חופשה בצכיה

צ'כיה היא איחוד של כמה אומות שונות בעלות מסורת ותרבות שונה. בעת חופשה בצ'כיה תוכלו להנות ממבנים היסתוריים, טירות, כנסיות עתיקות ועוד. פראג היא בירתה של צ'כיה.

צ'כיה גובלת עם פולין, גרמניה, אוסטריה וסלובקיה.

במהלך חופשה בצ'כיה תוכלו לבקר באתרים, מוזיאונים ומקומות שונים.

     

תחילת חופשה בצ'כיה בדרך כלל מתחילה בביקור בעיר בירתה, פראג. אחת מהערים היפות בעולם. תוכלו להנות מהמראה של העיר ששמרה על צביונה המיוחד. תוכלו להנות מגשרים מרהיבים, נהר הוולטאבה, כיכרות יפות, המצודה העתיקה בעולם, ארמונות, כנסיות, בתי קפה, חיי לילה תוססים ועוד.

    

חובבי האמנות שבכם ירצו בוודאי להגיע במהלך החופשה בצ'כיה למוזיאון האמנות השוכן בארמון Lavish Hluboka nad Vitavou שנמצא בעיר באדוויז (Budweis).

מוזיאון נוסף בדרום בוהמיה הוא זה המציג את ציוריו של אגון שילה בעיר צ'סקי קרומלוב (Cesky Krumlov).

ציורי ארט נובו של הצייר אלפונס מוצ'ה ניתן למצוא בטירת "מורבסקה קרומלוב" הנמצאת כשעה נסיעה מברנו.

במזרח בוהמיה ניתן גם למצוא את הפסלים של מטיאס בראון במשעול קרוב לנהר האלבה.

  

 

    

איזור צ'כיה הוא עתיק. אמנם תחת שילטון מדינות ואימפריות שונות, אך המקום קיים כבר כ-1,200 שנה ולכן מלא גם בארכיטקטורה עתיקה. אם אתם כבר בחופשה בצ'כיה, אסור לכם לפספס את המבנים המדהימים שיש לה להציע. צ'סקי קרומלוב היא עיר אשר בנייתה בכלל והטירה מהמאה ה-13 בפרט, כולל הרחובות עצמם מימי הביניים והרנסאנס משומרת להפליא.   

      

עוד ארכיטקטורה מעניינת תמצאו בברנו והאדריכלות המרשימה בקוטנה הורה אף הכניסה אותה לרשימת אונסק"ו ב-96. עוד עיירה שנכנסה לרשימת מורשת העולם של אונסק"ו עקב האדריכלות שבה היא טלץ. אחד המבנים הגותיים השמורים ביותר במדינה, מנזר של המסדר הסיסטריאני, נמצא בזלאטה קורונה (כתר הזהב).

    

         

צ'כיה ידועה גם במרחצאות המרפא שלה. עיירת מרחצאות המרפא העתיקה ביותר בבוהמיה והיפה ביותר בצ'כיה הינה קרלובי -וארי (Karlovy Vary). מימיהם החמים של המעיינות ידועים כמשמשים לטיפול בבעיות בעיכול ובחילוף החומרים, כך שאם האוכל המקומי שאכלתם בחופשה בצ'כיה לא הסכים עם בטנכם, יש פתרון. עוד אתר מפורסם של מרחצאות מרפא הוא מריאנסק לייזן.

       

דבר נוסף שכדאי לעשות במהלך חופשה בצ'כיה הוא לבדוק את הנופים המשגעים שבה. ניתן לצפות על נופה של באדוויז מהמגדל השחור. באזור ההררי מצפון לברנו תוכלו למצוא נוף קארסטי. בהרים תמצאו ערוצים ואת הנהר התת קרקעי פונקבני (Punkevi) שיצר מאות מערות בצורת חלת דבש.

  

אם יש לכם את הזמן, היכולת והרצון תוכלו לצאת באזור הכפר קריקובאלט למסע בשמורת טבע באורך 18 ק"מ במעלה עמק ברונקה לסקרייה (המסע אינו קל), דרך הכפר נזאבודיצה וטירוב ותמצאו שם גם מצודה ששמשה בעברה כבית כלא.

 

אם תרצו גם דברים קצת שונים מהחופשה בצ'כיה תוכלו לתפוס אופרטות בברנו, את פסטיבל ימי הביניים בצ'סקי קרומלוב הידועה באופי ה"ימי ביניימי" שלה או את אחד מהפסטיבלים הרבים במוראבסקה סלובצקו שבה גם מיוצר היין הטוב בצ'כיה.

     

דבר נוסף שצ'כיה ידועה בו הוא בירות מצוינות. העיר פלזו היא מוצאה של הבירה מסוג פילזנר ותוכלו לבקר בעיר זו במבשלת בירה וכן במוזיאון הבירה. עוד בירה מפורסמת היא מצ'כיה וזו באדוויזר. לא, לא זו האמריקאית, אלא הגרסה המקורית והמוצלחת אין מונים ממנה. פה היא נקראת Budvar. ניתן לבקר במבשלה של בירה זו שנמצאת בעיר באדוויז כמובן.

   

  

מקום עתיק כמו צ'כיה חייב לטמון בחובו גם דברים קצת יותר גוטיים. בעיירת קוטנה הורה נמצא אתר קבורה אשר מכיל את עצמותיהם של כ-40,000 בני אדם (בעיקר של אנשים שנפטרו בעקבות המגיפה השחורה). חלקכם אולי מכירים את התמונה המפורסמת של הנברשת העצומה העשויה מעצמות אדם. עכשיו אתם יודעים שזה אמיתי ואת מקום הימצאה: האתר נמצא בסדלץ (Sedlec).   

 

רשימת ערים ומקומות בצ'כיה

כתבות וסיפורי מסע על צ'כיה