קוסקו

גם להעצים את החוויה של הטיול וגם לחסוך כסף!

דמיינו את עצמכם מטיילים בדרום אמריקה כשאתם כבר יודעים ספרדית

ידיעת השפה תשדרג לכם את הטיול ברמות שאתם בכלל לא מבינים!!!

כנסו ללמוד עוד

קוסקו (Cusco), היא העיר האהובה ביותר על המטיילים ויש לזה הרבה סיבות טובות.

   
העיר עצמה נעימה, עם הרבה נקודות חן בתוכה בעיקר הכיכר המרכזית פלזה דל ארמאס. בתי קפה ומסעדות שרבים מהם מחזיקים גם בתפריט בעברית, הרבה אפשרויות לינה, סוכנויות טיולים ועוד.

   
לקוסקו מגיעים לעשות טרקים ואטרקציות וכמובן ביקור במאצ'ו פיצ'ו.

   
שאתם מתכננים את הטיול, קחו בחשבון שבקוסקו (כולל הטיולים והאטרקציות באזור) תתקעו בסביבות שבועיים שלושה. איך? פשוט מאוד. מגיעים לעיר, מתרגלים לגובה יומיים שלושה, ואז מתחילים.

   
יוצאים לטיול אופנועים או ג'יפים ל 4 ימים, וחוזרים ליומיים לקוסקו ליומיים מנוחה, יוצאים לטרק הסלקנטאי או האינקה טרייל כולל ביקור במאצ'ו פיצ'ו לעוד 4-7 ימים, וחוזרים שוב לקוסקו ליומיים מנוחה. יוצאים לרפטינג עצבני של שלושה ימים בנהר האפורימאק, ושוב חוזרים לקוסקו.

   
חוץ מכל הרשימה הזו, יש עוד הרבה טרקים (אזנגטה...) ואטרקציות (סנפלינג, מצנחי רחיפה, באנג'י...) רבים נוספים.

   

   

הגעה ועזיבה

   
אם התחלתם בפרו או הגעתם בגל היורד מכיוון אקוודור, אזי תגיעו לקוסקו לרוב מכיוון לימה.

   
האפשרות המהירה והבטוחה היא לקחת טיסת פנים מלימה לקוסקו. שעה של טיסה וזה נגמר.
שדה התעופה ממוקם מרחק 15 דקות נסיעה במונית ממרכז קוסקו (כ-7 פזו למונית).

   
אפשרות הזולה והסיוטית יש לציין היא נסיעה בת 18 שעות באוטובוס. מדובר בנסיעה קשה, עם הרבה סיבובים, והדרך בחלקה היא על צלעי הרים ומסוכנת. לא מעט מהנוסעים מקיאים וזה לא נעים... אם החלטת שאתם הולכים על נסיעה באוטובוס, עשו טובה לעצמכם וסעו רק עם חברת האוטובוסים Cruz Del Sur שהיא החברה הטובה בפרו, שיש לה אוטובוסים חדישים, ויותר חשוב הוא שרמת הנהגים גבוהה יותר מאשר חברות אחרות שם יש נהגים שנוסעים בשכרות ובפראות ולא מעט תאונות נגרמות...

   
אחרי השבועות המהנים והחווייתיים בקוסקו, חלק ממשיכים לאריקיפה (אוטובוס של 15 שעות) ואחרי 3-4 ימים ממשיכים לפונו של על גדות אגם הטיטיקקה.

   
רבים אחרים מוותרים על איריקפה וממשיכים לפונו (8 שעות נסיעה) ואחרי יום בעיר ועוד יום או יומיים בטיול באיים הצפיים והאיים שבאגם ממשיכים לבוליביה.

   

תחבורה בעיר

   
האזור המעניין ושנוגע אלינו התרמילאים הוא ברדיוס של חצי ק"מ מכיכר ארמאס Plaza del Armas שהיא הכיכר המרכזית סביבה יש הרבה סוכנויות טיולים, חנויות, מסעדות. במרחק של עד 5 רחובות מהכיכר תמצאו עשרות הוסטלים.

   
לכן לכל מקום אפשר להגיע בהליכה רגלית.

   
בכל מקרה ישנם מוניות, שנסיעה בהם עולה בסביבות 3-4 פזו לנסיעה.

