גם להעצים את החוויה של הטיול וגם לחסוך כסף!

דמיינו את עצמכם מטיילים במרכז אמריקה כשאתם כבר יודעים ספרדית

ידיעת השפה תשדרג לכם את הטיול ברמות שאתם בכלל לא מבינים!!!

כנסו ללמוד עוד

פארק מנואל אנטוניו מתערסל לאורך החוף הפאסיפי המרכזי של קוסטה ריקה והוא אחד מאבני החן הטבעיות שארץ זו מציעה. זהו אחד המקומות שאסור למבקר להחמיץ והתיירים נוהרים אל הפארק כדי לזכות בבילוי בתוך תמונה.

הפארק על היער הקדמון שלו, חופיו הלבנים הגולשים אל מי הטורקיז של האוקיאנוס השקט ונופיו המרהיבים  הוקם ב-1972 ושטחו 1625 הקטרים. חופי הפארק  היפים עם החול הלבן הינם סמל למושלמות הטרופית והם זרועים אתרים אליהם נוהרים המבקרים כדי להתקרר מהשמש החמה ולגלוש על הגלים. ההפרעה היחידה לרעש הגלים המתנפצים אל החוף הן צווחות הקופים המתנדנדים על צמרות עצי הקוקוס.

    

בכפר מנואל אנטוניו הסמוך ימצאו התיירים בתי קפה וחנויות מזכרות.

הבוקר הוא הזמן הטוב ביותר להנות ממזג אוויר בהיר ומשמיים כחולים וכך גם נמנעים מצפיפות יתר (600 מבקרים ליום באמצע השבוע ו-800 בסופי שבוע).

    

     

המטייל בשבילי הפארק וביער הטרופי יפגוש בחיי טבע עשירים – למעלה מ-100 מיני חיות ולמעלה מ-200 מיני ציפורים זוהו בתוך תחומי הפארק. צמחיית הפארק כוללת יער ראשוני, צמחיית ביצה ואגמים, מנגרובים.

     

שביל לה טמפה מוביל לשני חופים יפהפיים, אספדייה סור (Espadilla Sur) ומנואל אנטוניו ולנקודת תצפית הנקראת הקתדרלה ומשם לצפות בצוקים ובחופים שמסביב. המטייל בשביל הטמפה בבקרים יפגוש בעצלנים הרבים הנראים כמו כדורי פרווה אפורים התלויים ללא תנועה על צמרות העצים. עצי הקוקוס המעטרים את קו החוף של אספדייה סור מובילים היישר אל הקתדרלה  וקופי הקפוצ'ין לבני הפנים הם מחזה משעשע לצפייה. שני שבילים ראשיים אלו הינם קצרים למדי, מתוחזקים ומסומנים היטב.

       

שביל סרוצ'יו ( (Serrucho מטפס לעבר הצוק המתפורר שצורתו כשל מסור,המחורר על ידי ניקבות מי ים רבות ,תצפית עם נופים מרהיבים אל חוף נסתר הנמצא תחת השביל השני שנקרא ג'מלוס הנסתר ומוביל לחוף ג'מלוס (Gemelos) ומלכודות צבים תת מימיות עתיקות שהונחו ע"י האינדיאנים עוד מהתקופה הפרה- קולומביאנית. בנמל הנסתר אפשר לצפות בזרם המים הניתז מנחירי הלוויתן, השט להנאתו בזמן הגאות. החוף השלישי הוא המרהיב ביותר בקוסטה ריקה , חול לבן,שפע צמחייה ירוקה ושורות של דקלים. מומלץ לבדוק מקרוב את רצועת החול הצרה המחברת את האי הקטן עם היבשה, תוצאה של אלפי שנים של גלים מתנפצים אל החוף.

   

תחת פני המים קיים עולם מופלא עשיר ומגוון שאפשר לגלותו בקלות בעזרת שנורקל ומסיכה,שוניות אלמוגים,בעלי חוליות,דגים ואצות,וגם דולפינים ולוויתנים המשתעשעים בקרבת האיים.

   
אוכלוסית הפארק כוללת הרבה קופים ממינים שונים ובעיקר את קופי הקפוצ'ין לבני הפנים, הקוף המיילל וקופי הסנאי שנמצאים בסכנת הכחדה ובפארק הם מוגנים וכן עצלנים, מכרסמים למיניהם, פקארים (בעל חיים הדומה לחזיר החי בדרום אמריקה), ראקונים, ארמדילו, מגוון רחב של זוחלים ובמיוחד לטאות אותן אפשר לפגוש כשהן מתחממות בשמש ולמעלה מ-350 מינים שונים של ציפורים.

   

סיורים מודרכים ניתנים על ידי מדריכים מוסמכים דוברי שפות הבקיאים בחיי הטבע של הפארק. בפארק אפשר למצוא מקומות יפים לפיקניק, לשחייה וכן שירותים ומקלחות. הטמפרטורה הממוצעת בפארק היא 27 מעלות. מומלץ להביא קרם הגנה, דוחה חרקים ומשקפת.

  

כתב יניב מלנדס אין לאב

       

 

כתבות על קוסטה ריקה

סיפורי מסע על קוסטה ריקה