אז השאלה הגדולה, כמה יעלה לכם טיול בניו זילנד? כמה לצפות לעלות חודשית בניו זילנד? מה העלות הממוצעת של לינה, אוכל, השכרת רכב, קניית רכב, טרקים אטרקציות?

   
התשובה מורכבת כיוון שהעלות תלויה בצורה שאתם מטיילים. אני הוצאתי בסביבות 2500 דולר בחודש, חבר'ה שפגשתי הוציאו בסביבות 1800 דולר לחודש, ופגשתי מטיילים שעמדו על תקציב של 700 דולר לחודש!!  (אבל זה חריג, זה אומר שאתם מתכלבים ולא עושים כמעט שום אטרקציה).

     

         

הדברים העיקריים שמשפיעים על העלויות הם:


אטרקציות

    

מחירי האטרקציות בניו זילנד גבוהים, ורובם נעים בין 60 ל-300 דולר.


דוגמא למחירי אטרקציות בניו זילנד:

  

 • צניחה חופשית בין 220 ל-300 דולר לא כולל תמונות ווידאו שזה עוד כ-200 דולר.
 • באנג'י בין 80 ל-220 דולר הגבוה ביותר בניו זילנד, ושוב, לא כולל תמונות ווידאו שעלותם בסביבות 150 דולר.
 • רפטינג בן שעתיים בין 80 ל-165 דולר.
 • סנפלינג וקניונים המחיר הוא בין 150 ל-300 דולר לא כולל תמונות.
 • טרקים של הגרייט-וולק Great Walk עולים כ- 40 דולר לילה, לפעמים נדרשות נסיעות בעשרות ואף מאות דולרים לתחילת המסלול או בסופו ועוד ועוד....

   

 

  


התניידות

    

אם אתם לבד העלות תהיה גבוהה. אם יש לכם שותפים אז העלויות מתחלקות.

    

במידה ורכשתם רכב, תהיה לכם השקעה ראשונית גבוהה אבל אם אתם מסיימים בעונה את הטיול ומצב הרכב טוב, ויש לכם שבוע להיפטר מהרכב אז רוב הסיכויים שתכסו את ההשקעה.כך שבעצם העלות היא של הדלק וקצת תיקונים אם צריך.

  

אם אתם שוכרים רכב לחודש ומעלה העלות תהיה החל מ-19 דולר ועד 25 דולר ליום + 8 דולר ליום הרחבת ביטוח. כלומר בסביבות 30 דולר ליום. אם תשכרו וואן המחיר יהיה בסביבות 60-70 דולר וקמפר וואן בסביבות 100 דולר ליום. עניין עלות הדלק משתנה ביחס למחירו. אני טיילתי כמעט בכל המקומות באי הדרומי והגעתי ל- 5000 ק"מ שזה בערך 350 ליטר. כשטיילתי, מחיר הדלק נע בסביבות 1.8 דולר לליטר כך שהדלק בחודש וחצי באי הדרומי עלה כ-650 דולר. אם אתם שניים או שלושה זה מתחלק. חודשיים אחרי שעזבתי את ניו זילנד שמעתי שהדלק הגיע ל-2.2 דולר. כך שתיקחו בחשבון שהדלק יכול להיות אף יקר יותר.

    
במידה והחלטתם לתפוס טרמפים או ליפטים ההוצאה שלכם מזערית, מדי פעם שאו בהוצאות דלק שמתחלקות בין כל יושבי הרכב.

  
אם החלטתם להצטרף לאחד מהמסלולים של חברות האוטובוסים התיירותיים תשלמו בהתאם למסלול שבחרתם. אבל בגדול מדובר על 30 דולר לשעת נסיעה. לעשות מסלול שעובר ברוב המקומות המעניינים בניו זילנד יעלה בסביבות 1300 דולר. וזה לא כולל מוניות ואוטובוסים שתאלצו לקחת לכל מיני מקומות אליהם האוטובוס לא מגיע.
שימו לב למבצעים שיש בחברות אילו: לפעמים הם נותנים כרטיס שני חינם, או ב 50% אחוז הנחה, כך שאם אתם שני מטיילים זה יוצא חצי מחיר לכל אחד.

  

    
אוכל

   

מסעדות בניו זילנד יקרות מאוד. אנחנו כתרמילאים מבשלים רוב הזמן לעצמנו, אם במטבחים המצויידים היטב שבכל האכסניות ואם בתנאי שטח במהלך טרק או בשינה באוהלים.

