גם להעצים את החוויה של הטיול וגם לחסוך כסף!

דמיינו את עצמכם מטיילים בדרום אמריקה כשאתם כבר יודעים ספרדית

ידיעת השפה תשדרג לכם את הטיול ברמות שאתם בכלל לא מבינים!!!

כנסו ללמוד עוד

נכתב ב-27 לדצמבר, 2004

HOLA לכולם

 

בארילוצ'ה San Carlos de Bariloche שוכנת לחופי אגם נאוול וואפי Nahuel Huapi.
העיר יפה ומהנה מלאה במסעדות ובתי קפה ובתיה משתלבים יפה בנוף הציורי שמסביב.
על מנת לראות את בארילוצ'ה וסביבותיה מלמעלה עלינו ברכבל לתצפית לא הרחק מהעיר והנוף היה מהמם (שוב, מילה שאנני מרבה להשתמש אבל אין ברירה !) הרגשנו ממש בתוך גלויה.

 

 

 

הרקע אמיתי, לא תמונה ...

 

למחרת בבוקר יצאנו תמר ואני לטיול ג'יפים יומי משאירים מאחור באכסניה את דינה ונתי שהתחננו ליום מנוחה.

חורחה שמו, יהודי ארגנטינאי שממלמל מספר מילים בעברית ועובד רק עם ישראלים. הטיול כולל מספר מקומות מפתח באיזור בארילוצ'ה ובשמורת נאוול וואפי Nahuel Huapi כגון: מפלים, תצפיות, נחלים ועוד.
החלק המענייו היה נסיעת שטח פרועה ומקצועית בשטח שלא מובן בדיוק איך הרכב עובר.

 

 

 

 

תיכון מקיף ה' ברילוצ'ה

 

סייף על גדות האגם

 

 

 

למחרת יצאנו תמר, דינה, נתי ואני לטיול 3 ימים בין האגמים של צ'ילה וארגנטינה עם רכב ששכרנו. הדרך היתה יפה, הרים, נהרות, מפלים, אגמים ענקיים ובעיקר הרבה ירוק.
תנאיי חוזה ההשכרה התירו לנו עד 300 ק"מ ביום וכל ק"מ מעבר יחוייב בתשלום אבל אחרי ה 50 הק"מ הראשונים מד המהירות הפסיק לעבוד ואיתו הקילומטראז ... קילקול מבורך ... ולי לא היה שום קשר לזה, באמת !

 

 

 

בלילה הראשון ישנו בסאן-מרטין San Martin שכרנו ביקתה יפה וכייפית בה יש הכל, שם הכנו את הארוחות שלנו והעברנו את הלילה. הביקתות שייכות ליהודי בשם נחום ומפעיל אותם יהודי בשם יצחק הדובר עברית.

הבקתה של נחום

 

למחרת עברנו לצ'ילה, ואיך לא כמעט והיה צרות בגבול כאשר הפקיד החתים לנו יציאה במקום כניסה מה שהיה גורר בעיות בזמן היציאה. לדעתי צ'ילה יפה יותר וירוקה יותר ובדרך לאגמים של צ'ילה עצרנו במפלים גדולים ויפים ... בהחלט מרשים !

 

 

 

 

טיילנו בין האגמים ובדרך עיירות יפות, בלילה ישנו בפוארטו וורס Puerto Varas שם ישנו.
בבוקר למחרת היה יום גשום מה שהפריע לראות, המשכנו את הטיול בין האגמים, לקראת ערב חצינו את הגבול חזרה לארגנטינה ובעשר בלילה היינו חזרה בבארילוצ'ה.

 

 

 

 

למחרת יצאנו באוטובוס צפונה כשעה לעיירה בשם Villa La Angostura, עיירה קטנה שרחובה הראשי ניראה יפיפה אך שאר רחובותיה סתמיים לחלוטין וחסרי כל יחוד.
טוב, אבל לא בנו לכאן בשביל לראות עוד עיירה אלא בשביל חצי האי קטריואה Quetrihue ולא סתם לטייל בו אלא עם אופניים. בלילה ישנו באיזור קמפינג מושקע ובבוקר יצאנו לדרך.

24 ק"מ נסענו נתי ואני בשבילים צרים בין עצים ענקיים, בתוך יער, לצידי אגם או לגונה, עולים עליות ויורדים ירידות מפחידות במהירות מופרזת שבטח הייתה מזכה אותנו בארץ בדוח של 750 ש"ח וארבע נקודות.
בק"מ ה 15 בערך הקידון שלי השתחרר מה שהוסיף לאתגר ...
בסוף יום חזרנו לבארילוצ'ה .

 

 

 

 

בבארילוצ'ה יש היצע גדול של אכסניות בכל הרמות, אנו הספקנו לטעום משלוש.
ישנו את "האייל האדום" אכסנייה ברמה גבוהה במחיר סביר של 22 פיזו בבעלותו של ישראלי בשם ינקל'ה,איש נחמד וסובלני, שעוזר לישראלים לבנות מסלול בפטגוניה ולטרק באיזור.


בבארילוצ'ה פוגשים הרבה חבר'ה וניתן להעביר זמן רב במקום, אבל להעביר זמן אפשר  גם בבית בארץ ולכן החלטנו לצאת בהקדם לכיוון הקרטרה-אוסטרל Carretera Austral. ויתרנו על טרקים באיזור כיוון שהיה גשום והתחזיות צפו מספר ימים כאלו.

ודוגמא להעברת זמן לא כל כך מוצלחת היה המגלשות שהמליצו לנו במידע לתיירים.
היינו 3 ישראלים בגלאים של 24, 26 ו- 28 מתגלשים עם דרדקים בני 6 עד 10 מפדח במקצת אבל משעשע.

 

ביי

  ערן

 

 

כתבות על ארגנטינה

סיפורי מסע על ארגנטינה