טאופוטאופו עיירה בת 20 אלף תושבים שוכנת על גדות האגם הגדול ביותר בניו זילנד, אגם טאופו.
טאופו היא בירת האנדנלין של האי הצפוני, ומכילה רשימה ארוכה של דברים לעשות כגון: באנג'י, סירות ג'ט Jet Boat, צניחה חופשית, גלשני ומצניחה רחיפה, רפטינג, קייקים ועוד ועוד. רבים מהאטרקציות מתבצעות באיזור טאופו ואפשר לעשות אותם גם מרוטורואה.

  
מטאופו השוכנת בצד המזרחי של אגם טאופו ניתן לראות את פסגות הרי הגעש בפארק הלאומי טונגרירו והם בסיס טוב ונוח ליציאה לטרקים של יום או יותר בשמורה.


טאפו מכילה כמובן אכסניות טובות, איזורי בילוי ואוכל ולשכת מידע לתיירים גדולה. טרק בפארק הלאומי טונגרירו Tongariro National Park
בפארק זה ישנם מספר טרקים, וכולל טרק יומי של הטונגרירו קרוסינג שמוגדר לטרק היומי היפה ביותר בניו זילנד. בקיץ בין אוקטובר לאפריל משמש הפארק לטרקים ובחורף לסקי.

   
טאופואבל אל תטעו כי גם בשיא הקיץ מזג אוויר בטונגרירו מאוד הפכפכך ותמיד בטרק קר מאוד גם בגלל הרוחות המקפיאות וגם בגלל הגובה שמטפסים לכן בואו לטרק מצויידים בביגוד חם, אחרת תאלצו להשכיר ציוד בעשרות דולרים.

  
הטרק אורך בין 4 ל 7 שעות תלוי בכושר שלכם. ישנם מספר מסלולי צד של בין שעה לשלוש שעות בהם מטפסים על הרי הגעש השונים. ישנם מספר אגמים בצבעים יפים, ואגמי גופרית שמפיצים ריח מסריח של גופרית.

  
בשלב האחרון של הטרק יורדים מהצד השני של הרכס, ונשקף נוף מדהים של אגם טאופו וההרים שמסביבו.

  
ישנו טרק של מספר ימים הטונגרירו נורת'ן סירקויט   הוא מוגדר כטרק של גרד - וולק ולאורכו  ישנם ביקתות מתוחזקות היטב והוא כולל בתוכו את הטונגרירו קרוסינג.
לטרק ניתן להגיע בהסעות שיוצאות מוקדם בבוקר מטאופו או  מעיירות קטנות אחרות הסמוכות לפארק הטונגרירו.

 

כתבות על ניו זילנד

סיפורי מסע על ניו זילנד