מידע על צרפת

צרפת היא אחת המדינות הגדולות והיפות ביותר במערב אירופה, ואחת המדינות המתוירות והפופולריות ביותר בעולם ובמיוחד העיר פריז, הנחשבת לקסומה ורומנטית. בצרפת נופים מגוונים החל ממישורים באזורי החוף, דרך שטחי גבעות נמוכות, ועד לרכסים הגבוהים של הרי האלפים. בצרפת שלל אתרים מפורסמים שאסור להחמיץ ביניהם מוזיאון הלובר,הכולל את המונה הליזה המפורסמת של ליאונרדו דה-וינצ'י, "רוקמת התחרה" של ורמר ועבודות של גדולי הציירים האימפרסיוניסטים, שדרת השאנז אליזה המגיע עד לשער הניצחון המפורסם, ומגדל האייפל.

   

עוד אטרקציות פופולריות הם כנסיית נוטרדם בפריז, מרכז פומפידו, העיירה וֶרסַאי הנמצאת מדרום-מערב לפריז, ובה ארמון המלך לואי ה-14, פארק השעשועים יורו-דיסני הנמצא ממזרח לבירה, העיר קאן המפורסמת, ובה כנסייה יפה ושרידי טירה, האי מון סן מישֶל, ובו מנזר ענק ומרהיב, העיר מרסיי ובה כנסיית נוטרדם דה לה גארד וטירת איף, והמון בלאן, ההר הגבוה ביותר בצרפת ואתר סקי מאוד פופולרי.

   

צרפת נמצאת במרכזה של מערב אירופה, והיא גובלת בבלגיה, לוקסמבורג, גרמניה, שוויץ, איטליה, ספרד ואנדורה. חלק נכבד מגבולה נושק לים, האוקיינוס האטלנטי והתעלה האנגלית ,מצפון, והים התיכון מדרום. שלושה רכסי הרים מכסים כרבע משטחה: רכס הרי הפירנאים, רכס מאסיף סנטרל, ורכס הרי האלפים.

   

כמו כן, נהרות רבים זורמים בשטחה. שלושת הגדולים הם נהר הלואר, נהר הסן, ונהר הרון. צרפת מחולקת לאזורים וכל אזור קסם משלו: חבל פרובאנס בדרום-מזרח צרפת מתחיל בכפרים עתיקים למרגלות האלפים, ומגיע עד לחופי הזהב של הריביירה הצרפתית, לערים ניס וקאן.

   
רכס האלפים הצרפתיים, נמצא מעט צפונה יותר וכולל כמה מהפסגות הגבוהות ביותר. אזור זה מלא באתרי סקי.

   

   
חבלי אלזס-לוריין בצפון-מזרח צרפת, ממערב לנהר הריין, הכולל ערים עתיקות, בתים ציוריים וכרמי יין מהמפורסמים במדינה.
עמק הלואר הנמצא בסמוך לנהר הלואר, הנהר הארוך ביותר בצרפת. זהו אזור חקלאי הכולל ערים עתיקות, טירות וארמונות.
חופי האוקיאנוס האטלנטי והחבלים נורמנדי וברטאן, בצפון-מערב צרפת, עשירים במצודות, ערי נמל ודייג, וחופים יפהפיים. באזור זה נחתו כוחות הברית במלחמת העולם השנייה.

   
חבל הדורדון בדרום מערב צרפת הכולל יערות, צוקים פראיים, מערות, ארמונות, טירות, ערים מבוצרות, שווקים ססגוניים, ובעיקר את צוק רוקמדור, מוקד תיירותי פופולרי.

   
הרי הפירנאים בדרום צרפת נמוכים יותר מאשר הרי האלפים במזרח, ומהווים גבול טבעי בין צרפת לספרד.
העיר פריז היא אזור בפני עצמו המשלב עבר והווה, עתיק וחדשני. צרפת כוללת גם מספר מושבות מעבר לים וביניהם את האי קורסיקה.

   


 

מתי להגיע לצרפת

    


מזג האוויר בצרפת משתנה מאוד בהתאם לאזור ולעונה. באופן כללי האקלים בצרפת נוח, ומזכיר במעט את האקלים של ישראל.

