אטרקציות בנפאל

לנפאל מגיעים בעיקר לטרקים ואטרקציות.
לא חסרות אטרקציות, רובן כמובן ממריצות אדרנלין. המחירים נמוכים יחסית למקומות אחרים בעולם כגון: ניו-זילנד, אוסטרליה ואפילו דרום אמריקה.

   

  

להלן רשימה של האטרקציות הנפוצות והמעניינות:

    
רפטינג בנפאלרפטינג
בנפאל מספר נהרות בהם עושים רפטינג. חלקם נהרות גועשים יותר ובהם רפידים של 4 ו- 5 וחלקם רגועים יותר ויש בהם רפידים של 3 ו- 4.

  
החודשים המומלצים לעשות רפטינג (בהם הנהרות לא גבוהים מדי או לא נמוכים מדי כך שניתן לעשות בהם רפטינג) הם ספטמבר עד סוף נובמבר ואפריל עד סוף מאי.

   
ישנם מגוון טיולי רפטינג, שונים ברמה של הרפידים שנעים בין 1 שזה רפידים של נהר הירדן ועד רפידים ברמה 6 שהם מסוכנים ולמקצוענים בלבד. בד"כ רפטינג יוצא עד 5+.

  
בנפאל ישנם רפטינגים של 3-4 שעות ויש רפטינגים בהם יוצאים ליומיים או שלושה. כל יום יורדים במורד הנהר בסביבות 4-5 שעות, ובשעות אחר הצהריים המאוחרות עוצרים באחד מחופי הנהר ומתארגנים ללילה. ישנים באוהלים או מחסות ונהנים מתנאי שטח, מדורה ואווירה מיוחדת.

   
הנהרות הידועים הם: הקאלי-גנדקי, הבוטה-קוסי, הטריסולי.

 

קורס קיאקים בנפאלרפטינג בנהר הקאלי-גנדקי הנמצא שלוש שעות מפוקרה בו עושים רפטינג של שלושה ימים. רפידים של 3-4. למי שמחפש אקשן ורפטינג סוער זה לא מתאים. הרפטינג נחמד וכייפי ועם חבר'ה סבבה, ההנאה מובטחת.

 

רפטינג בנהר הבוטא-קוסי הנמצא שלוש שעות וחצי צפונית לקטמנדו. רפידים של 3 עד 5. במידה ויש זרימה טובה הרפטינג מאתגר וכייפי.
משך הרפטינג יומיים וכולל הכל (הסעות, אוכל, לינה ומדריכים)

   

רפטינג בנהר הטריסולי נמצא בחצי הדרך בין פוקרה לקטמנדו. שלוש וחצי שעות מכל אחת מהן. ישנם רפטינגים החל מ- 3 שעות ועד שלושה ימים. רפידים של 3-4.

   
*  אם אתם מחפשים רפטינג אתגרי, תבדקו לפני שאתם רוכשים את החבילה מה מצב הנהר.  
   

  
עלויות של הרפטינג משתנות משנה לשנה אבל לא בהפרשים גדולים.
רפטינג יומי של כמה שעות יעלה בסביבות 40 דולר ורפטינג של שלושה ימים כולל הכל יעלה בסביבות 100 דולר. (לצורך השוואה, רפטינג של שעתיים בניו זילנד עלה לי 85 דולר!)

  

  

באנג'י
הבאנג'י השני בגובהו בעולם אך בעל החבל הארוך ביותר בעולם נמצא כ- 3 שעות צפונית לקטמנדו. קפיצה מגובה של 163 מטר מעל נהר הבוטא-קוסי. אפשר לעשות באנג'י או סווינג, שניהם מפחידים וכייפים.

   
מחיר החבילה עולה כ- 85 דולר. כל שנה המחיר משתנה באחוזים בודדים. המחיר כולל הסעות הלוך חזור, קפיצה, שהייה וארוחת צהריים באזור נעים סמוך לגשר ממנו קופצים.

   
אם תרצו רק לנסוע לצפות בחבריכם קופצים, תשלמו בסביבות 20 דולר על הנסיעות והאוכל. אך אפשר גם לקחת אוטובוס מקומי ב- 180 רופי (2.5 דולר). 

   
אם בא לכם עוד קפיצה או לעשות גם סווינג, תשלמו 30 דולר נוספים.
אפשר גם לרכוש סרטון DVD  של הקפיצה במחיר של 25 דולר.

   

   
מצנחי רחיפה בפוקרהמצנחי רחיפה Paragliding
בפוקרה ישנן קרוב לעשר סוכנויות המבצעות קפיצות טנדם וכן קורסים למתחילים ומתקדמים במצנחי רחיפה.
אטרקציה זו לא זולה אבל חוויה מיוחדת וכייפית למי שמעולם לא ניסה.

  
המחיר הוא כ- 90 דולר וכולל נסיעה של חצי שעה מפוקרה לכיוון סרנגקוט לאזור ממנו קופצים ומרחפים במשך 30 דקות, עד שמגיעים לאזור התיירותי של ה- Lakeside בפוקרה.

   
כמובן שתהיו צמודים למדריך שייתן לכם קצת לנווט ויעשה לכם קצת סיבובים מסחררים.
אם יהיה לכם יום יפה ללא אובך, תראו את הרי האנפורנה והפיש-טייל הנשקפים מהמקומות הגבוהים בסביבות פוקרה.

  

  

פילים בציטואןג'ונגלים וספארי
שש שעות מקטמנדו וחמש שעות מפוקרה, ישנה את שמורת הצ'יטואן. בשמורה זו יש ג'ונגל ענק ובו חיות שונות. אל תצפו לג'ונגלים של ברזיל או לסוונות של אפריקה, אבל ביקור של יום הכולל רכיבה על פילים, ג'יפים, הליכה בתוך הג'ונגל, שייט קנו, רחצה עם פילים ועוד, יכול להיות אטרקציה נחמדה.

  
אפשר לקנות חבילה מראש מאחת הסוכנויות, מחיר שיגיע לסביבות ה- 70 דולר או לנסוע לשם עצמאית לעיירה סוהראה Souraha. כרטיס לשם עולה כ- 350 רופי (פחות מ- 5 דולר)וניתן לרכוש שם חבילה דומה במחיר נמוך בהרבה.

  
אם אתם לחוצים בזמן אני לא ממליץ לוותר על פוקרה, טרקים או אטרקציות אחרות בשביל הצ'יטואן, כיוון שכמו שכתבתי, בפועל לא רואים יותר מדי חיות.

  

ישנה שמורה נוספת בשם ברדיה, אך היא מרוחקת כ- 15 שעות מערבית לקטמנדו ופוקרה.
אומרים שיש שם יותר חיות ורואים יותר מאשר בצ'יטואן, אבל לא הייתי ממליץ לעשות נסיעה כל כך ארוכה בשביל שדרוג קל של הצ'יטואן. בזמן הזה אפשר לטוס לקנייה ולראות אריות ולא קרנף וטווס :)

  

  

אטרקציות נוספות:

קיימות עוד אטרקציות רבות בנפאל.
טיולי אופניים, גם בין כפרים וגם טיולי אקסטרים על הרים.
קניונינג, בהם עושים סנפלינג ממצוקים ולתוך מפלים.
קורס קייאקי נהרות. ועוד... 
  

 

כתבות על נפאל

סיפורי מסע על נפאל