפני היציאה למשימה ...

 

יומיים לאחר ששבנו מטיול האופנועים מצאתי 2 פרטנרים שהסכימו לשכור איתי אופניים ע"מ לעלות לדרך הרכובה הגבוהה בעולם ולרדת אותה עם אופניים עד ללה (רוב האנשים חשבו שאני משוגע !?)  ובבוקר טפסנו טרמפ לפס לכיוון עמק נוברה שהינו הדרך הסלולה בה עוברים כלי רכב הכי גבוה בעולם. ולאחר שעתיים נסיעה עם אוטובוס חיילים , בדרך ראינו שרידים של מספר אוטובוסים שנפלו בדרך ... בימים אילו מהלכים סיפורים רבים על מקרה של נהגים שיכורים או מסטולים שנפלו לתהום אם הג'יפ או האוטובוס וכל תכולתו .. והתוצאות הרות אסון !!! הסיפור הכי מצחיק/עצוב ששמעתי הוא על אוטובוס ממנאלי ללה שעצר בלילה לבקשת ישראלית שרצתה להשתין אך הנהג הטיפש עצר לה על סף תהום והיא פשוט צנחה אל ... (לא ידוע בדיוק מה קרה לה)

 

על הפס, הדרך הסלולה הגבוה ביותר בעולם ...למעלה מ 5600 מטר.

 

 

 

משקיף ...


הדרך למטה על האופניים הייתה מ.ט.ו.ר.פ.ת , שעתיים רצופות של ירידה בין ההרים בזויות חדות עם אופניים שכבר ב 10 דקות הראשונות איבדו את הברקסים... היו לא מעט "כמעטים" אך סוף טוב הכל טוב.. והגענו ללה חזרה בשלום. העסק היה די מוזר כאשר מצאתי את עצמי רוכב על אופניים ועוקף ג'יפים, משאיות, אוטובוסים ואופנועים בקיצור היינו המהירים ביותר על הכביש.

באחד הימים יצאנו ליום סיור באזור לה לטיקסה ושיי שם ישנם מינזרים ומבנים לדאקים.
צפינו בחג הקשת שהתקיים באחד הכפרים, הייתה מסיבה, מוסיקה, רקדניות, אוכל והגברים התחרו על קליעה למטרה.

 

 

 

חג הקשת... קליעה למטרה...

 

ריקודים ...

 

אוכל ושתייה ...

 

את תשעה באב העברנו באווירה מיוחדת בבית היהודי, שמנוהל ע"י ברסלבניקים טובים, אליעזר אשתו וילדיהם הקטנים.
במוצאי החג ב 1:30 בלילה יצאנו בנסיעת אימה 19 שעות למנאלי.

 

 

מקומות בהודו

כתבות על הודו

סיפורי מסע על הודו