   

   


מקומות מעניינים בעיר וסביבותיה

   
בעיר יש הרבה מקומות נחמדים להיות בהם. אזורים של מסעדות ושל מסיבות בערבים. בעיקר אזור "סמטת המציקים" בה יש את סוכנות חביתוש מהם אפשר לקבל הרבה מידע וגם לצאת דרכם לאטרקציות ולמאצ'ו פיצ'ו. בסמטה זו הרבה מסעדות, בתי קפה ובארים.

   
כדי ליהנות מכניסה חינם להרבה מקומות בקוסקו והאזור, הצטיידו בכרטיס מבקר. גשום ללשכת המידע לתיירים ב portal matnas 188 ותקבלו מידע על הכרטיס ועל המקומות שניתן לבקר בהם.

   
בקוסקו, מוזיאונים, גלריות, מרכזי אומנות ילידית ועוד... לרוב זה פחות מעניין תרמילאים, אבל אם כבר שם אז למה לא?

   
Plaza del Armas – הכיכר המרכזית של העיר. מסביב יש א הקתדרלה של העיר, כנסיות, ומבנים. זה לב העיר והאזור של המטיילים.

   

תצפית על העיר מ -Mirador Pachacuteq  - כיכר גדולה שבמרכזה פסל ברונזה ענק, ניתן לטפס לראש הפסל ומשם לראות תצפית יפה על העיר.

   
סאלינאס  - מפעל לייצור מלח עתיק. האתר יפה ומעיל בריכות בטרסות בתוך עמק יפה. הגעה לשם קצת מעייפת, קחו מידע בלשכת התיירים בעיר.

   


אטרקציות

   
רפטינג – רפטינג של 3 ימים בנהר האפורימאק. יש אשדים של 5+ וזה אחלה אקסטרים . צרו עם חברה מומלצת וששמה דגש על בטיחות. זה לא משחק ילדים...

   
קפיצת באנג'י וסופרמן – במתחם Action Valley יש אפשרות לקפוץ באנג'י מגובה של 120 מטר, או בצורה הפוכה שמגרים אתכם מלמטה למעלה לגובה של 90 מטר. חוויה מטורפת!

   
סנפלינג רגילסנפלינג מפלים – אטרקציה חד יומית בה יורדים מספר מצוקים ומפלים.

   

טיולי טרקטורונים, ג'יפים, אופנועי שטח – 3-4 ימים בשטח, עם נופים שמשתנים בכל יום. החל מהרים מושלגים, דרך אגמים ועד ג'ונגלים ויערות גשם. חוויה מדהימה. חשוב לצאת עם חברה שהכלים שלה מתוחזקים ברמה טובה.

   

   

טרקים

   
יש שני טרקים שמגיעים בסופו של למאצ'ו או פיצ'ו או קרוב אליו

   
טרק הסלקנטאי – 3 ימים טרק בסופם מגיעים לרכבת שדרכה מגיעים בתוך שעה למאצ'ו פיצ'ו. הטרק יפה ועוברים בנופים מדהימים. את הטרק אפשר לעשות עצמאי. לוקחים אוטובוס של 3 שעות לתחילת המסלול.

   

טרק האינקה טרייל – טרק בין 6 ימים. הוא יוצא בצורה מאורגנת ועולה לא מעט. צריך להירשם אליו מראש, אבל אפשר לנסות את מזלכם ולגשת לסוכנויות השונות ולברר עם יש מקום בטרק קרוב שיוצא.

   

טרק האזנגאטה – טרק פרדות, נמשך 4-6 ימים. עוברים בדרך בין הרים מושלגים, לגונות ונוף מדהים.  מתאים לעצלנים בעיקר 

   

סוכנויות מומלצות

   
יש הרבה סוכנויות טיולים בקוסקו. אני ממליץ לעשות אטרקציות עם אחת מהסוכנויות הבאות להם יש  ציוד איכותי, שמים דגש על בטיחות ולוקחים אחריות במקרה של בעיה. 

   
Swissraft Peru – מוציאה רפטינג וישראלים רבים הולכים דרכם. נמצאים סביב הכיכר המרכזית.

   
American Fox Adventure – סוכנות דרכם אפשר לצאת לטרקים השונים כולל למאצ'ו פיצ'ו.
   

 

כתבות על פרו

סיפורי מסע על פרו