האג

העיר האג הינה העיר השלישית בגודלה בהולנד, מתגוררים בה כחצי מליון תושבים. העיר מפורסמת בפוליטיקה, במבני הממשל הרבים ובמוסדות הבין לאומיים. למרות שאמסטרדם היא בירת הולנד בעיר האג תוכלו למצוא את כל המבנים החשובים כגון: 60 שגרירויות, ארמון המלכה, מוסדות של האומות המאוחדות, בית המשפט והאקדמיה הבינלאומיים ורוב מוסדות המדינה. והכי חשוב המלכה ביאטריקס מתגוררת בעיר האג.

     

האג כוללת שתי ערי חוף נפרדות, החלק העיקרי הוא סכוונינגן שהוא נמצא בחלק הצפון מערבי של העיר. זהו אתר תיירותי פופולארי, הוא משמש כעיירת נופש. עיר החוף השנייה היא קייקדאון והיא נמצאת בדרום מערב, היא קטנה יותר ולא תיירותית.

העיר האג היא עיר יפיפייה, שקטה ועם הרבה צמחיה. תוכלו ליהנות מגלריות לאמנות, מוזיאונים, התיאטרון המלכותי, כנסיות עתיקות, פאבים, מסעדות ועוד. העיר עשירה מאוד בהיסטוריה ובמסורת.

   


 

מתי להגיע להאג

     
העונה המומלצת לטיול בהאג הוא בין מאי לאוקטובר.
בחודשי מאי-יוני תוכלו ליהנות מהפריחה הצבעונית. בחודשי הקיץ יהיו ימים חמים אך גם יהיו ימי גשם. חודשי הקיץ הוא העונה המתויירת בהולנד וכל מקומות הבילוי והאטרקציות יהיו פתוחים שעות ארוכות יותר.

     

דרכי הגעה להאג

     
תוכלו למצוא טיסה להולנד שיוצאת מישראל כמעט בכל יום. טיסה להולנד אורכת כחמש שעות. הטיסות מישראל נוחתות באמסטרדם. טיסות לאמסטרדם נוחתות בנמל התעופה Schiphol, זהו נמל התעופה הרביעי בגודלו בעולם.

     
מאמסטרדם תוכלו להגיע להאג ע"י רכבת, הרכבת יוצאת כל חצי שעה ומגיעה להאג תוך פחות משעה. ישנם גם רכבות לילה- הפועלות בלילה בתדירות של אחת לשעה ומקשרות בין הערים הגדולות: אמסטרדם, האג, ליידן, אוטרכט ורוטרדם.

     
התחבורה בהאג נוחה מאוד ותוכלו להתנייד בתוך העיר בעזרת מספר גדול של קווי חשמלית וקווי אוטובוסים או ע"י מוניות.
תוכלו גם להשכיר רכב ולהזמינו מראש שיחכה לכם בשדה התעופה בעת הנחיתה.

     

     
אתרים ואטרקציות מרכזיות בהאג

     


להלן חלק מהאתרים והאטרקציות שניתן למצוא בהאג:

     
מוזיאונים - בהאג תוכלו לבקר במגוון רחב של מוזיאונים להלן פירוט של חלק מהמוזיאונים:

     
www.the-hague.info/museums

     
מוזאון מדורודם - זוהי עיר מיניאטורית ובה תוכלו לראות גדמים של אתרים מכל רחבי הולנד. זהו אתר בסיגנון של מיני ישראל. תוכלו לראות דגמים של ארמון המלכה, שוק הגבינות, בתים על תעלות, קתדרלה של אוטרכט, טחנות רוח ועוד.
מחיר כניסה: עד גיל שנתיים חינם,  עד גיל 11: 10.5 יורו, מבוגר 14.5 יורו
www.madurodam.nl

     

מוזיאון פנורמת מסדאך – מוזיאון זה מציג את עבודות האמנות של הצייר הנדריק וילם מסדאך ההולנדי. המוזיאון מציג את ציורו המפורסם " פנורמת מסדאך" שעל שמו נקרא המוזיאון. הציור המפורסם הוא ציור מיוחד, ציור גלילי משנת 1881, הציור באורך של כ-14 מטרים וההיקף 120 מטר. הציור הוא של נוף פנורמי של הים הצפוני והדיונות.
www.panorama-mesdag.com

     
מוזיאון העירוני -  במוזיאון זה תוכלו למצוא אוסף גדול של יצירות של הצייר פייט מונדריאן ובנוסף יצירות של אמנות מודרנית של ציירים שונים.
www.gemeentemuseum.nl

     

In Het Paleis Escher – זהו מוזיאון של האומן MC Escher. המוזיאון מציג הרבה מעבודותיו של האומן. האומן התפרסם בזכות הדפסיו המיוחדים ואשליות האופטיות.
www.escherinhetpaleis.nl

     

מוזיאון GEM  לאמנות עכשווית – זהו אחד מהמוזיאונים הפופולאריים לאמנות עכשווית בהולנד. תוכלו לראות תערוכות המציגות את התפתחות האמנות המודרנית. תוכלו למצוא יצירות אמנות שונים כגון: ציור, פיסול, צילום, וידאו, קולנוע, אמנות דיגיטלית ועוד.
www.gem-online.com

     

מוזיאון בלדן אן זה – (פירושו פסלים על הים) במוזיאון זה תוכלו לראות אוסף גדול של פיסול בעיקר של אמנים מהמאה ה-20.
www.beeldenaanzee.nl

     

Mauritshuis – במוזיאון זה תוכלו למצוא אוסף של יצירות של האמנים ורמיר, רמברנדט ופאולוס פוטר.
www.mauritshuis.nl

     
מוזיאון הכלא של האג Museum de Gevangenpoort – המבנה שימש כבית כלא במאה ה-15 , במאה ה-19 הוא נסגר והפכו את המבנה למוזיאון. בביקור במוזיאון תוכלו לראות איך נראו בתי הכלא בתקופות קדומות. תוכלו לראות מכשירי עינויים שונים.     
המוזיאון נמצא בסמוך לביננהוף

     
אתרי תיירות שונים

     

בית המשפט הבין לאומי – בית המשפט הבין לאומי הוא מבנה ארכיטקטוני מרשים. בבית המשפט מתנהלים דיונים בענייני סכסוכים שונים.

