פרנקפורט

פרנקפורט (Frankfurt am Main)

 

פרנקפורט היא העיר החמישית בגודלה במבין ערי גרמניה. הפרנקפרוט שוכנים כ-650 אלף איש. פרנקפורט שוכנת על גדותיו של נהר המיין. במשך שנים רבות שמשה פרנפרוט כמרכזה הפיננסי של גרמניה וכיום היא מוכרזת כבירתה הכלכלית של גרמניה.

  
פרנקפורט מהווה כציר ראשי בתחבורה, נמל התעופה בפרנקפורט הוא הגדול שבגרמניה כולה ותחנת הרכבת שלה היא הגדולה באירופה. ההשפעה של כלכלת פרנקפורט על העיר היא רבה ומתבטאת בגורדי שחקים הפזורים ברחבי העיר (בחלק נכבד מהם שוכנים בנקים) . 

   

        
רוב אתריה של פרנקפורט מרוכזים בחומותיה של העיר העתיקה שכיום הם רצועת פארק בצורת פרסה.
פרנקפורט נפגעה רבות בזמן מלחמת העולם השניה. רבים ממבניה ניזוקו וחלקם גם לא שרדו. בתום המלחמה נגשה פרנקפורט לשיקום העיר בהחלטה לא לחדש מבנים הסטוריים שלא שרדו אלא לחדש את פני העיר.
פרנקפורט היא הולדתה של האישיות הידועה אנה פרנק.

   
אתרים בפרנקפורט

  

רומברג (Römerberg) -  המרכז ההסטורי של פרנקפרוט. המרכז שוכן על הגבעה המרכזית בעיר כאשר במרכזה עומד מגדלו של קרל הגדול.

  

קתדרלת פרנקפרוט (St Bartholomäus) - הכנסייה הגותית נבנתה במהלך המאות ה- 14 ו- 15 והיא מוקדשת לברתולומאוס. היום נשארו ממנה רק הקירות המרכזיים של המבנה. בעברה המפואר של הקתדלה היו בוחרים ומכתירים בה את קיסרי האמפריה הרומית. במגדל הקתדרלה נמצאת נקודת תצפית על העיר.

     

מוזיאונים בפרנקפורט

  

מוזיאון האמנות המודרנית  (Museum für Moderne Kunst) - המוזיאון שוכן בקתדרלת (St Bartholomäus) והוא מציג את עבודותיהם של אמנים אמריקאיים וגרמנים מהתקופה של אחרי מלחמת העלום השניה.

      

מגדל הקומרצבנק (Commerzbank Tower) - זהו גורד שחקים שעד לבניית ארמון הנצחון במוסקבה, היה המגדל הגבוהה בעולם. המגדל שייך לבק קומרצבנק, הבנק השני בגודלו בגרמניה, ובו שוכנים משרדיו הראשיים של הבנק.

        

מוזיאון  Museum fur Vor-and Frühgeschichte  - שוכן בתחומיו של   Saalhof והוא עוסק בתקופה הפרה-הסטורית

      

גלריית האמנות Städel - שוכנת באזור Schaumainkai, הגלרייה בת השתי קומות מציגה את כל אמני גרמניה המוכרים ואת האמנים הגדולים והחשובים העולם כולו.

       

מוזיאון האמנות Museum für Kunsthandwerk - ממוקם ברחובה של גלריית האמנות ועוסק באמנות שימושית. המוזיאון מחולק לארבעה אגפים: אירופאי, איסלאמי, מזרח רחוק וסיפרות.

       

בית גתה - ביתו של הכותב הגרמני גתה. גתה כתב שירים, מחזאות וספרים. הבית לא שונה מאז גתה השתכן בו וכיום מוצגים בבית חפציו.

       

כנסיית  Liebfrauenkirche - שוכנת בגבעת Liebfrauenberg והמיוחד בה הוא המזבח שבה.

    

מוזיאון Museum für Völkerkunde - המוזיאון מציג בעיקר מסכות וטוטומים.

            

מרכזים בפרנקפורט

    

כיכר השוק (Römerplatz) - סביב כיכר השוק ממוקמים מספר מבנים בעלי חשיבות ומראה עוצר נשימה. בינהם בית העירייה הישן (Römer) וכנסיית ניקולאי (Nikolaikirche), המבנים החדשים סביב הכיכר הם למעשה ניסיון למלא לחללים ריקים בעיר. במרכז המבנה החדש שנבנה בין הקתדרלה לבית העירייה הישן נמצא מרכז תרבות המכונה בפי התושבים 'אולם הבאולינג הפדרלי'. שמו הרישמי של המרכז הוא (Kultur-Schirn).

    

סהלרוף (Saalhof) - הוא קובץ בניינים המשכנים את המוזיאון ההסטורי. המוזיאון שוכן האזור הקרוי (Mainkai)
והוא השריד היחידי מארמון שהתקיים בימי ביניים. המוזיאון מציד את הסטוריית פרנקפרוט וסביבתה וכולל בתוכו גם את תקופת מלחמת העולם השנייה.

     

מנזר Karmeliterkloster - שוכן בתחומיו של Saalhof, המנזר מציג את חייו של ישו דרך ציור קיר שאורכו כ-80 מטר אותו צייר Jerg Ratgeb

         

 

כתבות וסיפורי מסע על גרמניה