ישנם ארבעה אזורי אקלים בצרפת:
אקלים אוקיינוס לח כאשר בקיץ בדרך כלל קריר - בקו שממערב לקו באיון-ליל.
אקלים ממוזג-יבשתי עם חורפים קשים וקיצים חמים - באזור אלזאס-לוריין ובהרים (אלפים, פירנאים, והרי מרכז צרפת).
אקלים ממוצע עם חורפים קרים וקיצים חמים - בצפון, באזור פריז ובמרכז צרפת.
אקלים ים-תיכוני עם חורף נעים וקיץ חם, באזור דרום צרפת.

   
ניתן להגיע ולבקר בצרפת במשך כל השנה. בחורף אתרי הסקי הם אטרקציה תיירותית בקרב חובבנים ומקצוענים, בקיץ החם כדאי לעלות ולטייל בהרים הגבוהים (הרי האלפים והפירנאים) ולהינות מהאוויר הטוב. באביב, בקיץ ובסתיו אפשר לטייל בכל צרפת ובתקופות אלו מזג האוויר הכי נוח. העומס באתרי התיירות מגיא לשיאו בעונת החורף ובעונת הקיץ.

   
דרכי הגעה לצרפת

   
בצרפת קיימים 7 נמלי תעופה בינלאומיים הנמצאים בערים פריז, בורדו, ליון, מרסיי, ניס, סטראסבור וטולוז. מדי יום מגיעות טיסות כמעט מכל נמל תעופה בעולם לנמלי תעופה אלו. מישראל ישנם טיסות סדירות של חברת התעופה אל-על ושל אייר פרנס למרסיי ולפריז. טיסות צ'ארטר מישראל נוחתים גם בגרנובל ובניס.

   
תיירים המגיעים ממדינות אחרות באירופה יכולים לקחת רכבת, אוטובוס או מעבורת. רכבת היורורסטאר מחברת בין ארצות שונות באירופה וניתן לרכוש את כרטיס היורופאס המאפשר שימוש חופשי ברכבת ליעדים המובחרים. חברת האוטובוסים הבינלאומית Eurolines  מקשרת את פריס ליעדים רבים בצרפת ובאירופה. תחנת האוטובסים המרכזית נמצאת במזרח פריס.

   

   

תחבורה בתוך צרפת

   


ישנן כמה אפשרויות לתחבורה ברחבי צרפת: מטרו, רכבת פרברים, אוטובוסים חשמליות, מוניות ושייט. התחבורה הציבורית יעילה ונוחה ומשרתת את מרכזי הערים ואת הפרברים הקרובים. מחיר כרטיס נקבע לפי אזורי הנסיעה והכרטיס מתאים לנסיעה במטרו, אוטובוס, RER או חשמלית. עדיף לקנות בבת אחת 10 כרטיסים במחיר 7 .

   
האפשרות העיקרית היא רשת המטרו. הנסיעה ברכבות בצרפת היא לא כל כך זולה יחסית למדינות אחרות באירופה. האפשרות השנייה המועדפת הינה באוטובוסים. ישנן הרבה חברות אוטובוסים שמפעילות קווים רבים המגיעים לרוב היעדים ברחבי צרפת.
אפשר כמובן לנהוג ברכב פרטי עם רישיון נהיגה ישראלי לתקופה של עד 6 חודשים. אולם, קשה להתמצא בערים הגדולות, וברובן מצוקת חניה ופקקים. לכן, מומלץ להשתמש בתחבורה ציבורית בתוך הערים (אוטובוס או מטרו), וברכב שכור (או רכבת) מחוץ לעיר. בכל מקרה, מומלץ להזמין את הרכב כבר בארץ.

   
בכדי לאפשר טיול באזורים שונים בצרפת בשמן יחסית קצר, מומלץ להשתמש בטיסות פנימיות. חברת התעופה אייר פרנס מחזיקה קווי טיסה פנימיים לכל הערים המרכזיות. המחירים משתנים בהתאם לעונה וליעדים, כאשר בקיץ המחירים עולים, בעיקר בקווים הפופולאריים.

