גם להעצים את החוויה של הטיול וגם לחסוך כסף!

דמיינו את עצמכם מטיילים במרכז אמריקה כשאתם כבר יודעים ספרדית

ידיעת השפה תשדרג לכם את הטיול ברמות שאתם בכלל לא מבינים!!!

כנסו ללמוד עוד

הר הגעש לה פורטונהבין העיר לה פורטונה ואגם ארנל באיזור הצפוני של קוסטה ריקה נמצא הר הגעש ארנל שהוא בין הרי הגעש הפעילים בעולם. עד לפני 30 שנה היה ההר  שקט לחלוטין ואפילו כונה על ידי התושבים גבעת ארנל, עד שלפתע, ביולי 1968 התפרץ הר געש צעיר זה המוערך כבן פחות מ- 3000 שנה  . ההתפרצות ארכה 3 ימים והיתה אלימה בעוצמתה עד כי כל צידו המערבי של ההר הועף ממקומו ובמקומו נוצרו מספר מכתשים. הכפר הסמוך (Pueblo Nuevo) נהרס עד היסוד וכ-78 אנשים נהרגו. מאז היו עוד התפרצויות שהאחרונה בהן היתה באוגוסט 2000. כיום הר הגעש ממשיך בפעילותו ופולט יום יום גזים וזרמי לבה לוהטים להנאת המבקרים ומעניק לתיירים ולתושבים המקומיים הזדמנות מצויינת לצפות בכוחות הטבע בפעולה.

       
הר הגעש ארנל הוא אתר חובה למבקרים בקוסטה ריקה ונמצא במרחק שעתיים וחצי נסיעה צפונית מערבית לסאן חוזה . לעיתים קצת קשה לצפות בפסגתו בשל העננים המקיפים אותו לכן כדי לצפות בלוע ההר  ממש, מומלץ למבקר להגיע בעונה היבשה ולהשכים קום. יחד עם זאת ההר מרשים בכל ימות השנה ואפשר מידי ערב לשמוע את רעמיו ולצפות בגושי הלבה הפורצים מלועו דמוי הפרסה במיוחד מצידו המערבי. הר ארנל היה חשוב לתושבים הפרה –קולומביאנים הקדומים של קוסטה ריקה שהקריבו לאלים בתולות שהושלכו לתוך לועו.

  

הר ארנל והאיזור סביבו הפך לאחד ממוקדי התיירות המרכזיים ביותר בקוסטה ריקה וסביבו קמו בתי מלון, מסעדות אתרי קיט ואטרקציות נוספות. בקרבת העיר וההר נמצא האגם המלאכותי ארנל שהוא הגדול ביותר בקוסטה ריקה (בשטח של 33 מיילים). האגם ידוע בעיקר בשל הרוחות המנשבות בו בחודשים דצמבר עד מרץ כל אחר צהרים והוא משמש אתר גלישה בעל שם עולמי. שבילי הפארק מובילים לנקודות תצפית הפזורות בפארק כדי לצפות בלבה הפעילה ולצעוד במשעולי הלבה המתקררת מאז 1993. בפארק נמצא גם הר הגעש צ'אטו שאינו פעיל. לא מומלץ להתקרב להר הגעש הפעיל יתר על המידה בהיותו בלתי צפוי ועלול להתפרץ.

  
העיר לה פורטונה הנמצאת בגובה 300 מ' מעל פני הים מציעה מגוון אטרקציות ,ובהן מפלים, מערות, מעיינות חמים ונהרות . לה פורטונה, הנמצאת כ-6 קילומטרים מהר הגעש היא עיר קטנה ונחמדה וללא ייחוד ותושביה מתפרנסים בעיקר מתיירות. הכביש הראשי החוצה את העיר מוביל ישירות להר הגעש. בלה פורטונה מסעדות ובארים רבים המציעים מזון מגוון ובתי מלון ואכסניות רבות המתאימים לכל תקציב .

  
המעיינות החמים נמצאים בצידו הצפון מערבי של הר ארנל ויש גם מעיינות מינרליים הנחשבים טובים לעור, לשרירים ולדלקות פרקים. כולם מתמזגים למפלים  שנאספים ויורדים אל פארק מרהיב ביופיו המשתרע על שטח רב. המיצג הבולט בפארק הוא מפל מים חמים בגובה 20 מטר בעל זרם חזק וניתן לשבת תחתיו . האפקט הוא של חדר אדים חמים כמו בסאונה. בתי מלון התקינו מסעדות ובארים במים החמים להנאת המבקרים וקיימים גם אמבטיות בוץ ומסאז'ים. בלילה אפשר לצפות כמעט מכל מקום בגושי הלבה התפוזיים היוצאים מלועו ומחליקים לצידו.

  
למחפשים פעילויות נוספות , במרחק 45 דקות  מלה פורטונה מוצע ראפטינג בקייאקים למתחילים ולמתקדמים בנהר הטורו או בפאנייאס שהינם נהרות מים לבנים עטורי צמחיה טרופית. דרגות הקושי הן 3-4 על פי דירוג עולמי. משך הפעילות הוא חצי יום או יום שלם בכל יום.

  
 במרחק 5.5 קילומטר מהעיר פורטונה נמצא מפל לה פורטונה שהינו אתר חובה למטיילים . הגישה למפל קלה,וניתן להגיע במכונית, ברכיבה על סוסים או ברגל. המפל המרשים הינו מקום מושלם לשחיית בוקר.
מערות ואנדו הינן מערות  תת קרקעיות הנמצאות במרחק נסיעה קצר מלה פורטונה סמוך לעיר ואנדו.המערות נתגלו לפני מספר שנים  על ידי איכר שנפל לאחת מהן בעודו מתהלך על אדמתו. סיור במערות ובנהר התת קרקעי שבתוכן הינו הרפתקה משובבת לב.
משך הסיור  ½ יום

  
לכל הנוסעים ליערות הגשם של מונטהוורדה יש גם דרך אלטרנטיבית שהיא הדרך המסורתית וזאת בסירה או על גבי סוס . דרך זו הינה נעימה ומהירה ומבטיחה נוף עוצר נשימה של אגם ארנל, הר הגעש והעמק סביבם
    

 כתב יניב מלנדס אין לאב

 

כתבות על קוסטה ריקה

סיפורי מסע על קוסטה ריקה