טיסות למזרח הרחוק

כשאנו אומרים המזרח הרחוק, אנחנו בד"כ מתכוונים למדינות הודו, סין, נפאל, תאילנד, לאוס, קמבודיה, ויאטנם ובורמה. כמובן שיש עוד מדינות רבות שנחשבות כמזרח הרחוק כגון הפיליפינים, אינדונזיה ועוד.

       

המזרח הרחוק משלב כמה דברים מאוד חשובים בטיול, הראשון הוא התרבויות המיוחדות שיש ובמיוחד הודו. שנית, הנופים המדהימים והמגוונים שיש שם החל מרכסי ההימלאיה, דרך ג'ונגלים, מדבריות כפרים קטנים לצד ערים ענקיות, מזוהמות ומאוכלסות ועד חופים פסטורליים ואיים כמו שיש רק בסרטים אבל הם שם במזרח הרחוק.

      

               

המזרח הרחוק

        

טיסה למזרח הרחוק, נמשכת בממוצע בין 7 ועד 13  שעות, ואתם מגיעים לעולם אחר, עולם מעניין ביותר, בו המנהגים והאנשים מוזרים לנו ומרתקים אותנו.

טיסות להודו אורכות החל מ 7 שעות בטיסה ישירה ויכול להתארך הרבה מעבר עם קונקשיינים בדרך.

טיסות לתאילנד ומדינות האזור של דרום מזרח אסייה אורכות מינימום 11 שעות בטיסה ישירה. אם בחרתם להגיע למדינות מסביב כגון ויטנאם,קמבודיה, בורמה ועוד, אתם צריכים לנחות בבנגקוק ומשם לקחת עוד טיסה ליעד הבא.

טיסות לסין אורכות בין 10-14 שעות תלוי היעד, האם בייג'ין, הונג קונג, או שנגחאי...

מחירים הטיסות נעות החל מ 800 דולר ועד 1500 דולר. תלוי עם אילו חברות.

טיסות עם האוקראנים, אוזביקסטן יהיה הנמוכות ביותר, עם הטורקים הירדנים והקטרים קצת יותר יקר, וטיסות עם חברות אירופיות או אל על יעלו הרבה יותר יקר מלע 1000 דולר.

כמובן שהמחירים מושפעים מהעונה. לדוגמא: טיסות בתקופה של דצמבר - אפריל לתאילנד יעלו יותר ב 20% לערך מטיסות בתקופה הגשומה בתאילנד שנעה בין מאי  לאוקטובר....

     

המזרח הרחוק מאפשר טיול שמשלב טרקים בנפאל והודו, מפגש עם תרבויות, העמים השונים והמקומיים החיים במזרח הרחוק. מצד שני לנפוש בחופים ובאיים בתאילנד, או הודו או בכפרים היושבים על רכסי ההימלאיה של נפאל, סין או הודו ומספקים נופים מדהימים ואויר צלול.

       

מתי להגיע למזרח הרחוק

     

ישנם עונות לכל מדינה וכדאי לתכנן את הטיול ע"פ העונות המתאימות  לכל מדינה. לדוגמא: אין טעם לקחת טיסה למזרח הרחוק ולנחות בנפאל ביולי, כיוון שקר שם וגשום ואין אפשרות לעשות טרקים ושאר אטרקציות שבמדינה.

     

אבל כן כדאי לבוא בטיסה למזרח הרחוק להודו ולטייל בצפון המדינה עד אוקטובר אז כבר מזג האוויר בנפאל משתפר ועוברים לשם.

      
לתאילנד, לאוס, קמבודיה, ובורמה כדאי להגיע בין דצמבר למאי-יוני.

    
לכן רגע לפני שקונים כרטיס טיסה למזרח הרחוק ומחליטים את יעד הנחיתה, רצוי לתכנן מסלול שמסתדר עם העונות.

  

המזרח הרחוק, איים בתאילנד

     

דרכי הגעה למזרח הרחוק

     

טיסות רבות יוצאות למזרח הרחוק. טיסות אילו עוברות לרוב דרך אירופה, אסיה ואפריקה . אל-על מוציאה טיסות סדירות למזרח הרחוק בעיקר להודו ותאילנד. חברות תעופה נוספות שנותנים מחירים זולים לכרטיסי טיסה הם חברות התעופה של אוזבקיסטן, אוקראינה, ירדן, אתיופיה. חברות טובות יותר המספקות כרטיסי טיסה למזרח הרחוק במחירים קצת יותר גבוהים הם הולנד, טורקיה ועוד.

         
טיסה למזרח הרחוק נעה בין 8 שעות ועד 17 שעות תלוי ביעד וחברת התעופה. טיסה עם הירדנים מאוד קצרה כיוון שהם חותכים ישר מעל מדינות ערב, אל על גם כן טסה ישירות אבל דרך מפרץ אילת. שאר החברות המבצעות טיסות למזרח ברחוק עושות חניות ביניים במדינות שלהם, וצריך להצטייד בסבלנות כי לעיתים מתייבשים 5 שעות ויותר.

   

     

ויזה

     

ישנם מדינות שנדרש הוצאת ויזה עוד בארץ ומחירם מסתכם במאות שקלים, אחרות נותנות ויזה בכניסה.

    

כדאי לבדוק  לפני מועד טיסה לדרום אמריקה, בסוכנות הנסיעות לאיזה מדינה צריכים ויזה והיכן ניתן לעשות, לרוב סוכנויות הנסיעות מספקות שרות זה (בתשלום)

       

לסיכום

     

למזרח הרחוק בשונה מדרום אמריקה, אוסטרליה וניו-זילנד, מטיילים חוזרים מספר פעמים.

   

בעיקר להודו ותאילנד. האווירה השלווה, הרגשת החופש, המחירים הזולים של מחייה ומצד שני  כרטיסי טיסה למזרח הרחוק במחירים זולים.

   

יחד עם זמן טיסה לא ארוך כל כך למזרח הרחוק, מאפשרים כלכלית גם לסטודנטים שיש להם חודש חופש לקפוץ לחופשה בהודו או תאילנד.

 

כתבות וסיפורי מסע על מזרח הרחוק