   

   

ויזה ואשרות 

   
ישראלים המבקרים בצרפת אינם זקוקים לויזה. הם רשאים לשהות בצרפת כתיירים לתקופה של עד 90 יום ללא ויזה. מעבר לכך יש לקבל ויזה המתאימה לאופי השהיה (ויזת לימודים או עבודה).

   
עלויות של הטיול

   


המטבע בצרפת הינו היורו וזה הופך את הטיול בצרפת ליקר יחסית. הלינה היא ההוצאה הגדולה ביותר, חדר במלון נע בין 50-100 יורו ללילה. וערים  ועיירות התיירותיות ובשיא העונה המחירים מכפילים את עצמם. גם האוכל בצרפת אינו זול, והדרך היחידה לקצץ בעלויות בתחום זה היא לבשל בעצמכם עד כמה שניתן. תרמילאים המתאכסנים באכסניות ואוכלים בצמצום רב, יכולים לשרוד על 50 יורו ליום, אך אלה הישנים במלונות בטווח המחירים הבינוני, ואוכלים במסעדות ומבקרים במוזיאונים, עשויים להוציא סכומים של למעלה מ- 90 יורו ליום.

   

   

אתרים ואטרקציות מרכזיות

   
צרפת היא יעד תיירותי מוביל באירופה, והאטרקציות בה הינם רבים ומגוונים. פאר הריביירה, כפרים חקלאיים בחבל נורמנדי בריטני, פסגות אלפינים ויערות מטופחים בצפון, וקוי חוף משתנים הכוללים את הים הצפוני, האוקיינוס האטלנטי, והים התיכון. במדינה יש שישה פארקים לאומיים, גני השעשועים ענקיים, יורודיסני ואסטריקס, עמק הלואר, אזורים כפריים, שדות וגבעות, גנים ויערות, ארמונות, טירות עתיקות ועיירות ציוריות. כל אלה ועוד מהווים רק רשימה חלקית של האתרים המרכזיים בצרפת.

   

להלן המקומות המומלצים:

   
צפון מערב צרפת

   


פריז - פריז היא עיר האורות המפורסמת, בירת צרפת, ואחת הערים החשובות והמובילות באירופה בתחומי התיירות, האופנה, האוכל ועוד. כמה מהאטרקציות המרכזיות בעיר פריז הם:

   
מונמארטר  - המונמארטר היא אחד מהרובעים של פריז הנמצא על גבעה בצפון העיר, ומומלץ לשוטט בין הסמטאות הצרות שלו או להנות מנוף פריז כולה. ברובע נמצא מולן רוז', הקברט המפורסם, כנסיית הלב הקדוש (סאקרה קר),  כנסיית סן פייר דה מונמארטר, הכנסייה העתיקה ביותר בפריז,  ובית הקברות של מונמארטר, אחד מבתי הקברות המפורסמים בעולם. כמו כן, ניתן לראות מיד ערב בכיכר טרטר, הכיכר המרכזית של הרובע, ציירים, אמני רחוב וקריקטוריסטים.

   
כיכר הבסטיליה - זהו כיכר מרכזי בעיר שהוקמה על חורבותיו של מבצר הבסטיליה שנהרס בזמן המהפכה הצרפתית והיא סמלה של מהפכה זו שהחלה ב- 14 ליולי 1789. במרכז הכיכר ניתן למצוא את בית האופרה החדש, תחנת המטרו "בסטיליה" שנמצאת מתחת לכיכר,אזור בילוי של חיי הלילה, והופעות, קונצרטים וצעדות המתקיימות מידי פעם.

   
הקטקומבות של פריז  - הקטקומבות הן אתר קבורה תת קרקעי בעומק של כ- 20 מטר מתחת לאדמה, הכולל מנהרות, מחילות וחדרים אליהן הועברו עצמות מבתי הקברות במרכז פריז החל משנת 1785. ניתן לבקר בחלק מהמנהרות והן מהוות אטרקציה תיירותית. אפשר להתרשם משלל העצמות והגולגלות הנמצאים במקום.

