מדריך לניו זילנד

חוף 90 המיילניו זילנד עונות

      

העונה לטייל בניו זילנד היא בקיץ של ניו זילנד, בין החודשים נובמבר עד לאמצע אפריל.

   
כדאי להגיע בדצמבר מקסימום בינואר, כך שתהנו מנופים של הרים מושלגים בכל מקום. אם תגיעו בפברואר רוב השלג במרבית המקומות יימס ותקבלו נופים פחות מרשימים אך אל תדאגו, גם פחות מרשים זה מאוד מרשים בניו זילנד.

    
ניו זילנד היא מקום מצוין לסקי, ואם אתם בעניין, חודשים יוני עד אוגוסט הם חודשים טובים לסקי. ישנם אתרי סקי רבים בניו זילנד באי הצפוני וגם באי הדרומי.

         

  

    

כמה זמן להקדיש לטיול לניו זילנד

      

על מנת להספיק לטייל בניו זילנד בכל היעדים גם באי הדרומי וגם באי הצפוני נדרשים לפחות חודשיים.
מדובר על טיול בקצב טוב. בלי עבודה או התנדבות בחוות, מסיימים אטרקציה במקום מסויים וממשיכים למקום הבא. במידה ותחליטו לעצור בחווה לכמה שבועות או לעצור בקווינסטאון או וואנקה לשבוע למנוחה הרי שתגיעו להרבה יותר מחודשיים.

  
אין זה אומר שאם יש לכם פחות זמן אז לא כדאי להגיע. בניו זילנד אפשר לטייל גם תקופה של חודש. אמנם לא תספיקו לבקר בכל המקומות ואני ממליץ לוותר מראש על האי הצפוני ולהתרכז באי הדרומי כיוון שהוא מרשים הרבה יותר.
גם אם מטיילים חודשיים, את רוב הזמן מקדישים לאי הדרומי, לפחות 70% מהזמן, והיתר באי הצפוני.

   
הזמן שנדרש לטייל בניו זילנד תלוי בדרך ההתניידות שלכם ברחבי ניו זילנד. במידה וקניתם רכב או שכרתם רכב אתם תבזבזו פחות זמן והמעבר בין המקומות יהיה חלק ומהיר. במידה ואתם בטרמפים וליפטים אתם תלויים באחרים ותבזבזו זמן בהמתנה או שתגיעו למקומות שלא בהכרח התכוונתם להגיע אליהם רק בגלל שהטרמפ שלכם הגיע לשם. במידה ואתם מתניידים באוטובוסים ייקח לכם גם יותר זמן כיוון שהאוטובוסים לא מגיעים לכל מקום ותאלצו לחפש דרך להגיע למקומות מחוץ למסלול של האוטובוס.

     

   

תחבורה והתניידות בניו זילנד

      

ישנן מספר דרכים להתנייד בניו זילנד, לכל אחד יתרונות וחסרונות. עדיפות לאפשרויות התניידות מהטובה לפחות טובה הם: קניית רכב, השכרת רכב, טרמפים וליפטים, אוטובוס תיירים.


איך כדאי לכם להתנייד? איזה רכב לקנות או להשכיר?  זה תלוי בקריטריונים רבים כגון: כמה זמן אתם מתכננים לטייל, האם אתם באים לבד או כזוג או יותר, מה הסגנון שלכם, מה התקציב שלכם ועוד ועוד.


לחצו כאן למאמר שמפרט את אפשרויות ההתניידות בניו זילנד כולל יתרונות וחסרונות של כל אפשרות.

     

      

עלויות ומחירים בניו זילנד

     

כל המחירים הנקובים הם בדולר ניו זילנדי.
המטבע הנהוג בניו זילנד הוא הדולר הניו זילנדי. ערכו בסביבות ה- 3 שקלים לדולר ניו זילנדי אחד.


מומלץ לבוא עם כרטיס אשראי, אפילו להנפיק לטיול כרטיס נוסף לגיבוי, במידה וכרטיס נשרט, נבלע או נגנב. כמו כן תבואו עם 500 דולר מזומן.

    
הכספומטים מוציאים בדרך כלל עד 800 דולר במשיכה. מכיוון שעלות חודש בניו זילנד היא 2000 דולר ויותר, אפשר להוציא סכום של 600-800 דולר בכל משיכה.

