טיולי סקי לכולם

רבים חולמים על טיול סקי, יש מי שכבר התנסה בספורט המלהיב שמתאים לגולשים בכל הרמות, יש מי שפסגות מושלגות פשוט קוסמות להם, אפילו אם מעולם לא נעלתם זוג מגלשי סקי וודאי תיהנו מחופש סקי חלומית ותתפלאו, היא ממש לא חייבת להיות בין החופשות היקרות יותר שאתם מרשים לעצמכם, גם מטיילים צעירים, סטודנטים ותרמילאים פוקדים אתרי סקי. אספנו עבורכם רשימה של אתרים פופולאריים רק כדי להמחיש כמה חופשת סקי יכולה להתאים לכל אחד.

   
אתרי סקי בבולגריה

   
בולגריה היא ארץ ידידותית במיוחד וטיול בה הוא זול יחסית. בבולגריה מספר לא קטן של אתרי סקי כאשר המוכר מכולם הוא בנסקו (Bansko). מדובר באתר שמתאים לגולשים מכל הרמות, יש בו מסלולים למתחילם ומדריכי סקי (ביניהם אפילו כאלה דוברי עברית) שישמחו לעזור לכם להגיע במהירות לרמה שתאפשר לכם לצאת לגלוש בעצמכם. קל למצוא חבילות סקי משתלמות במיוחד בבולגריה גם למשפחות עם ילדים.

   

אתרי סקי גדולים באיטליה

   
חלק מאתרי הסקי באיטליה הם עצומים בגודלם. באתרים כגון סלה רונדה (Sella Ronda) תמצאו אינספור מסלולים שכולם טובלים בנוף מרהיב. אתר זה מציע למבקרים בו בונוס מרשים, קרחון גבוה שניתן לגלוש סביבו בין עמקים רחבי ידיים. כצפוי באתרי סקי גדולים יש בחירה בין לודג'ים, אכסניות ומלונות כך שקל למצוא חדרים במחיר המתאים לכם, יש גם בתי קפה, מסעדות וכמובן ברים שוקקי חיים לבילוי לילי.

   

אתרי סקי ברומניה מושכים יותר ויותר תיירים

   
תיירים ישראלים החלו פוקדים את רומניה כבר לפני למעלה מעשור אבל נראה שרק לאחרונה גילינו שגם חופשות סקי כדאי לבחור לעשות ברומניה. אתר שנחשב אטרקטיבי במיוחד הוא פואינה בראשוב (Poiana Brasov) שהוא אולי אחד מן הזולים בעולם. קל לשלב כמה ימי סקי עם טיול בעוד מקומות ברומניה שזרועה אטרקציות ייחודיות כגון טירות מדהימות וכפרים בהם הזמן כאילו עצר מלכת.

   
אי אפשר שלא להזכיר - האלפים הצרפתיים

   
אי אפשר לעסוק בחופשות סקי בלי להזכיר את האתרים שבאלפים הצרפתיים. בין המוכרים שבהם הם "שאמוני" (Chamonix) וואל טורנס (Val Thornes). סקי נחשב לספורט הלאומי בצרפת ואתרי הסקי ערוכים לאירוח כל סוג של מבקרים, צעירים הוללים, משפחות עם ילדים קטנים, בני גיל הזהב וכמובן גם חובבי סקי מושבעים שמחפשים מסלולים מאתגרים.

   
עוד אתרי סקי קסומים ניתן למצוא בצ'כיה, אוסטריה, נורווגיה וכמובן בירת הסקי של העולם, שוויץ (שם חופשת סקי היא יקרה יחסית), מהם כאלה שפתוחים כל השנה. חשוב להדגיש שכל מי שיוצא לחופשת סקי חייב לוודא שביטוח הבריאות שמארגנים לטיול כולל ביטוח ספורט אתגרי, אפילו אם אתם עושים סקי בפעם הראשונה בחייכם ולא מתכננים לקחת שום סיכונים.