   
כיכר קונקורד - כיכר זו היא הגדולה והמרשימה בכיכרות פריז ומושכת אליה תיירים רבים. הכיכר נמצאת בין גני הטווילרי לבין שדרות השאנז אליזה ושער הנצחון ובמרכזה אובליסק מצרי. בכיכר גם שתי מזרקות.

   
מוזיאון הלובר - זהו המוזיאון המפורסם בפריז ובעולם כולו וביתה של יצירת האמנות המונה ליזה ושל אוספים מפורסמים נוספים. המבנה עצמו הוא בעל ארכיטקטורה מרשימה, וכולל את פירמידת הזכוכית המודרנית.

   

מוזיאון ד'אורסי - תחנת הרכבת מפריס לאורליאן הפכה להיות אחד המוזיאונים המרשימים והנחשבים ביותר בעולם. באולם המרכזי יש שעון גדול מעל הכניסה הראשית. במוזיאון אוסף יצירות שהיו פזורות בעבר במוזיאונים אחרים כולל האוסף הגדול של האימפרסיוניסטים ואוספי האמנות החל מהמחצית השניה של המאה ה-19 ומחצית המאה ה-20.

   


האופרה - בית האופרה הראשון והמסורתי של פריז הבנוי על פי מסורת האופרות הקלאסיות: בניין זוהר ומרשים, גרם מעלות רחב ומדהים ביופיו, וכן גם האכסדרה. הבניין בנוי בסגנון ניאו-רנסנס, ונועד להעביר את המסר על היותה של פריז הבירה המשגשגת ביותר באירופה. התקרה מצויירת בידי מרק שאגאל.

   
כנסיית נוטר דאם - זהו אחד מסמליה של פריז ואחד מאתרי התיירות הפופולריים. הכנסייה בנוייה בסגנון גותי ומוקדשת למריה אימו של ישו. הכנסייה ממוקמת באמצע נהר הסיין על חורבותיה של הכנסייה הנוצרית הראשונה של פריז.

   

מרכז זורזי פומפידו - זהו מרכז תרבות עירוני חדיש ומודרני ובו שוכנת הספרייה הציבורית של פריז, והמוזיאון הלאומי לאמנות מודרנית. המרכז ידוע גם בשם "בובור" על שם רובע בובור בו הוא שוכן. ברחבת הכניסה ניתן לראות אמני רחוב ומופעים.

   

שער הנצחון  - השער שוכן במרכזה של כיכר שארל דה גול ומהווה העתק של שער טיטוס מרומא. זהו השער השני בגודלו בעולם. נפוליאון נתן את הפקודה לבניית השער בכדי להנציח את ניצחונותיו.

   

שדרות שאנז אליזה - זוהי אחת השדרות המפורסמות ביותר בעולם. אורך השדרה למעלה משני ק"מ והיא מחולקת לשני חלקים: החלק העליון, ממחצית הרחוב לעבר ככר האטוואל ושער הנצחון, מלאה בחנויות, בתי קפה, מסעדות , בתי מלון, משרדים, בנקים ומקומות בילוי והוא תמיד מלא בתיירים. החלק התחתון, ממחצית הרחוב ועד לככר הקונקורד, ישנם מוזיאונים, גנים, תיאטראות ומעט מסעדות. חלק זה הוא שקט ורגוע יותר ופחות מתויר.

   

מגדל אייפל  - מגדל אייפל הוא אתר התיירות הפופולרי ביותר בפריז וסמלה המובהק של העיר. מגדל האייפל נבנה לכבוד מבקרי היריד העולמי שהתקיים בפריז באותה שנה בשנת ה 100 למהפכה הצרפתית.

   

העיר ורסאי - העיר ורסאי הסמוכה לפריז מוקפת בגבעות מיוערות. בעיר שוכן ארמון ורסאי המפואר והגנים שלו. ארמון ורסאי הוקם על ידי לואי ה-14 ושימש כארמונם העיקרי של מלכי צרפת במאה ה-18. הארמון כולל מספר ארמונות וגנים מפוארים. ברחבת חצר הכניסה ניתן להבחין בפסלו של לואי ה-14 הרוכב על סוסו. גני ורסאי מטופחים ומשתרעים על שטח גדול. הגנים הם דוגמא למראה קלאסי של גן צרפתי ויש בהם שבילם, מזרקות ותעלות מים.

