גם להעצים את החוויה של הטיול וגם לחסוך כסף!

דמיינו את עצמכם מטיילים בדרום אמריקה כשאתם כבר יודעים ספרדית

ידיעת השפה תשדרג לכם את הטיול ברמות שאתם בכלל לא מבינים!!!

כנסו ללמוד עוד

מטיילים רבים מתלבטים האם כדאי ללמוד ספרדית לפני הטיול ?

    
חלק שוללים את הלימוד כיוון שאין להם זמן, אחרים כי אין להם חשק, ויש גם שפשוט לא רוצים ל"בזבז" כסף מיותר על קורס בספרדית.

  

אם שואלים אותי היום, אחרי טיול של 10 חודשים בדרום ומרכז אמריקה, האם כדאי לקחת קורס ספרדית לפני הטיול ? התשובה שלי חד משמעית. כן כן ועוד פעם כן !!!

 

אתם מוזמנים למלא את הטופס ונציג יחזור אליכם לטלפון או הנייד שתספקו עם מידע נוסף ללא שום התחייבות

   

 * שם מלא
 E-mail (לא חובה)  
* טלפון\נייד
* בחר סניף

  תל אביב

  ירושלים

  חיפה

  רחובות

  כפר סבא

  באר שבע (עומר)

  כרמיאל

   

* שדות חובה

 

    

שבועיים לפני שיצאתי לטיול קניתי ספר ללימוד ספרדית, וחשבתי שאלמד קצת לפני שאצא.

   
לעשות קורס ספרדית לא היה בא בחשבון, במחשבה טיפשית של "להוציא עכשיו 1500-2000 על קורס..." , ללמוד לבד לא למדתי וקורס לא לקחתי  וכבר בימים הראשונים שלי באקוודור, היעד הראשון שלי בדרום אמריקה, הכאתי על חטא. וכל כך הצטערתי שלא למדתי ספרדית עוד בארץ.  (תוכלו לקרוא את הכתבה שלי מאקוודור שנכתבה כשהייתי שם).

    

    

     
ברוב תמימותי חשבתי, שלא חובה ללמוד ספרדית ע"מ לטייל בדרום אמריקה. ושתמיד אוכל למצוא משהוא שיודע אנגלית .. ובכלל, בכל חור בעולם יש קוקה-קולה, חבד"נקים וישראלים, ולכן תמיד אסתדר.

נכון ... מסתדרים, לא רעבתי ללחם, וגם לא ישנתי ברחוב, אבל היה קשה להסתדר.

  
משימה של להשיג חדר באכסניה כשמגיעים לעיירה חדשה, בירורים על קווי וזמני אוטובוסים ועוד מליון דברים קטנים הפכו למשימות קשות ומתסכלות כאשר המקומיים לא מבינים אותך ואנו מנהלים דו שיח של חרשים. והאשמה לא שלהם... אלא כולה שלי!

 

לקח לי חודש ויותר עד שהתחלתי לגמגם ספרדית בצורה בסיסית בה אני יכול להזמין אוכל במסעדה ולקבל משהו דומה למה שהתכוונתי , להזמין חדר במלון ולברר זמני אוטובוסים. אבל לקח לי עוד חודשיים שלוש עד שהייתי מסוגל לדבר ולצחוק עם המקומיים ואז באמת התחלתי להרגיש את הטיול. מבחינתי, באיזה מקום, פספסתי 4 חודשים מהטיול ולא ניצלתי אותם כמו שהייתי יכול אם הייתי יודע ספרדית.

  

אנילמעט העובדה שידיעת השפה הספרדית יכולה לחסוך הרבה כסף ולחסוך עוגמת נפש ותסכולים, ידיעת השפה הופכת את הטיול לחווייתי יותר ומיוחד יותר.

  
שיחות עם המוקמים ילדים צעירים וזקנים, פטפוטי הסרק עם נהגי המוניות והאוטובוסים, ברורים שעושים עם בעלי האכסניות ובעלי עסקים בנושאים שהם עיקר החיים שלנו במהלך הטיול, ולעיתים קרובות חוסכות לנו הרבה כסף וגורמות לנו לעשות את הדבר הנכון.

  

יצא לי לפגוש במהלך הטיול מטיילים טריים שרק הגיעו מהארץ שעשו את המהלך הנכון ולמדו כבר בארץ, בין אם קורס ספרדית למתחילים או מתקדמים ואפילו קורס ספרדית קצר למוצ'ילרים, ויכולתי לראות את ההבדל הברור בין הנחיתה הרכה שלהם בדרום אמריקה לנחיתה הקשה שלי.

 

לסיכום:  אל תתקמצנו על עוד אלף אלפיים שקל. מדובר בטיול שתוציאו בו 30-40 אלף שקל. מלבד העובדה שחלק גדול מהכסף תחזירו לעצמכם על ידי כך שלא תיפלו טרף קל לרמאים וגנבים שיינצלו את חוסר שליטתכם בשפה הספרדית, הטיול יראה אחרת לגמרי. המקומות שהכי זכורים לי לטובה, הם אותם מקומות שישבנו בערבים עם בעלי הבית או המקומיים, שוחחנו וצחקנו ... בספרדית !!!

       

כשחזרתי מהטיול שלי בדרום אמריקה, לקחתי קורס ספרדית במכון לידידות אמריקה, קורס מתקדמים ב', סתם לכייף, ולשפר את הספרדית שרכשתי במהלך הטיול. הקורס היה מעולה, המורים מקצועיים ולכן אני ממליץ מנסיון על המכון לידידות אמריקה.

   

לבירור על קורסים קיימים, מחירים וזמני הקורסים. לחצו בלינק למטה מלאו ללא כל התחייבות את פרטיכם ונציג של המכון יחזור אליכם עם מידע ותוכלו לשאול את כל השאלות ולהחליט האם הקורס מתאים לכם.

      

 

כתבות על דרום אמריקה

סיפורי מסע על דרום אמריקה