     
תוכלו לקחת סיור מודרך של המבנה, לבקר במוזיאון ובספריה.
www.vredespaleis.nl

     

ביננהוף - פירושו החצר הפנימית. מקום זה שימש כמרכז הפוליטי של הולנד מאז המאה ה-15. מבנה הארכיטקטוני מיוחד. תוכלו ליהנות מהאגם ומהמוזיקה.
www.prodemos.nl

     
הט- ביננהוף – זהו מרכז הביננהוף בו מתנהלים כל הדיונים המדיניים ופגישות הפרלמנט. במקום זה נערכו אירועים חשובים בהיסטוריה ההולנדית. באזור הקבלה של הבניין מוצגת תערוכה ותוכלו לקחת סיור מודרך של המקום.

     
אולמות האבירים - האולמות נבנו במאה ה-13, זהו מבנה מרשים ביופיו מבחינת ארכיטקטונית. האולמות משמשים לאירועים שונים. ניתן לקחת סיור של המקום וליהנות מיופיו המרהיב. האולמות נמצאים סמוך לביננהוף.

     
כיכר פליין – זוהי כיכר אלגנטית ומרשימה. היא מוקפת בבנייני ממשל, בתי קפה ומסעדות.

     
דן האג סטדיון – זהו אצטדיון הכדורגל הביתי של קבוצת דן האג. האצטדיון מכיל 15,000 מקומות ישיבה.

     

יהדות בהאג

     


בשנת 1678 הוקם בהאג בית הכנסת הראשון. בשנת 1940 התגוררו בהאג קרוב לשמונה עשרה אלף יהודים, רוב היהודים נספו בשואה. כיום מתגוררים בהאג  כאלפיים יהודים.

     
בגלל שהיו בעבר אוכלוסיה גדולה מאוד של יהודים תוכלו למצוא מספר בתי כנסת ומרכז יהודי גדול.
בית הכנסת של הקהילה היהודית הליברלית, בית הכנסת קורנליס הוטמן נוסח אורתודוכסי ובית כנסת בית ישראל.

     
כמו כן תוכלו למצוא את בית חב"ד:

     
The Hague, Netherlands
Tel: 31-70-347-0222
Fax: 31-70-347-9002
הרב שמואל קצמן
גברת שרה קצמן

     

קניות בהאג

     


בהאג תוכלו חנויות, בוטיקים, קניונים ועוד.

     
קניון Haagsche Bluf - מרכז הקניות נמצא בלב האג. האזור כולו מקושט במזרקות, קישוטים, מגדל ונציאני ועוד. תוכלו למצוא מבחר חנויות ביגוד, כלים, הנעלה ועוד.

     
 Den Passage - זהו קניון מקורה הוותיק ביותר בהולנד. תוכלו ליהנות מארכיטקטורה מרשימה. תוכלו ליהנות ממבחר חנויות, מסעדות, בתי קפה ועוד.
www.depassage.nl

     

מקומות בילוי בהאג

     
האג אינה ידועה כמקום בעל חיי לילה סוערים, רוב הפעילות הלילית מתקיים סביב איזור הקולנוע. שם תוכלו למצוא מספר בארים ומסעדות.

     
אומניברסום – זהו בית הקולנוע האיימקס של האג. תוכלו ליהנות מהקרנת סרטים על מסכי ענק.

     

           
טיול באזור העיר האג

     
סחווינינגן - זהו כפר דייגים עתיק וכיום הוא משמש כעיירת נופש. האתר הוא מקום תיירותי מאוד פופולארי. תוכלו למצוא מספר אטרקציות בעיירה, קזינו, מקומות בילוי לילדים ( כגון: קרקס, בריחת שחייה, מרכז עולם המים, קולנוע ועוד), מוזיאונים, מקומות לינה, קניות, מסעדות ועוד. תוכלו להגיע בקלות בנסיעה של כ-15 דקות באוטובוס או ברכבת.
www.scheveningendenhaag.com

     

אירועים בהאג

     
פסטיבל הג'אז - הפסטיבל מתקיים באמצע יוני באצטדיון קיוקרה בהאג. פסטיבל זה הוא אחד מפסטבלי הג'אז הטובים באירופה. הפסטיבל נמשך שלושה ימים ובו תוכלו להנות ממגוון  של הופעות וקונצרטים של אמנים בינלאומיים מפורסמים. בימי הפסטיבל נערכים גם תערוכות אמנות, מופעים שונים , טעימות מאכלים ועוד.
www.thehaguejazz.com

     

פסטיבל האג – הפסטיבל מתקיים בחודש יוני ברחבי האג. זהו פסטיבל הנמשך כשבועיים ובו מעלים כ-200 מופעים שונים של מוזיקה, תיאטרון, מחול ועוד. המופעים מתקיימים באתרים שונים ברחבי האג.
www.thehaguefestivals.com 
     

רשימת ערים ומקומות בהולנד

 

כתבות על הולנד