  
אם אתם מסתפקים בכריכים בבוקר עם גבינה או ריבה וקורנפלקס עם חלב, ובצהריים פסטה או אורז עם רוטב ובערב חביתה עם לחם וגבינות אז ההוצאה שלכם תהיה בממוצע 10 דולר ליום. אם אתם מתפנקים בבשרים ושאר תבשילים מעניינים וקונים הרבה חטיפים ושוקולדים העלות יכולה להכפיל ולשלש את עצמה

   

  
לינה

   

ישנן אפשרויות רבות ללינה בניו זילנד. חלק מהן די יקרות וחלקן חינם אין כסף. להלן הרשימה:

  

 • לינה באכנסניות של ה- BBH או YHA. עלולת לינה ב- BBH עם כרטיס BBH נעה בין 18 ועד 24 דולר בחדר משותף ובו בין 4 ל- 8 אנשים. אם אין לכם כרטיס תוסיפו 2-3 דולר כל פעם.עלות לינה ב- YHA היא בסביבות 25 עד 30 דולר. אם אתם זוג ורוצים חדר זוגי תתכוננו להוצאה של בין 35 ל-50 דולר לאדם בחדר זוגי.
  טיפ: תוציאו כרטיס YHA כבר בארץ בעלות של 30 ש"ח במקום להוציא בניו זילנד או אוסטרליה במחיר של 40 דולר!
     
 • במידה ושכרתם קמפר וואן יש לכם אפשרות במחיר של 20-30 דולר להתחבר לחשמל ולקבל שירותים נוספים באיזורים לקמפרים.
    
 • אם קניתם או שכרתם וואן ובו בחלק האחורי יש מזרנים, הלינה לא תעלה לכם, פשוט תמצאו מקום שקט שאינו אסור בחנייה ולינה. תיזהרו מפקחים, כיוון שהם נותנים דוחות לרכבים שבעליהם ישנים בתוכם ומעבירים את הלילה במקומות שאסורים לכך.
    
 • אם אתם במגמת חסכון ואין לכם בעיה להתכלב, אפשר לקנות רכב או לשכור ולישון בתוכו. אם יש לכם אוהל אפשר לעצור בצידי הדרך או בכל מיני שטחים פתוחים ולישון,  אך כדאי להיזהר ממשטרה ופקחים שנותנים דוחות ללינה במקומות אסורים. לכן תשנו במקומות בהם אין שלטים האוסרים על לינה במקום.

 

 • HIT, בתים של נוצרים אוהבי ישראל, שנותנים למטיילים ישראלים לישון בביתם, בחינם או בעלות מוזלת של 5 או 10 דולר לילה בחדרים נקיים ותנאים מעולים. דרך זולה ומעניינת לטייל.
     

      

 לסיכום, לינה יכולה לנוע בין לינה בחינם ברכבכם, HIT או אוהלים ועד 22 דולר בממוצע בלינה באכסניות תרמילאים.

      

 

הוצאות שונות

    

כל אחד והדברים הקרובים לליבו. טיילתי עם בחור שהוא מכור לגלידה וכל יום הוא היה קונה 3 גלידות בממוצע שמחירן בניו זילנד נע בין 3 ל-6 דולר. כך שאם מחשבים את העלות בחודש היא מגיעה ל 300-400 דולר. כך גם מטיילים שלא יכולים להעביר יום בלי שעתיים אינטרנט בערב ואינטרנט עולה בין 2 דולר לשעה ועד 6 דולר במקומות מרוחקים וקטנים. במידה ואתם חובבי בירה ושתייה חריפה אז תכינו גם לזה תקציב. הכל כאן בדולרים....

   

ברחבי ניו זילנד נוח להשתמש בכרטיסי אשראי, כרטיסים כגון: VISA, American Express, Master Card הם כרטיסים שעסקים רבים מקבלים בכל רחבי ניו זילנד.

    

סיכום עלויות

    

על פי הנתונים לעיל אתם יכולים לחשב בגדול עלויות של טיול. במידה ואתם שניים, רוכשים רכב טוב משלכם, ישנים בו, מבשלים ארוחות של תרמילאים ואחת לשבוע מתפנקים בארוחה מושקעת תגיעו לתקציב מחייה של דלק, לינה ואוכל בסביבות 800-1000 דולר לחודש. לזה תוסיפו את ההוצאות על טרקים, אטרקציות והפרש המכירה של הרכב מהקנייה. אתם יכולים להוסיף עוד 800 דולר או עוד 2000 דולר, תלוי מה תעשו.
.
רוב המטיילים ששוכרים רכב כזוג ולנים באכסניות ומבשלים לעצמם יגיעו לעלות מחייה של 1800 דולר לחודש. אם אתם שלושה או ארבעה ברכב תורידו את עלויות השכרת הרכב והדלק. כמובן שתוסיפו את עלויות האטרקציות והטרקים.
גם בקניית רכב וגם בהשכרתו אם תיקחו איתכם מטיילים אחרים כליפטים תוכלו להוזיל עלויות של דלק.

  
אם אתם בטרמפים, לרוב תאלצו לישון באכסניות כיוון שאין לכם הרבה ברירות, תגיעו להוצאות מחייה של לינה, נסיעות ואוכל של כ-1000 דולר ותוסיפו את האטרקציות והטרקים שתעשו.

   

לכן טווח עלות טיול לחודש בניו זילנד לא כולל אטרקציות וכן כולל תחבורה, לינה ואוכל ינוע בין 800 ל- 1800 דולר לחודש. ואת היתר תוסיפו בהתאם לאטרקציות והטרקים שתעשו מה שיכול להגיע למאות ואף לאלפי דולרים.

   

 

כתבות על ניו זילנד

סיפורי מסע על ניו זילנד