אזור צפון מערב ספרד הינו אזור הגבוה מעל פני הים ומאופיין באקלים ים תיכוניים ובאזור זה ממוקמת בירת המדינה, זוהי העיר מדריד.

    

מדריד - הינה עיר הבירה של ספרד ובה מגוון מוזיאונים וגנים קסומים. כדאי לבקר בכיכר השמש העולה הנקראת פוארטו דל סול. הכיכר הינה מרכז מדריד מבחינה גיאוגרפית ועניינית ובמרכזה מזרקה ופסל של מלך ספרד. כיכר קולומבוס כולל פסלים של מסעותיו, ובכיכר ספרד פסלים של מיגאל דה סרוונטס, מחבר הספר דון קישוט, וכן פסלם של גיבורי הספר.

    

הארמון המלכותי נמצא בקרבת מקום והוא פתוח לקהל הרחב. בעיר נמצא אצטדיון הכדורגל של הליגה הספרדית ריאל מדריד. בעיר גם זירת מלחמת השוורים הגדולה ביותר בספרד. ברחוב הארוך ביותר בעיר, רחוב גראן וייה, תוכלו למצוא את מיטב מרכזי הקניות של העיר.

    

כדאי גם לערוך סיור בגנים הבוטניים המרהיבים ביופיים בעיקר סביב עונת הפריחה, הכוללים מאות צמחים מזנים שונים. הפארק העירוני גם הוא אתר אטרקטיבי בעיר. הפארק מציע שייט באגם, לונה פארק ומגוון בתי קפה. 

    
אווילה - הינה העיר הגבוהה ביותר בספרד. העיר העתיקה מוקפת חומה ובה מגוון כנסיות מימי הביניים. בעיר שכנה קהילה יהודית גדולה, מבין ראשי הקהילה היה המחבר של ספר הזהר, משה דה ליאון.

    
לה קורוניה - הינה עיר נמל חשובה השוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי. מרבית התוצרת החקלאית של ספרד יוצאת מנמל זה. מרבית התיירים של העיר מגיעים דרך הים. רצועת החוף של העיר פופולרית בחודשי הקיץ, ובלב העיר מסלולי אופניים לחובבי הרכיבה. בעיר מגוון מוזיאונים וכן חיי לילה סוערים הכוללים מוזיקה מקומית וריקודי פלמנקו יחד עם בילויים מערביים.

    


סוגוביה - הינה עיר במרכז ספרד השוכנת לרגלי רכס סיירה דה גוודראמה. העיר העתיקה מוקפת חומה, ושרידי מצודה השתמרו בה. בעיר קתדרלה גדולה הבנוייה בסגנון גותי. בכניסה לעיר נמצא אקוודוקט, מוביל מים גדול, מהגדולים בעולם החוצה את העיר כולה ומהווה אטרקציה תיירותית. בעיר התיישבו יהודים ברובע היהודי עד לגירוש ספרד. ברובע בית כנסת שהיום משמש ככנסייה.

    
סלמנקה - הינה עיר היושבת על נהר הטורמס. העיר ידועה בשל בתיה הצבועים בצבע צהוב וכן בשל החסידות המקוננות בכל רחבי העיר. עיקר העניין בעיר הינה האוניברסיטה אשר נבנתה במאה ה-13 והיא מבין האוניברסיטאות הראשונות באירופה. בעיר אוכלוסייה צעירה של סטודנטים. אתר מעניין נוסף בעיר הינו הקתדרלה הגדולה הבנוייה מהקתדרלה הישנה והחדשה, ובניין המצופה כולו בצדפים המשמש כספרייה ציבורית. הכיכר המרכזית של העיר מפורסמת בשל העמודים הסובבים אותה המקושטים בדיוקנים של מלכי ספרד. 

    
סנטיאגו דה קומפוסטלה - הינה עיר נוצרית חשובה ואחד ממוקדי העלייה לרגל הפופולאריים ביותר השוכנת לחוף האקיינוס האטלנטי. התחנה הסופית של העלייה לרגל היא הקתדרלה העצומה והמרהיבה בעלת אותו השם הניצבת בה והעיר העתיקה שלה, הכוללת סמטאות צרות ומתפתלות. במקום מתקיימים שווקים וירידים. ניתן לרכוש כאן צדפים מכל הסוגים והמינים.

 

כתבות על ספרד