טורקיה, כרטיסי טיסה לטורקיה

התייר הישראלי טס לטורקיה בעיקר לנפוש, דילים "הכל כלול" שכוללים כרטיסי טיסה לטורקיה, מלון 4 או 5 כוכבים, 3 ארוחות ביום ופעילות מלאה במלון כך שאין צורך לחפש מה לעשות, ולמשפחות יש תעסוקה לילדים.

      

כרטיסי טיסה לטורקיה נמכרים במחירים אטרקטיביים במיוחד, ישנם מבצעים של קניית כרטיסי טיסה או חבילות נופש כל הזמן, רק צריך לבחור איזה כרטיס טיסה או חבילה מתאים לנו ביותר.

     

כיום עקב המצב הפוליטי בין ישראל לטורקיה כדאי לבדוק אזהרות מסע של משרד החוץ לפני היציאה

     

       

כרטיסי טיסה, חבילות ונופשונים בארץ היפה טורקיה, הם במחירים  אטרקטיביים  עקב הקרבה הגיאוגרפית  והמחירים שעדיין לא גבוהים בטורקיה, לכן טורקיה חביבה על הישראלים שרוכשים כרטיסי טיסה וחבילות נופש לטורקיה.

בשנים האחרונות ישראלים לא טסים לטורקיה רק בשביל לשכב בטן גב במלון ומשלבים בחופשה השנתית טיולי ג'יפים, רפטינג טיולים וטרקים לאו דווקא למטיבי לכת.

   

מתי להגיע?

    

טורקיה מדינה ענקית ולכן ניתן לטייל בה כל השנה.
העונות הטובות ביותר לים התיכון והים האגאי הן האביב בתאיריכים שבין אפריל עד יוני, והסתיו בחודשים שבין ספטמבר עד נובמבר.

        
לעומתם, למזרח המדינה (איזור הקצ'קר) כדאי להגיע ביולי עד אוגוסט כיוון ששאר הזמן מעברי ההרים חסומים בשלגים, וגשמים כבדים יורדים במורדות ההרים לכיוון הים השחור.

לפי העונות מוצעים כרטיסי טיסה, חבילות נופש ליעדים שונים בטורקיה.

      
ביולי אוגוסט למשל מוצעים דילים לטיולים ברכסי הקצ'קר, ודיל זה מוצע כרטיס טיסה לטורקיה המשלב כרטיס טיסה מישראל לאיסטנבול ואחרי שעה או שעתיים כרטיס טיסה מאיסטנבול לטרבזון עיר גדול על גדות הים השחור הסמוכה לרכסי הקצ'קר.

      

   

דגל טורקיה - כרטיסי טיסה לטורקיה

   

   

דרכי הגעה לטורקיה

     

טורקיה גובלת עם מספר מדינות, וניתן להגיע אליה דרך האוויר, הים והיבשה.
בטורקיה ישנם נמלי תעופה בין לאומיים באיסטנבול, באנקרה, באיזמיר וגם בכמה מאתרי הנופש המרכזיים שעל חוף הים התיכון כגון אנטליה ובודרום.  כרטיסי טיסה מישראל לטורקיה עולים בין 200 ל 300 דולר.


מבצעים רבים שרצים במהלך הקיץ מציעים כרטיס טיסה לטורקיה + מלון הכל כלול במחיר של 400  דולר לאדם ל 4 לילות. בחשוב מהיר, נופש בטורקיה הכולל כרטיס טיסה לטורקיה + מלון עולה כמו חופשה במלון באילת ולפעמים זול יותר.

  

ישנם מעבורות שיוצאות ליוון וגם לאיטליה. וכמובן שניתן להגיע בשייט מישראל על יאכטה או דרך חבילות נופש של של מנו ספנות ודומיו.
אך בסופו של דבר, אנו הישראלים באים  דרך האוויר בכרטיסי טיסה

     

 

 

תחבורה בתוך טורקיה

      

רצוי להשתמש בטיסות פנימיות ליעדים רחוקים.  כרטיס טיסה ליעדים פנימיים אינו יקר, לדוגמא: כרטיס טיסה מאיסטנבול לטרבזון שעל היום השחור בצפון מזרח המדינה, טיסה של שעה וחצי עולה בסביבות 75 דולר.
ישנם אוטובסים נוחים לנסיעות ארוכות, ורכבות.
   
לנסיעות קצרות ישנם את הדולמושים שהם כמו מוניות שרות וממלאות את הדרכים. במקומות מסוימים יש מעבורות, רחפות ושאר כלי שייט למעבר.

בערים רצוי להשתמש באוטובוסים, חשמליות, מוניות בערי הגדולות ישנם גם רכבות תחתיות.

     

אתרים מרכזיים: איסטנבול. אנקרה, בודרום, אנטליה, אפסוס, מרמריס, קפדוקיה, הקצ'קר ועוד המון מקומות יפים, קרובים וזולים.
      

תעודת זהות

     

טורקיה מדינה בטוחה למדי למרות שהינה מדינה מוסלמית.

      
טורקיה חולשת על קרוב ל 800 אלף קמ"ר. אוכלוסייתה מונה למעלה מ 65 מליון בני אדם רובם הגדול טורקים. בירת טורקיה היא אנקרה.

       

השעה כמו בארץ, חשמל: 220 וולט, 50 הרץ והמטבע הוא לירה טורקית. ישראלי עם דרכון תקף יקבל ויזה של 3 חודשים.

        

לסיכום

         

קניית כרטיס טיסה לטורקיה היפיפייה, ואתם נמצאים בעולם אחר, מגוון יפה, עם שפע אטרקציות ודברים יפים ומעניינים לראות ולעשות.

  

המחירים זולים (עדיין...) למרות שבשנים האחרונות השפעת היורו נכנסה גם לטורקיה. טיסה  בת שעה וקצת ואתם בטורקיה ולכן גם חבילות נופש של סוף שבוע בן שלושה ימים משתלמות. 

      

אם בא לך לטייל לבד בין הערים היפות של טורקיה אז כרטיס טיסה לטורקיה במקביל להשכרת רכב הם במחירים שהישראלי הממוצע לא  יתקשה לעמוד בהם.

      

טיסה וחופשה נעימה :)

 

כתבות על טורקיה

סיפורי מסע על טורקיה