גם להעצים את החוויה של הטיול וגם לחסוך כסף!

דמיינו את עצמכם מטיילים בדרום אמריקה כשאתם כבר יודעים ספרדית

ידיעת השפה תשדרג לכם את הטיול ברמות שאתם בכלל לא מבינים!!!

כנסו ללמוד עוד

הי כולם,
רגע לפני שאני עוזבת את פטגוניה ועוברת לברזיל להיות בקרנבל, סיכום אירועי החודש האחרון:
עזבנו את ברילוצ'ה בלי לצאת לטרקים באיזור (הקרחון השחור והנאוול ואפי) בגלל צפי למזג אויר גשום,

 

 

 

 

 

אבל לא ויתרנו על אטרקציה אחרונה -

המיגלשות של כל זעטוטי העיר

 

 

 


הצטיידנו בהסברים של יענקלה ויצאנו בטרמפים ובאוטובוסים לראות את הקרטרה אוסטרל

 

 

 

 

הקרטרה היא השם של דרך ארוכה שעוברת בנופים מרהיבים בשטחה של צילה

 


 עברנו הרבה מקומות, רובם סתמיים ואין הרבה מה לספר חוץ מזה שמרגע שעברנו לצילה הנופ הפך לירוק יותר ויפה יותר ובהתאם גם המחירים הרקיעו שחקים ולכן ויתרנו לנו על רפטינג טיול סוסים ופשוט הדרמנו בעיקר באוטובוסים, עד לפויאפי העיר הקרובה לקרחון התלוי.
כהרגלו בחודש האחרון, מזג האויר לא עמד לצידנו ובאותו היום היה מעונן ואי אפשר היה לראות את הקרחון, אז נשארנו לישון בעיר ולמחרת יצאנו לתפוס טרמפים לשמורה ומשם לקואייקה עיר הבירה של הקרטרה.
זו היתה התוכנית, אופן הביצוע היה לוקה בחסר;

דינה ונתי תפסו טרמפ די מהר ואילו ערן ואני חיכינו וחיכינו ורק בשעות הצהרים עצרה לנו גברת שאמרה שתוריד אותנו ממש קרוב לשמורה. לגברת, כך הסתבר, יש בעיה בהערכת מרחקים וכך מצאתי את עצמי הולכת חמישה קילומטר עם 25 קילו על הגב.

 

 

בטרמפ

 


הגענו לפנייה לשמורה ואז גילינו שיש שני קילומטר נוספים וברגע זה הודעתי שאני מסרבת להמשיך במסע הכומתה, חיכינו כמה דקות וטנדר עם שני גרמנים צעירים עצר והם לקחו אותנו לקרחון, למרבה המזל העננים התפזרו וראינו את הקרחון.

 

 

 

 


משם חזרנו לצומת וחיכינו לטרמפ וחיכינו וחיכינו וחיכינו ואפ אחד לא עצר, למרות שהיה להם מקום ולמרות שהתחיל לרדת גשם ואפילו שטרחתי ובידרתי את שערי ברוח כדי שיהיה ברור שמדובר בבחורה.....
לא היתה ברירה והתארגנו ללילה קשה אל מול הקרחון התלוי וקיווינו שלמחרת יהיה טוב יותר.

 

 

מחכים ומחכים.....

 

 

 

 

 

 הצריפ של תמרי


 

 

 

 

 

בבוקר חיכינו מספר לא מבוטל של שעות ואז עבר מושיענו ארנן, מוביל החמוצים, שעצר למרות שלא היה לו מקום לשני אנשים כך שבמשך שבע שעות ישבתי על בירכיו של ערן בדרך חתחתים אבל אחרי יום וחצי של המתנה לא התלוננו, מה גם שארנן היה חביב במיוחד ודאג לנו לארוחת צהרים ולסרט.

 

המשאית של ארנן


בערב הגענו לקוויקה שהיתה די שוממת ופיספסנו את דינה ונתי שחיכו לנו שם, שילמתי מאה שקל על המבורגר מגעיל והלכנו לישון. למחרת התארגנו לטרק ועברנו למלון אחר שם פגשנו שני ספרדים שתידרכו אותנו בספרדית שוטפת על ברזיל.
יום אחרי יצאנו לתפוס טרמפ לסרו קסטיו משם יוצאים לטרק המצודה, ולשם שינוי בפעם הראשונה וגם האחרונה היה לנו מזל, עברנו בקלות מטרמפ לטרמפ הגענו לעיר והחלטנו לצאת עוד באותו ערב לטרק.

לא היו לנו מפות מדוייקות אז במשך יום וחצי חיפשנו לנו את הפנייה ימינה לכיוון הלגונה  ואחרי 20 קילומטר והדיפת מתקפות היתושים הענקיים חזרנו לסניורה.

 

 

 

 

 

 


למחרת המשכנו לפורטו טרניקלו ביקרנו בבית הקברות שם קוברים כל מת בבית משלו, אבל הקור והגשם גרמו לנו לותר על השיט ולנסות להתחמם בביתה הקפוא של סילבנה. למחרת ניסינו שוב את מזלנו בטרמפים ושוב חיכינו וחיכינו ואפ אחד לא עצר .....

 

 

 

 

 

בית קברות - בית לכל מת

 

מחכים ומחכים.....

 

ואז הופיעו מושיענו לאותו היום האבא והאמא הישראלים שלנו ליום אחד שלום ונטע ששינו את התוכניות שלהם והעבירו אותנו את החלק הכי יפה בקרטרה בנוחות ועם הרבה פינוקים...

 

 

 

עם שלום ונטע

 

 


זהו נגמרה הקרטרה וחזרנו לארגנטינה פה האוכל יותר טוב ויותר זול.

 


 

מה עוד???

ראינו את הקרחון המתנפץ שהוא אחד מהקרחונים הבודדים בעולם שעוד ממשיך לגדול.

 

 

 

 

 

 

 יצאנו לטרק הפיצ'רוי, הר מרשים, אבל שוב לא שיחק מזלנו וביום למחרת ירד גשם וככה פיספסנו את הלגונה בזריחה ובכלל...

 

 

 

 

 חזרנו שוב לצילה ועשינו את טרק הטורוסים. גם בטרק הזה למרות העובדה ששילמנו מחיר מלא (ומופרז) מזג האויר לא היה לטובתנו וכך פיספסנו את העמק הצרפתי ואת הטורוסים בזריחה.

 

הטורוסים

 

כמעט ועפים מהרוח...

 

 

קרחון גריי

 

 

 המשכנו לפונטה ארנס לסיור פינגווינים ומקרוב הם לא חמודים ולא בטיח הכלאה של דג וציפור ולמרבה הצער גם מצחינים ברמה!

 

 

 

 

 עם הפינגווינים

 מכאן נסענו לאושוויה הנקודה הכי דרומית בעולם (כמעט) ולמרות שמדובר בסופ העולם שווה להגיע לכאן העיר נעימה והנופ בפארק הלאומי מרהיב.

 

 

לגונה איזמרלדה

 

 

מסלול מספר 4 בפארק הלאומי

 

 

 

 


זהו בפעם הבאה ממזג אויר חם יותר
תמר

 

כתבות על ארגנטינה

סיפורי מסע על ארגנטינה