כרטיסי טיסה | קניית כרטיס טיסה

יציאה לטיול הגדול מלווה בהרבה התרגשות, פחדים, תכנונים, חלומות והכנות מרובות. במהלך הטיול נמצא את עצמנו פעמים רבות במטוס שהוא כלי היעיל, המהיר ולרוב גם הזול ביותר להגיע למקומות רחוקים.

            

במאמר זה פרסתי את השלבים לפני שקונים כרטיס. מה לקחת בחשבון לפני הקניה ובזמן חיפוש כרטיס טיסה שיתאים לטיול שלך.

     

מאמר זה מכיל אזהרות ונקודות שיש לתת עליהם את הדעת לפני שקונים ובזמן הכרטוס. וזאת כדי למצוא טיסות זולות.

     

     

החלטות לפני  רכישת הכרטיס

             

לפני שניגשים למלאכת קניית כרטיסי הטיסה, ראשית, תגבשו מסלול. לא חייבים לרדת לפרטי פרטים אבל כדאי שתחליטו מספר נקודות שיסיעו לכם בסופו של דבר בהחלטה על קניית כרטיסי טיסה:

      

 • באיזו מדינה אתם נוחתים ומתחילים את הטיול
 • באיזו מדינה אתם מסיימים את הטיול וטסים חזרה הביתה.
 • כמה חודשים יארך הטיול.
 • האם הטיול הוא לתקופה ארוכה ולא יודעה ולכן מדובר בכרטיס טיסה פתוח לשנה. או שעליכם לחזור ללמודים, עבודה ויש לכם תאריך חזרה ברור.
 • האם אתם יודעים בדיוק באילו ארצות אתם עומדים לבקר או שמא הכל פתוח, ויבשות אחרות גם כן אפשרות. אולי אפילו תצטרכו כרטיסי טיסה ביבשת
     

 

  

כל הנקודות הנ"ל שלוקחים אותם בחשבון מראש יאפשרו לכם לקנות כרטיס טיסה המתאים לכם עם הגמישות הרצויה לאופי הטיול ולשאר הפרמטרים ובסופו של דבר יחסכו לכם הרבה כסף וטרטורים בעת קניית כרטיס טיסה

     

     .

מתי לקנות כרטיס?

    

התזמון כמו כל דבר קובע המון.

    
אם אתם מתכננים להתחיל את הטיול במדינה שבה שיא העונה, ומטיילים רבים נוהרים לשם, כדאי מאוד שתקדימו לקנות כרטיס טיסה, אחרת תישארו בלי כרטיס או תאלצו לשלם סכום גבוה יותר בשביל כרטיס טיסה או לטוס בחברה אחרת פחות טובה או שנדרש המתנה של שעות רבות בשדה תעופה בדרך.

  

לפעמים נדרש לקנות כרטיס טיסה חודשים לפני או לפחות לשריין מקום. במידה והיעד שלכם לא פופולרי בעונה שאתם מתכננים אפשר להשתהות ולנסות למצוא דילים של הרגע האחרון. 

     

            

היכן לקנות כרטיס טיסה?

     

היכן לקנות ? מי הסוכן ? ממי להזמין ? באינטרנט ? ללכת לאחד הסוכנויות הגדולות ? או אולי דווקא מסוכנות קטנה ויחס אישי ? אולי דרך הטלפון ?

    
לכל דבר יש יתרון וחסרון, באינטרנט מקבלים מחירים טובים יותר בשביל כרטיסי טיסה  אך אין לכרטיס טיסה אבא ואמא ושיש בעיה כל עניין הטלפונים הופך להיות מסובך.
  
לקנות כרטיס טיסה דרך הטלפון גם בסוכנות גדולה ורצינית זה אמונם מהיר יותר ולא מצריך בזבוז זמן ולכתת את רגלכם לסוכנות אבל כשישנה בעיה או שאלה, לפעמים נתקלים בביוקרטיה מרגיזה או בטלפנית הקודמת שזה עתה יצאה לחופשת לידה.

