סרי לנקה היא עדות להיסטוריה עשירה ולמגוון של חיים בטבע שסבלו לאורך הזמן. סרי לנקה, שנקראה ציילון לפני שנת 1972. מדינת סרי לנקה היא מדינת אי שממוקמת רק 31 קילומרטים מדרום לחוף הודו. ממזרח לסרי לנקה, נמצאות מלזיה ותאילנד; ומצפון מזרח, נמצאת מינאמר.

  
סרי לנקה היא ביתם של יותר מ-20 מיליון בני אדם, ויש בה מגוון אתני עשיר והיסטוריה יפהפייה ומעניינת עליה אפשר ללמוד גם משרידי העתיקות ומהמבנים שהשתמרו בכל מקום.

  
מה מחכה לכם באי המופלא, סרילנקה?

  
מסעות וטיולים רגליים

  

סרי לנקה היא מדינה שמספקת מסלולים טרקים לא רק לבילוי חופשה ולחוויות הרפתקניות, אלא גם מאפשרת מבט מקרוב על ההיסטוריה של סרי לנקה.

  
אתרים אלה כוללים את הערים העתיקות של Polonnaruwa ו-Sigiriya, כמו גם Kandy, המעוז האחרון של מלכי

Sinhala, לפני שהובסו על ידי הבריטים. אם אתם אוהבים טיולי הליכה ומסעות רגליים, מצאתם את המקום הנכון.

  

נופים בסרי לנקה

  
תרבות

  

התרבות של סרי לנקה הייתה מושפעת במידה רבה על ידי ההודים. אבל, יחד עם זאת גם היתה להם תרבות שונה משלהם שהתפתחה תחת שושלות המלכים הרבות ששלטו בה. השושלת החשובה והארוכה ביותר ששלטה בסרי לנקה, הייתה שושלת Sinhala, שתחת שלטונם התקבל דת הבודיהזם והופץ בקרב תושבי האי סרי לנקה. כל אלה ממתינים לחובבי התרבות שביניכם, שסקרניים לפגוש תרבות שונה וייחודית זו.

  
רפאטינג

  

האי סרי לנקה הוא ביתם של שלושה נהרות שהם פשוט מתאימים ומצוינים למי שאוהב רפטינג. נהרות אלה הם: נהר Kelani, נהר Sitawaka ונהר Kotmale. שימו לב: מתוך השלושה, רק נהר Kelani הוא לא אקסלוסיבי ובעצם פתוח לכל רמות הרפטינג. כן, גם לכם הנועזים שאוהבים להיסחף עם הזרם...

  
חיי טבע

  

סרי לנקה היא ביתם של מגוון חיות בר. החל מפילים שניתן לראותם לרוב, והמשך בדוב העצלן שניתן להבחין בו רק לעיתים נדירות, ובנמרים שאוהבים לטפס על העצים. אתם יכולים ליהנות מכל אלה על ידי ביקור באחת השמורות או באחד הפארקים הלאומיים שקיימים בשפע בסרי לנקה.

  
הפארקים המומלצים ביותר הם the Udawalawe Games Park, Yala National Park שהוא הפארק הלאומי הגדול ביותר של סרי לנקה. סרי לנקה היא מושלמת למטיילים שמחפשים חופשה שכוללת חיות בר אקזוטיות ונדירות ונהנים מספארי.

  

שמורות טבע בסרי לנקה

  
אופני הרים

  

יש בסרי לנקה מספר אתרים שהם פשוט גן עדן לחובבי רכיבה על אופני הרים, ובכללם גם Hill Country, שרק מצפים שתגלו אותם תוך כדי טיול באופניים.

  
מתי כדאי לנסוע לסרי לנקה?

  
הזמן הטוב ביותר לנסוע לטרקים בסרי לנקה הוא יולי ואוגוסט. בתקופה זו תוכלו גם לראות את מצעד ארונות הזהב ואת הפסטיבל של מקדש השן (the Temple of the Tooth) ב-Kandy, שהוא מיקום מעולה לטרקים.

  
החודשים האידיאליים לצפייה בחיות בר ובמגוון בעלי החיים שמאפיינים כל פארק ופארק:

  
אם אתם אוהבים צפרות וציפורים, הזמן הטוב ביותר לצפות בציפורים הוא מתישהו בין פברואר ליולי, כיוון שבתקופה זו מגיעות ציפורים נודדות אל הפארקים. בחלק מהפארקים, הכי כדאי לבקר מפברואר ועד יוני, כשאספקת המים מתחילה לרדת ובעלי החיים מתחילים להופיע ולהתחרות ביניהם על המים. יש פארקים שבהם תוכלו לראות באותה תקופה צבות שמגיעות לחוף. תוכלו גם לצפות בחיות אחרות, כמו תנינים וצביים, בהן ניתן להבחין בקלות בין החודשים אוקטובר ודצמבר.

 

 

כתבות וסיפורי מסע על סרי לנקה