פסטיבלים, אירועי תרבות ברחבי ספרד

להלן פירוט החגים והפסטיבלים שמקיימים ברחבי ספרד:

    

פסטיבל העגבנייה המסורתי מתקיים בעיירה בסמוך לוולנסיה, פסטיבל ריצת השוורים בו רצים שוורים ברחובות מתקיים בפמפלונה, וכן מלחמות השוורים מתקיימות בערים הגדולות. מלחמות אלו זוכות לביקורות חריפות בשל ההתעללות בבעלי החיים.

   

    

פסטיבלים נוספים הינם:

    
הפסטיבידאד המתקיים בחודש ינואר בסן סבסטיאן כאשר תושבי העיר מתלבשים בתלבושות חגיגיות ומשתוללים ברחובות. הקרנבל מתקיים בפברואר לפני תקופת הלנט לקראת חג הפסחא. בקרנבל תחפושות ומצעדים הכוללים בובות ענק וזיקוקי דינור.

    
פסטיבל האש לאס פאליאס מתקיים בחודש מרץ בוולנסיה. זהו שבוע של ריקודים ושתייה, זיקוקים ותהלוכות של מאות בובות ענק העשויות עיסת נייר הממולאות בנפצים, זיקוקים ואבק שריפה ומפוצצות ומועלות באש לצהלות הקהל.
השבוע הקדוש מתקיים בין היתר בעיר סיביליה בשבוע שלפני יום ראשון של חג הפסחא, ובו נישאות דמויותיהם של קדושים נוצריים בתהלוכות. בסוף שבוע זה יש יריד אפריל.

    


פסטיבל San Juan Hogueras- בין התאריכים 20-21 ביוני, בלילה הכי קצר בשנה, מתקיים בעיר לה קורוניה שבגליסיה פסטיבל San Juan Hogueras. ברחובות העיר ובחוף מדליקים אינספור מדורות, וכן קופצים מעל האש בתקווה לגרש את השדים. יש גם המשתמשים באפר כדי לבשל סרדינים.

    
מירוץ הפרים המפורסם נערך מדי שנה בין ה-6-14 ביולי בפמפלונה. הפרים משוחררים ומשתוללים ברחובות. זהו פסטיבל שנוי במחלוקת ומסוכן הגובה קורבנות בנפש מידי שנה.

    
פסטיבל שיכר התפוחים המפורסם מתקיים מדי שנה בשבוע השני של חודש יולי בעיקר בעיר נאווה.

      

פסטיבל לה טומאטינה  - ביום רביעי האחרון של אוגוסט תושבי העיירה בוניול שבוולנסיה חוגגים את פסטיבל לה טומאטינה שבו משליכים התושבים את עודפי העגבניות של האזור ואז מתפלשים בהם.

     
סמאנה גראנדה - לאורך החוף הצפוני, בתאריכים שונים במחצית הראשונה של אוגוסט, מתקיימות חגיגות סמאנה גראנדה, שבוע של זלילה, שתייה וריקודים.


פסטיבל של מוזיקה קלטית אסטורית  - בחודש אוגוסט מתקיים פסטיבל של מוזיקה קלטית אסטורית בעיר אווילס ובסביבתה. במהלך הפסטיבל הנמשך שבוע מתחפשים תושבי העיר בתחפושות מימי הביניים ומשמיעים מוזיקה קלטית עתיקה ברחובות.


פסטיבל הזית ושמן הזית מתקיים באמצע נובמבר בעיר באניה שבאנדלוסיה. בעיר יריד המוקדש כולו לזית ולמוצריו.
הערים והמוקדים המומלצים בספרד הינם:

     

 

כתבות על ספרד