      

ללכת לסוכנות ולשבת מול סוכן ולקבל יעוץ, ואלטרנטיבות שונות איזה כרטיס טיסה מתאים לכם היא הדרך הטובה ביותר. לא משנה אם זה בסוכנות גדולה או קטנה, העיקר שתרגישו טוב ויחס אישי מהסוכן. תרגישו שהוא נותן לכם את מקסימום המידע, נותן תושבות טובות למקרה של בעיות גם אם תצטרכו להתייעץ מהקצה השני של העולם. תרגישו שאתם סומכים עליו.  

    

    

עם איזו חברה תעופה לטוס?

      

הציעו לכם מספר דילים לכרטיסי טיסה או חבילות נופש במחירים שונים מחברות תעופה שונות, מה כדאי ?

   
אין תשובה ברורה לכך וכל אחד שם דגש על דבר אחר. יש שרוצים חברות שנחשבות טובות ומפנקות או כאלה ששמים דגש על בטיחות, אחרים מחפשים את המחיר הזול ביותר עבור כרטיס טיסה גם אם הם יצטרכו לשבת בצפיפות והאוכל יהיה נוראי, ולאחרים חשוב שהטיסה תעבור ביעד כלשהו באירופה....אם כבר אז כבר....

                   

למה לשים לב שקונים כרטיס טיסה

      

קניית כרטיס טיסה אינה זבנג וגמרנו. לא רק בטיולים ארוכים אלא גם בטיולים של מספר ימים או שבועות.

   
בקניית כרטיס הטיסה שימו לב לדברים הבאים:

    

 • האם הטיסה ישירה או שיש חניות ביניים בדרך. אם יש חניות ביניים, וודאו כמה זמן בין הטיסות. לעיתים מתייבשים שעות ארוכות. 10 ו 12 שעות זה לא מקרים יוצאי דופן, תבדקו באיזה טרמינל החניה, להיתקע מספר שעות באוזבקיסטן זה לא תענוג גדול.
  לפעמים זה דווקא יכול להיות טוב, ויכול לתת לך מספר שעות לטייל באיזו עיר בירה אירופאית. אם כן, וודאו ניתן לצאת מהטרמינל ושזה לא כרוך בתשלום.
 • האם החברה שטסים בה ידועה באיחורים, או ביחס מנוכר לנוסעים, או בבעיות אחרות.
 • מתי תאריך חזרה ? כמה שינויים של תאריך או יעד ניתן לבצע ללא תשלום ? וכמה עולה שינוי בתשלום ? שימו לב האם מדובר ביורו או בדולר.
 • מה המחיר של דמי ביטול ? כמה כסף יוחזר לכם אם תחליטו לבטל את הכרטיס חזרה ?
 • האם יש משרדים של החברה ביעדים אליהם אתם מתכננים להגיע ? האם שירות המענה הטלפוני שלהם טוב ?
 • כמה משקל ניתן לקחת בטיסה והאם החברה ידועה בהחמרה עם חורגים במשקל. חשוב מאוד שחוזרים מהטיול, תמיד יש הרבה ציוד ומתנות, ובמקרה של חריגה גדולה במשקל תשלמו כסף רב או תאלצו להשאיר מאחור ציוד.
 • מה המחיר של כרטיס בכיוון אחד.

         

      

למתי לכרטס תאריך חזרה?

  

זה ילך ככה פחות או יותר:
הסוכן ישאל אתכם לכמה זמן אתם מתכננים לטוס.
אתם תגמגמו ותאמרו חצי שנה...אולי שמונה חודשים ....
והסוכן ישר יציע לכם לכרטס חזרה את כרטיס הטיסה לעוד חצי שנה.

