חופשה בהולנד

חופשה בהולנד הוא יעד פופולרי בקרב מטיילים רבים. חופשה בהולנד מתאימה לטיול משפחות, טיול חברים וטיולים מאורגנים. הולנד הינה מדינה שטוחה (רוב שטחה נמצא מתחת לפני הים), היא מדינה מישורית עם נוף מרהיב. בעת טיול בהולנד תוכלו לראות טחנות רוח, כפרי דייגים, שדות צבעוניות, שווקים, פארקים ועוד.

    

הולנד גובלת עם גרמניה, בלגיה והים הצפוני.

בעת חופשה בהולנד ניתן לבקר ב: אמסטרדם, רוטרדם, האג, אלקמר, מסטריכט, הארלם, אוטרכט ועוד.

מומלץ לצאת לחופשה בהולנד בחודשים מאי עד ספטמבר.   

   

       

מהולנד יצאו אמנים מפורסמים רבים ומכאן שישנם גם לא מעט מוזיאונים.

בדרך כלל חופשה בהולנד מתחילה באמסטרדם. אמסטרדם הינו היעד הפופלרי ביותר בקרב המטיילים. רוב הטיסות נוחתות באמסטרדם. תוכלו לבקר בשוק הפרחים הצף, במוזיאון מאדאם טוסו, מוזיאון ואן גוך, מוזיאון הסקס, ביתה של אנה פרנק ועוד. תוכלו לטייל מסביב לעיר היפה אשר בנויה כולה על מים. לקחת שייט בנהר, סיור כיכרות. לטעום מהאוכל בדוכני רחוב. פשוט להנות מעיר ציורית ומיוחדת, עיר החטאים.

     

בעת חופשה בהולנד תוכלו לבקר גם ברוטרדם. תוכלו לבקר במוזיאון Boijmans van Beuningen לאמנות קלאסית ומודרנית, את מוזיאון העולם לאותם סוגי אמנות וגם גלריות ברחוב Witte de With.

במסטריכט העיר הדרומית ביותר בהולנד נמצא המוזיאון החשוב בפרובינציה Bonnefatenmuseum ומוזיאון להיסטוריה.

    

מוזיאונים נוספים לאמנות ניתן למצוא בחרונינגן, אוטרכט ובהאג, אשר בה גם נמצא הפנורמה מסדאך שהוא ציור פנורמי עצום בגובה 14 מטר.

    

ישנם גם מוזיאונים מסוגים אחרים בהולנד.אלו יתאימו גם לכם וגם לילדים אם החלטתם לקחת אותם אתכם לחופשה בהולנד. מוזיאוני היסטוריה במסטריכט ובאלקמר שבה יש גם את מוזיאון הגבינה ומוזיאון הבירה (בפאב המקומי מגישים כ-86 סוגי בירות!).בהארלם ניתן למצוא מוזיאון ארכיאולוגיה, באוטרכט מוזיאון מוסיקה, בחרונינגן מוזיאון ימי ואפילו ישנו מוזיאון כלא בהאג.

    

יכול להיות שכחלק מהחופשה בהולנד תרצו לראות קצת טבע.אם כן, ישנם הגנים הבוטניים בחרונינגן שהם הגדולים בהולנד, בהם תמצאו פרחים ועצים מרחבי העולם וכל גן הוא בסגנון שונה.באלקמר ישנה שמורת דיונות ששמה Schoorlse Duinen.בשמורה ניתן לטייל ברגל ובחלקים מסוימים אף באופניים.

   

     

 

ישנם גם אטרקציות שונות שתוכלו להינות מהם בחופשה בהולנד.ברוטרדם תוכלו לתצפת על העיר, הים ונמל ממגדל היורומאסט שהוא המקום הגבוה בעיר.
       


עוד דבר שיש לעשות ברוטרדם הוא ללכת לגן החיות ואפילו לקחת שייט בסירת ספידו.במאסטריכט ישנן מערות St. Pietersberg אשר ב-20,000 המנהרות שנחצבו בהן לשם הרקבובית ששימשה בעבר לבנייה, ניתן למצוא יצירות על הקירות וללמוד על העבר של האזור.בימי שישי במהלך הקיץ תוכלו להינות משוק הגבינות באלקמר שבו יתאפשר לכם לטעום מתוצרת החלב בה הולנד כה מפורסמת.

   

    

בהארלם ישנם שווקי רחוב בהם ניתן למצוא מציאות.מומלץ להגיע בימי שני או שבת ומוקדם בבוקר.בעיר זו גם כדאי לקחת סיור מאורגן בטחנת הרוח אדריאן- (Adrian Windmill) שנשרפה כמעט לגמרי בשנת 1923 ושוחזרה רק בשנת 1999.תוכלו גם לצפות על העיר ממנה.בהארלם כדאי גם ללכת להצגה או מחזמר המתקיימות מדי יום באולם התיאטרון המרכזי- (De Schouwburg).

       

כדאי גם להגיע קאטשיובל (Kaatsheuvel) בה נמצא פארק השעשועים האפטלינג (De Efteling) שפירושו- היער הקסום ומתאים לכל הגילאים.בהאג יש את מדורודאם שאר נתן את ההשראה למיני ישראל ונמצא שם גם בית הדין הבינלאומי.

    

היוצאים לחופשה בהולנד יוכלו להנות קצת מהכל. תרבות, היסטוריה, רומנטיקה, חיי לילה תוססים, טיולי טבע ועוד.

 

 

כתבות על הולנד