  
אז השאלה הגדולה, כמה יעלה לכם טיול בניו זילנד? כמה לצפות לעלות חודשית בניו זילנד?
התשובה מורכבת כיוון שהעלות תלויה בצורה שאתם מטיילים, אני הוצאתי בסביבות 2500 דולר בחודש, חבר'ה שפגשתי הוציאו בסביבות 1800 דולר לחודש, ופגשתי מטיילים שעמדו על תקציב של 700 דולר לחודש!!

   

לחצו כאן לפירוט על עלויות טיול לפי צורת טיול.

       

     

מסלול ויעדים בניו זילנד

   

קל מאוד לטייל בניו זילנד. לשכות התיירים I-SITE הנמצאות כמעט בכל עיירה, מספקות מידע מצוין, מפות והסברים. הכבישים נוחים למדי אם כי למקומות מסוימים, בעיקר באי הדרומי, הם צרים, אך התנועה הדלילה במדינה שגודלה פי 10 מישראל וכמות התושבים בה הוא כמעט חצי מאיתנו, מקלה מאוד על הנסיעה.

  
השילוט מצוין ומספר הכבישים מועט יחסית, ולא תסתבכו במחלפים וריבוי נתיבים חוץ ממספר מצומצם של ערים והם: קרייסצ'רץ, אוקלנד וולינגטון.

    

  
אם אתם מוגבלים בזמן ויש לכם פחות מחודש וחצי אני ממליץ להתחיל באי הדרומי ובמידה ויהיה לכם עוד זמן תעלו לאי הצפוני. גם שם אם אתם סובלים מחוסר זמן תתרכזו ביעדים הבאים: הטונגרירו קרוסינג (לילה תעשו בטאפו), הקורמנדל ואם יש עוד זמן תעלו לצפון האי הצפוני לביי-אוף-איילנדז ולחוף ה- 90 מייל.

  

אם יש לכם זמן של חודשיים ומעלה ואתם מגיעים בדצמבר- ינואר ולא לקראת סוף עונה (פבראור מרץ) תנחתו באוקלנד, ותטיילו קודם באי הצפוני ואחרי שלושה שבועות (או כמה זמן שיידרש לכם) תרדו דרומה לאי הדרומי. הסיבה לזה היא כיוון שהאי הדרומי מרשים יותר, ולכן אם תעשו את הדרומי ואז את הצפוני, פחות תתרשמו מהאי הצפוני. אך אם תתחילו באי הצפוני מיד עם הגיעכם מהארץ, האי הצפוני ירשים אתכם מאוד ולאחר מכן תעלו ברמה ותרדו לאי הדרומי ועדיין יעדים באי ישאירו אתכם פעורי פה.

   

למסלולים באי הצפוני האי הדרומי של ניו זילנד לחצו כאן.

     

בתי חב"ד


בית חב"ד באוקלנד
   

שם תקבלו עזרה בצעדים הראשונים בטיול
ארוחות שבת, ארוחות חמות ביום יום, לינה, אינטרנט וכו'
וגם סתם נשמח לפגוש אתכם

מחכים לכם
רחוב: brixton rd. 8
mt. eden אוקלנד

   

מס' הטלפון של השליח:
64-223506622+

    

בית חב"ד בכריסטצ'רץ'


נמצא ברחוב טואם 215 (Tuam Street). הוא פתוח בעונת התיירות וסגור בחורף.

בית חב"ד הוא מקום טוב לפגוש מטיילים ישראלים אחרים. אפשר להשתמש באינטרנט ולקרוא מודעות על לוח המודעות בנושא רכבים למכירה, מקומות להתארח בהם וכו'.

  

בימי שישי נערכת הדלקת נרות, קבלת שבת וארוחה כשרה. ביום שבת הם מזמינים לארוחת צהרים.

האתר שלהם מציע מידע על זמני הדלקת נרות וסימון אוכל כשר בניו זילנד.

  

אפשר להתקשר אליהם בטלפון 021-0225-8989 (מישראל: 64-21-0225-8989+ ),

          

בית חב"ד קווינסטאון

   
431 Frankton Road
Queenstown, Otago 9300 New Zealand
64-21-0249-0752

  

 

כתבות על ניו זילנד

סיפורי מסע על ניו זילנד