    
טעות !!! וטעות גדולה!!!
במידה ואתם מתכננים טיול גדול... הזמן טס, ותוכניות משתנות.
אם חשבתם לצאת לחצי שנה, לנחות בלימה בירת פרו ולאחר חצי שנה לחזור מריו-דה ג'נרו, ברזיל, פתאום עברו כבר עשרה חודשים, אתם בכלל בקולומביה אחרי שכבר סיימתם את ברזיל, או אפילו במקסיקו אחרי שעשיתם את כל מרכז אמריקה.

  
בשביל זה תאלצו אחרי חמישה חודשים לשנות שינוי ראשון של תאריך חזרה בכרטיס הטיסה שבדרך כלל לא כרוך בעלות כספית. ותצטרכו להעריך זמן חזרה. לרוב (מניסיון) לא תקלעו בול ובמקרה הטוב תצטרכו להקדים את התאריך החזרה כיוון שסיימתם את הטיול לפני המועד החזוי ותשלמו בין 100 ל 200 דולר לשנוי זה. במקרה הגרוע תצטרכו שוב להאריך את תאריך החזור של כרטיס הטיסה  בתשלום ואז המצב הזה יכול לחזור שוב. 
         

מה עושים ? פשוט מאוד !!!
תכרטסו את כרטיס הטיסה לתאריך חזרה לעוד שנה פחות יום. כלומר, למקסימום שכרטיס הטיסה הפתוח מאפשר. אל תתנו לסוכן לשכנע אתכם אחרת (יכול להיות שעל שינויים שאתם עושים הוא מרוויח), אל תקנו את הטענה שלא יהיה לכם תאריך חזרה, ותאלצו להמתין זמן רב. זה לא מדויק ומניסיוני תמיד שרציתי טיסה לא נאלצתי לחכות יותר משבוע, וממלא כשאתם קובעים תאריך חזרה, תקבעו מספר שבועות לפני, כך שתמשיכו במסלולכם עד מספר ימים לפני הטיסה, ותגיעו לעיר בה מצוי שדה התעופה.
  

במידה ומדובר שיש לך זמן קצוב ואתם צריכים לחזור ללמודים או תאריך יעד אחר אז תקבעו את תאריך החזרה בכרטיס הטיסה סמוך לתאריך ומקסימום תקדימו אם תזדקקו.

                

שונות

   

ישנם דברים אחרים שצריכים לקחת בחשבון בכל הנוגע לטיסות וכרטיסי טיסה:

       

 • הגעה לשדה התעופה.
 • אריזת תיק ומזוודה.
 • הזמנת אוכל כשר או צמחוני למעוניינים.
 • מקום ישיבה. היכן רצוי ומתי להגיע על מנת להבטיח לעצמכם מקום טוב.

             

לסיכום

      

לא תמיד הדיל או הכרטיס טיסה הזול ביותר הוא באמת הזול.
תוכלו לרכוש כרטיס טיסה ליעד בדרום אמריקה או המזרח הרחוק או כל יעד אחר בסכום זול ביותר. אבל כל שינוי בתאריך, יעד נחיתה או חזרה או ביטול כרטיס הטיסה עקב בלתמים יעלה מאות דולרים ובסוף יצא לכם יקר יותר מאשר כרטיס טיסה שאפשר לכם שינוי חינם, והחזר של 90% מהסכום במקרה של ביטול.

    
במידה ואתם מתכננים טיול עם הרבה יעדים, תבררו טוב על כרטיס טיסה חובק עולם, הוא משתלם מאוד ויחסוך לכם אלפי שקלים (מניסיון). לרוב הסוכנים לא ששים לספר לכם עליהם אבל תדעו שיש אותם ובירור ועם קצת לחץ תוכלו לקבל מידע עליו ולראות אם זה משתלם לכם.

      

בקיצור .... טיסה נעימה וקניית כרטיס טיסה מוצלחת

 

כתבות וסיפורי מסע על עולם