   
יורודיסני - זהו הפארק של דיסני באירופה הנמצא במרחק מספר שעות מפריז. הפארק נפתח בשנת 1992 על ידי חברת יורו דיסני. הפארק כולל דמויות דיסני, תהלוכות, ואטרקציות המותאמות לכל גיל.

   
פארק אסטריקס - פארק שעשועים ענק עם אטרקציות וכיף המתאים לכל המשפחה. ממוקם כ 30 ק"מ צפונה מפריז.
סן מאלו – עיר נמל בתעלת למאנש, המוקפת מבצרים, מנזרים וחופים יפים. העיר העתיקה מרשימה, עם חנויות, מסעדות ובתי קפה. כדאי לעלות על החומות ולהשקיף על הנוף ולבקר בקתדרלת סן ונסאן המפורסמת בזכות הויטראז'ים.

   
מון סאן מישל - עיירה עם הפרשי השפל והגאות הגדולים בעולם, בזמן השפל נסוג הים למרחק של קילומטרים, והסלע הוא חלק מהיבשה. כשמגיעה הגאות, היא הופכת את הסלע לאי מבודד מוקף קילומטרים של ים. כל מה שעומד סביב הסלע טובע ונעלם מתחת לפני המים. על הסלע כנסייה לכבוד סן מישל.

   
קרנאק – אתר דולמנים ומגליתים מדהים עם סלעי ענק ששימשו כאתרי קבורי ופולחן דתי מימי הקלטיים הפגאנים.

   

עמק הלואר 

   

עמק הלואר הוא חבל ארץ פופולרי בסביביות פריז הידוע בשל מגוון המצודות והארמונות הנמצאים בו, כולל הטירה המפורסמת שאטו דה שאמבור. בחבל ניתן לערוך טיולים רכובים או רגליים. העמק נמצא במרכז צרפת. טירת שאמבור היא טירה גדולה שנבנתה בתחילת המאה העשירית והגנה על העמק מפני שודדים ופורעי חוק. סביב לטירה מתחם ענק עם שטחי יער המוקפים על ידי חומה. טירת שנונסו היא הטירה היפה בכל טירות הלואר, אשר התפתחה במהלך המאה ה-16. הטירה מוקפת יערות וצמחייה ירוקה. הערים המרכזיות הבולטות בחבל הם:

   
העיר אורליאן - העיר המכונה "עיר הוורדים" שימשה כבירת צרפת בימי הביניים.

   
העיר בלואה  - עיר ימי-ביניימית מרכזית על שפת נהר הלואר ששימשה כמקום מושבם של שבעה ממלכי צרפת. בעיר ניתן לראות את טירת בלואה הנחשבת לאחת היפות בעמק.

   
העיר טור - עיר שנבנתה בתקופה הרומית ושימשה כבירתה השלישית והחשובה מכולן של העמק. בעיר ניתן לראות את קתדרלת סן גאטיין הידועה בויטראז'ים היפים שבה וכן להשתתף בפסטיבל השום הריחני בחודש יולי.

   
העיירה אמבואז - בתוך ארמון קלו ליסה נמצא מוזיאון ליאונרדו דה וינצ'י, וכן כדאי לראות את טירת אמבואז הבנויה על צוק.

   
צפון מזרח צרפת

   
ווזלה  - זוהי עיר בלב חבל בורגונדי המלאה ברחובות צרים עם בתים ישנים המובילים אל בזיליקת סנט-מאדלן, מבנה עצום היושב מעל לכפר. זוהי כנסייה מרשימה שהייתה נפוצה כתחנה חשובה במסלול אל סנטיאגו דה קומפוסטלה שבספרד.הכנסייה בנוייה בסגנון הרומנסקי.

   
שטרסבורג - העיר העתיקה של שטרסבורג, ובמיוחד רובע צרפת הקטנה, נשתמרה ומהווה אתר תיירות פופולרי. הבתים העתיקים מהמאות ה-17-16 עומדים סביב התעלות. סמוך לבתים סירות של תושבים. אפשר לטייל בין מגדלי השמירה העתיקה ולעלות לתצפית יפה.

