חופשה באמסטרדם

חופשה באמסטרדם, בירת הולנד, הוא יעד מאוד פופלרי ותיירותי.תוכלו להנות ממגוון אטרקציות ואתרים שונים.

   

תוכלו להנות מתעלות המים היפות, רובע החלונות האדומים, כיכרות, שווקים, חיי לילה, מוזיאונים שונים ( כגון: מוזיאון הבירה, מוזיאון החשיש והמריחואנה, מוזיאו לתולדות אמסטרדם, מוזיאון ביתה של אנה פרנק ...) ועוד.

        

אוהבי הבירה ביניכם בוודאי יהנו מסיור במוזיאון הבירה (מבשלת הייניקן).שם תקבלו הסבר על תהליך הייצור וגם בירה לשתייה כמובן. אגב, כאשר מדובר בבירה (ומשקאות אלכוהוליים נוספים בעלי אחוז אלכוהול דומה), גיל השתייה בהולנד הינו 16.

אם כבר אנו עוסקים בדברים עם הגבלת גיל אז גם אולי תתעניינו במוזיאון הסקס שליד כיכר דאם (Seksmuseum) ובנוסף, ישנו מוזיאון החשיש והמריחואנה ברובע החלונות האדומים.

      

לא לכל המוזיאונים צריך תעודת זהות. יש את מוזיאון הספנות (Nederland Scheepvaartmuseum) ומוזיאון לתולדות אמסטרדם (Amsterdams Historich Museum).

         

ישנו גם את המוזיאון הימי הממוקם במבנה אשר בו שכן המחסן הימי הראשי של הולנד. עוד מוזיאון הוא מדאם טוסו.כן, כמו בלונדון. זהו מוזיאון שעווה בו דמויות השעווה הן בדמות אנשים ואף דמויות מפורסמות.לישראלים והיהודים מעניין לראות שגם בהולנד ישנו מוזיאון למזרח התיכון ,מוזיאון אלארד פירסון וגם מוזיאון יהודי המנציח את הקהילה היהודית בעיר.

  

  
מוזיאון נוסף בעל עניין במיוחד ליהודים הוא כמובן ביתה של אנה פרנק(Anne Frankhuis) בו היא ומשפחתה התחבאו מאחורי מדפי ספרים במשך שנים מהנאצים. התור נוטה להיות ארוך (כחצי מיליון מבקרים מגיעים בשנה) אז כדאי להגיע מוקדם.

        
דבר נוסף שחופשה באמסטרדם ידועה בו הוא השווקים המפורסמים, ביניהם תוכלו למצוא את שוק הפרחים הצף-(Bloemenmarkt) ושוק הפשפשים (Watelooplein).ישנו גם שוק אוכל ברובע Jordaan אשר נקרא Markt Lindengracht.

      


אפילו ישנו שוק אשר ניתן למצוא בו מוצרים אורגניים, עציצים ואפילו ציפורים ומוצריהן ושמו הוא Markt Noodermarkt, אז אם מתחשק לכם גם לעשות קניות במהלך החופשה באמסטרדם, לא חסר איפה.

     

אחרי שבמהלך היום טיילתם, שטתם בסירה, אולי אפילו בדיווש בתעלות (ואם הן קפאו, אז החלקתם על הקרח במקום) יכול להיות שמתחשק לכם להינות גם מהלילה.כאשר אתם בחופשה באמסטרדם אין מה לדאוג, חיי הלילה תוססים וישנם מועדונים רבים בסגנונות שונים.

 

כתבות וסיפורי מסע על הולנד