הר קוק Mt Cookהר קוק Mt Cook נמצא כ 380 ק"מ מקרייסצ'רץ 4 שעות נסיעה. ישנה אפשרות של טיול של חצי שעה לתצפית Kea point תצפית בה רואים את הר קוק ולגונה סמוכה שנזונה מנחל שיורד מהפשרת השלגים של ההר.

    

ניתן לטפס כשלוש וחצי שעות עד לביקתה Mueller hut,  צריך להרשם לפני כן ב doc מחיר לביקתה הינו 35 דולר וקמפייניג 15 דולר שלא מומלץ כלל בגלל התוקי המעצבן קיאה Kea שניחן בתכונה מעצבנת של להרוס כל דבר ולכן האוהל שלכם בסכנה, כך כל דבר שמחוץ האוהל.

  

  

תשדלו שלא להגיע מאוחר מדי כיוון שיש מספר מוגבל של מקומות בבקתה שלושים במספר.

   

אם אתם מתכננים ללון בבקתה אפשר לצאת כארבע שעות לפני השקיעה אבל עדיף לצאת בין 10 ל אחת בצהריים על מנת שתהנו ממזג אוויר טוב וראות טובה. כיוון שהחל משעות הצהריים מתחילה לעיתים קרובות עננות שמסתירה את ההרים המושלגים.


Mt Cookאם אתם לא מעוניינים לישון אפשר לעלות ולרדת באותו יום ללא עלות. עלייה של שלוש וחצי שעות וירידה של כשעתיים עד שעתיים וחצי לכן צאו כ 7 שעות לפני השקיעה, לכל המאוחר כיוון שתרצו להתעקב לאכול ולנוח בנקודה העליונה לפני שיורדים  חזרה.

    
למי שהפרוטה מצויה בכיסו  ניתן לעשות במידה ומזג האוויר מאפשר סיור טיסה במסוק מעל הר קוק והרכסים המושלגים הסמוכים לו.

 

ניתן להגיע מקרייסצ'רץ באוטובוס אבל המחירים בשמיים כ 80 דולר לכל כיוון. לכן תמצאו ליפט עם  מטיילים בעלי רכב ותשלמו השתתפות דלק נמוכה בהרבה עניין של 30-50 דולר לשני הכיוונים.

 

כתבות על ניו זילנד

סיפורי מסע על ניו זילנד