   

דרום מזרח צרפת

   
אזור זה (אלפים, הריביירה, פרובנס) כולל את חבל פרובנס עם כפרים קטנים ויפים, כרמים ויקבים, חופי הזהב של הריביירה הצרפתית, ועיירות הנופש המפורסמות שלה, ואת האלפים הצרפתיים הצפוניים המהווים מוקד משיכה למטיילים ומטפסים בזכות אתרי הסקי, ובמיוחד המון בלאן, הפסגה הגבוהה ביותר ברכס האלפים.

   
שאמוני – עיירה הממוקמת בעמק בין הרי האלפים, קרוב לגבול עם שוויץ ובה אתר סקי באותו שם. מאחת מתחנות הרכבל בדרך לפסגה ניתן לתצפת על כל האזור המדהים.

   
ניס – עיר נופש ומתויירת עם. יש בה נמל גדול ליאכטות, לסירות דייג ולאניות גדולות. בעיר מוזיאונים רבים ואינספור אפשרויות לטיול ולבילוי.

   
קאן – עיר נופש מפורסמת בריביירה הידועה בזכות פסטיבל הסרטים הבינ"ל הנערך בה בכל שנה. יש בה חופים ציבוריים מרשימים. גבעת לה סוקה נמצאת ממש ממערב לנמל הישן, ומאפשרת תצפית מרהיבה על קאן. בפסגת הגבעה נמצא מוזיאון דה לה קאסטר ובו אוסף של עתיקות מרחבי הים התיכון והמזרח התיכון. העיר העתיקה נמצאת במרכזה של קאן ונבנתה על חורבות טירה שבנה ויליאם הכובש, מלך אנגליה.

   
סאן טרופה - עיירת חוף מפורסמת בלב הריביירה בין האטרקציות בעיר הן חופים יפים, חיי לילה, מסעדות ובתי הקפה.

   
מונקו - נסיכות מונקו השוכנת בין הים התיכון לבין צרפת היא יעד תיירות פופולרי בזכות נופיה המקסימים, ובזכות הקזינו המפורסם שבה. ארמון הנסיך שווה ביקור, והגנים שמסביבו יפהפיים. בבירתה, מונטה קרלו, יש קזינו, ונמל יאכטות.

   
גראס – זהו מרכז הבשמים של צרפת. עיקר הביקור בעיר הוא במפעלי הבושם הגדולים שלה, שלושה במספר, הפותחים את שעריהם בפני מבקרים, פראגונאר, מולינאר וגלימאר.

   
מרסיי – עיר נמל גדולה בחבל פרובנס השוכנת לחופו של הים התיכון. בעיר חופי רחצה טובים, מוזיאונים, ועיר עתיקה השוכנת בסביבת הנמל.

   
ארל – עיר השוכנת על גדות נהר הרון עם מבנים רומיים עתיקים. בעיר חופים מקסימים ושוק ענקי. הצייר ואן גוך חי בארל תקופה ממושכת.

   
קמארג -  פארק אזורי ושמורת טבע לאומית, שרובה אגמים וביצות.

   
ארדש – ממוקם ליד נהר הרון, המקום כולל פארק לאומי, קניון, פעילויות ספורט, ומגוון אטרקציות אחרות.

   
דרום מערב צרפת

   


אגוויסטורטס - פארק לאומי בהרי הפירנאים בגבול בין צרפת לספרד, עם מאות אגמים ונחלים ובעלי חיים שונים. האזור מומלץ לטראקים וטיפוס הרים. בפארק נופים של רכסים, עמקים, יערות, אגמים ומעיינות. במקום מגוון מסלולי טיול בדרגות קושי שונות, המתאימים לטיול רגלי, לטיולי ספורט, לטיול קיצי, לטיול חורף, ראפטינג, טיפוס הרים ועוד הרבה אטרקציות.

   
סארלה – עיירה יפייפיה בחבל פריגור המוקפת חומה. נבנתה בימי הביניים והרנסנס.

   
בורדו – עיר נמל הידועה כבירת היין בזכות היינות המשובחים המיוצרים ביקבי האזור. בעיר ארכיטקטורה מעניינת, וכמה מוזיאונים טובים. עיקר המשיכה לעיר בזכות היינות האיכותיים המיוצרים כאן, מהכרמים באזור.

   
לורד -  עיר שהפכה אתר עליה לרגל  עבור נוצרים קתולים מהעולם כולו, הבאים להיטהר ולרפא את מחלותיהם במי המעיין הקדושים הנובעים ממערת מאסאביי. לפי האגדה ביקרה מריה הקדושה, אמו של ישו, בעיר. במקום הוקם פסלה של הבתולה, וכנסייה עם ברזי מים הנחשבים קדושים.

   

לאסקו 2 - מערה עם ציורי קיר דמוי ציורים מתקופת האדם הקרו-מניון. ציורי הקיר הצבעוניים מראים מגוון חיות, הכולל סוסים, ביזונים, צבאים וסצינות ציד.

   
תהום פדיראק - תופעת טבע של שחיקת מים היוצרת נהר תת קרקעי ומערות.במקום כ- 30 סירות המסיעות את המבקרים בנפתולי השאול התת-קרקעית. מסביב לאתר יש תעשיה שלמה של מסעדות ומלונות במחירים אטרקטיבים..

   
מערת הסלע הגדול - מערת נטיפים וזקיפים מן הגדולות והמרשימות שבחבל דורדון. המערה נמצאת בתוך מצוק בהרומשקיף לעמק בווזור.

   
האיים של צרפת

   
קורסיקה – אי בים התיכון עם נופים מגוונים הכוללים קוי חוף, הרים מושלגים, שמורת טבע קניונים יערים ועוד. "שביל חוצה קורסיקה" (GR-20), החוצה את קורסיקה כולה, נחשב לאחד ממסלולי ההליכה הפופולרים בכל אירופה המסתיים כעבור 15 ימי הליכה.

     

   
מידע כללי

   
כסף  - המטבע המקומי הינו מטבע היורו, לפי שער חליפין של בערך 5~1.

   
תקשורת - הקידומת של צרפת הינה 33+

   
שעון - שעון צרפת הוא שעה אחת פחות מישראל (כמובן שזה משתנה לפי שעון קיץ וחורף).

   
שגרירויות  - שגרירות ישראל בפריז נמצאת בכתובת:

Rue Rabelais 3 75008 Paris
השגרירות פתוחה בכל יום, חוץ משבת ויום ראשון, החל מהשעה 10:00 ועד לשעה 12:30.
טלפון: 1-40765500 +(33)
פקס: 1-40765555 +(33)
טלפון חירום לסופי שבוע: 0140765550

   
בתי חב"ד - ישנם מספר רב של בתי חב"ד ברחבי צרפת. לרשימה מדוייקת ולכתובות מומלץ להיכנס לאתר הרשמי של חב"ד בעולם בכתובתwww.chabadworld.org  .

   
שפה  - השפה הרשמית המדוברת הינה צרפתית. למרות זאת באזורים שונים של המדינה ישנם 77 שפות אזורית, כגון ברטונית, קטלאנית, אלזאסית, פרובאנסלית ועוד. שפות זרות המדוברות בצרפת ע"י המהגרים הרבים הם: פורטוגזית, ערבית, ושפות ברבריות שונות.

   
מתח חשמל - מתח החשמל דומה לזו שבארץ, 230V .

   
מספר תושבים וחלקותם  - בצרפת מתגוררים כ 65 מיליון תושבים.
לפי חלוקה אתנית -  92% מתושבי צרפת הם צרפתים, 3% צפון אפריקנים, 2% גרמנים, ועוד 3% אחרים.
 לפי חלוקה דתית - 54% נוצרים (רובם קתולים, מיעוטם פרוטסטנטים), 31% אתאיסטים, 3% מוסלמים, 1% יהודים ועוד 10% בני דתות אחרות.

הקהילה היהודית בצרפת, שהיא אחת הקהילות העתיקות והמפוארות באירופה, מונה כיום 600 אלף איש.

 

כתבות על צרפת